gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Bahar Yorgunluğuna Karşı Alınacak Önlemler

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

bahar yorgunluğu, bahar yorgunluğu nedenleri, bahar yorgunulğu nasıl geçer Bu sene birçok yere kış gelmedi diyebiliriz. Mevsim şartlarının anormal bir şekil de değişiklik göstermesinden dolayı hatta kışı görmeden baharı gördük bile diyebiliriz. Mesela benim bulunduğum bölgede badem ağaçları çiçek bile vermeye başladı ve adeta yazdan kalma günleri kışın ortasında yaşıyoruz. Kış böyle geçerken baharda görmeye alışkın olduğumuz bahar yorgunluğunu şimdiden yaşar olduk. Bahar yorgunlugu deyip geçmemek gerekiyor. İnsanın işe, güce herşeye olan ilgisini kestiği gibi aşırı isteksizlik ve halsizlik yapabiliyor. peki bahar yorgunluğuna karşı önlem olarak neler yapılabilir? bahar yorgunlugu.jpg

karakuzu bunu beğendi.
Bahar Yorgunluğuna Karşı Alınacak Önlemler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bahar yorgunluğu

bahar yorgunluğu

Baharın etkisini çevremizde bitkilerde, ağaçlarda, havada hissetmeye yavaş yavaş başladık. Çiçekler yavaş yavaş açmaya, güneş yüzünü göstermeye başladı. Tüm bu güzellikler içinde, baharın bu neşesini kendimizde de hissedebiliyor muyuz?. Tüm bu canlılığı kendi bedenimizde de hissedebiliyormuyuz? Eğer cevabınız hayırsa bu yazıyı dikkatle okuyun çünkü sizde bahar yorgunluğu yaşıyor olabilirsiniz....
  2. Zehirlenmelere karşı alınacak önlemler

Zehirlenmelere karşı alınacak önlemler

tuvalet taşı nasıl beyazlatılır zehirlenmelerde ilk yardım zehirlenme belirtileri, zehirlenmelerde ilk yardım, zehirlenmeler, zehirlenme belirtileri nelerdir, zehirlenme çeşitleri, zehirlenmenin belirtileri, zehirlenmeler ve ilk yardım, zehirlenmeye ne iyi gelir, zehirlenme nedir gibi sorularınızın cevapları bu yazıda arkadaşlarım. Zehirlenmelerde en önemli neden ailelerin bilgisizliği veya...
  3. Zehirlenmelere Karşı Alınacak Önlemler

Zehirlenmelere Karşı Alınacak Önlemler

zehirlenmek, alınacak önlemler, nelerdir, sebebleri, aranacak telefonlar,hakkında bilgiyi buradan bulabilirsiniz Zehirlenmelere karşı ne gibi önlemler alınması gerektiğini biliyor musunuz ? Mesela zehirlenmeler durumunda ne yapılması gerektiğini ücretsiz olarak danışabileceğiniz Zehir Danışma Merkezi'nden haberdar mısınız? 0 800 314 79 00 No'lu telefondan ulaşabileceğiniz zehir Danışma...
  4. Erken Doğum riskine Karşı alınacak önlemler

Erken Doğum riskine Karşı alınacak önlemler

erken doğum, nedir, önleme yöntemleri, önlenebilirmi, alınması gereken önlemler ,merak ettiğiniz herşey burda meleklerim... gebelerin korkulu rüyası erken doğumdur.Bu durum için bazı önlemler almak gerekir bu önlemlerle bu durum atlatılabilir. erken doğum;Erken doğum, son âdet tarihinden sonra 37 hafta, yani yaklaşık 9 aylık sürede gerçekleşen doğumlar. Tüm gebeliklerin yaklaşık %8'i...
  5. Lohusalıkta alınacak  önlemler nelerdir?

Lohusalıkta alınacak önlemler nelerdir?

lohusalıkta dikkat edilmesi gerekenler,lohusalıkta perine bakımı,,lohusalıkta enfeksiyon,lohusalıkta ateş,lohusalıkta yaşanan sorunlar hakkında bilgiler Lohusalıkta ilk 24 saat, ilk bir hafta ve geri kalan süreç ayrı ayrı değerlendirilmelidir. Kadının üreme organları bu 6 haftalık süreçte eski durumuna döner. Bebeklerini emzirmeyen kadınlar genellikle bu sürenin sonunda adet görmeye başlar....

Sayfayı Paylaş