gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Baharat takımları

Konu, 'Çöplük' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

baharat takımları baharat takımı modelleri takımları modelleri karaca karaca takımı
    [​IMG][​IMG]

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    Ce: Baharat takımları

benim kahvaltılıgıma benziyor..çok severim baharat takımlarını ve kahvaltı setlerini..şıkır şıkır olacak illa..ama kapagı elimden düştü kırıldı kenarı çok üzüldüm:(

3. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Baharat takımları

çok güzeller ayol çok beğendim eline sağlık *****.

Baharat takımları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. "s"baharatlar

"s"baharatlar

Safran : Safran, kullanıldığı yemeğe sapsarı bir renk verir. Keskin ve hafif acımsı bir tadı vardır. Bazı balık ve deniz mahsulleri yahnilerinde, pilavlarda ve sütlü, pirinçli tatlılarda kullanılır. Zeytinyağında ise hiç erimez. Ayrıca safrandan zerde adı verilen bir tatlı da yapılır. Sumak : Toz haline getirilerek kullanılmaktadır. Ekşimsi bir tadı vardır. Kebaplara ve bazı salatalara...
  2. "k"baharatlar

"k"baharatlar

Karabiber : Kuru ve siyah tanelerinin baharlı ve acı bir tadı vardır. Hemen hemen her türlü yemekte bütün veya toz durumda kullanmak mümkündür. Kakule : Sıcak iklimlerde yetişen kakulenin tohumları küçük ve beyazımsı renktedir. İştah açıcı ve mide bozukluklarını giderici özelliği vardır. Bu nedenle hem baharat, hem de ilaç olarak kullanılır. Karanfil : Bu bitkinin koyu renkli, küçük çivi...
  3. "D"baharatlar

"D"baharatlar

Defne : Çeşitli balık, et, kümes ve av hayvanlarının etlerinden yapılan yemeklerde, soslarda ayrıca bazı turşu ve konservelerde kullanılır. Dereotu : Maydonozdan sonra en çok kullanılan taze ot. Sindirimi kolaylaştırıcı bir bitkidir. Birçok salata ve zeytinyağlı yemeklerde kullanılır. Dolmalık Fıstık : Özellikle dolma içlerinde kullanılır.
  4. Baharat

Baharat

Birinden zarar görmeye ve hastalığa işarettir. Birinden zarar görmeye ve hastalığa işarettir. Rüyada baharat aldığını gören kimse hiç bilmediği bir yere gider.Rüyada ilaç için kullanilan baharat görmek, faydasi olani hayir, olmayani zararla yorumlanir. Bir rivayete göre baharat görmek gam ve kederle tabir edilir. Baharat yedigini gören hüzün ve kedere, düsünceye kapilir. Bir baska rivayete...
  5. baharat takımları

baharat takımları

baharat takımları baharat takimlari yeni takımları ilginç takımı çeşitleri baharat takımları hemen hemen hepimizin evinde vardır...belki değiştirme vakti gelmiştir diye düşündüm...:D sizce...

Sayfayı Paylaş