gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.217
    Ödül Puanları:
    113

Baharatlı Zeytin

Konu, 'Turşular' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

zeytin baharati baharatli zeytin baharatı baharatlı baharat Malzemeler 250 gr salamura çiziksiz iri yeşil zeytin
    yarım çay kaşığı mercan köşk
    yarım tutam
    kekik
    1 çay kaşığı taze
    biberiye
    1
    defne yaprağı
    1 çay kaşığı
    rezene tohumu
    1 çay kaşığı
    kimyon
    1 çay kaşığı kıyılmış kırmızı acı biber
    2 diş ezilmiş sarmısak
    üstlerini örtecek kadar zeytin yağ

Yapilis Tarifi

Her zeytin tanasini uzunlamasına 4 çizik atin,bir kaseye koyup üzerine tüm malzemeyi ilave edin. Iyice karıştırip ağzı iyi kapanan hava almayacak cam kavanoza koyun.Ustünü örtecek zeytinyağ koyup kapağıni kapatin.Arada bir kabı sallayarak en az 3 gün bekletin,sonra servis yapin...

Baharatlı Zeytin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. baharatlı tavuk

baharatlı tavuk

Malzemeler 4 adet tavuk göğsü 1 dal fesleğen 1 dal adaçayı 1 çorba kaşığı beyazbiber 1 çorba kaşığı kırmızıbiber 1 çorba kaşığı kimyon 1 tatlı kaşığı kekik 1 tatlı kaşığı pul kırmızıbiber Sıvı yağ (kızartmak için] Sosu İçin: 1 adet dolmalık kırmızı biber 1 adet kırmızı soğan 1/2 salatalık 1 adet avokado 1 limonun suyu 1 tatlı kaşığı sirke 1 tatlı kaşığı toz şeker Tuz, karabiber Yemeğin...
  2. zeytin

zeytin

Mal ve eşyaya, kolay elde edilen rızka, mutluluk içinde bol geçime; günahkar için iman nuruna, hidayete, ilme ve irfana, çocuklar için zekaya; Ham zeytin üzüntü, şiddet ve borca, Sarı renkli zeytin dinde üzüntü ve kedere; Zeytin ağacı eş ve çocukları içiin mübarek ve hayırlı kimseye, şerefli bir kadına, ileride yönetici olacak çocuğa ya da yüksek mevkiye delalet eder.Rüyada zeytin para...
  3. zemin

zemin

Günlük hayatı temsil eder. Yerin rengine ve durumuna göre günlük hayatla ilgili yorumlanır.
  4. Baharatlı tavuk

Baharatlı tavuk

ballı baharatlı tavuk balli baharatli tavuk Malzeme - 1 paket tavuk budu (4 Adet) - 1 paket tavuk kemiksiz kalça (4 Adet) - 6 yemek kaşığı sıvı Sana - 1 yemek kaşığı köri - 2-3 iş sarımsak - 1 yemek kaşığı bal - 1 tatlı kaşığı zencefil - 1 litre hindistan cevizi sütü - Tuz-karabiber Hazırlanışı Tavukları paketten çıkarıp, yıkayınız. Yayvan bir tavada sıvı Sana’yı kızdırıp, köriyi ilave ederek...
  5. zeytiN

zeytiN

Ben şu an hamileyim ve omega 3 olan besinleri tüketemiyorum fakat. Şeyini yiyorum bu ihtiyacımi karşılar mi

Sayfayı Paylaş