gebe
  1. '' мάﮒάŁ ''

'' мάﮒάŁ '' Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Baharlı Umudum...

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında '' мάﮒάŁ '' tarafından paylaşıldı.

“Güzel olan hiçbir şey eskimez.” dedi dostum. İncecik bir sızı duydum, sustum... Gözlerimi kapayıp kana kana içtim kelimelerini. Eskimiyordu hiç, biliyordum... Senin gözlerimde hiç eskimediğin, eskimeyeceğin gibi...
    Ben seni bulmak için tüm dünyayı dolaşabilirdim ama sen buldun beni.
    Bende kaybettiğim beni... Uzansam sana, dokunmak bir şey değil yanmaktan korkuyorum.
    Korktukça kaçıyorum senden, kaçabildiğim kadar uzağa...
    Ne kadar uzağa kaçsam o kadar yanıbaşımda oluyorsun sonra...
    Ben de kalemimi elime alıp yazıyorum. Tükenmez kalemim tükeniyor,
    konuşan dilim lal oluyor, anlatamıyorum seni kağıtlara...
    Yaşam aşk rengine büründükçe dağlar hasrete yükleniyor.
    Dağlar taşır mı bu yükü bilmem ama ben eziliyorum hasretten. Aşkın tedavisi yok mu?
    Acılar çekiyoruz ve tel tel kopuyor hayat ellerimizden. Uzanıyorum, tutamıyorum kopan ipleri.
    Dur ve bak şimdi geçmişe. Neredeyiz?
    Başta mı, sonda mıyız, yoksa bu sokağın adı aşk çıkmazı mı?
    Her bahar bir başlangıç ve her güzel şey umuda yeni bir adım.
    Hadi çıkalım saklandığımız kuytudan. Sobelendik çoktan.
    Çıkalım ve geçen bahar gibi umudumuzu uçuralım kendi gökyüzümüzde bu baharda.
    İzin verelim martı seslerine, çekelim içimize çiçek kokularını papatya bahçemizde...
    Hadi çıkalım saklandığımız kuytudan ve kaçalım bu dünyadan..
    Yorulduk...Yıprandık...Ama her bahar umut demek hala...
    Umudum var ama yine de gözlerim yanıyor...
    Göz pınarlarım kuruyuncaya kadar ağlıyorum...
    Sonra yüreğimde ebem kuşağı çıkıyor. Her renkte seni görüyorum.
    Mavi hayallerimizi, sarı bizi ısıtan güneşi çağırıyor aklıma.
    Tut ki bu bahar da diğer baharlar gibi bitsin. Ne çıkar...
    Kaç bahar kaldıysa ömrümde benim o kadar umudum var!

Baharlı Umudum... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Meksika Usulü Baharlı Kahve

Meksika Usulü Baharlı Kahve

Malzemeler 4 kahve fincanı su 50 gr. şeker Bir parça tarçın 2 karanfil 4 çorba kaşığı toz kahve Yapilis Tarifi Bütün malzemeyi bir tencereye koyun. Şeker eriyinceye kadar karıştırarak kaynatın. Kaynadıktan sonra hafif ateşte 1-2 dakika kadar tıkırdatın ve bir servis sürahisine boşaltın. Servis yapmadan önce kahvenin dibe çökmesini bekleyin.
  2. Umudunu Kaybetme

Umudunu Kaybetme

Filmin Türü Drama Orijinal Adı The Pursuit of Happyness Yapımcı Firma Columbia Pictures Yapım Yılı 2006 Yapım Ülkesi ABD Orijinal Dili İngilizce Filmin Süresi 117 dakika Resmi Sitesi Dağıtıcı Firma Warner Bros Vizyon Tarihi 02.03.2007 Filmin Konusu . Chris Gardner (Will Smith) zeki ve yetenekli ancak...
  3. umudum _imkansızım

umudum _imkansızım

UMUDUM-İMKANSIZIM İLK AŞKIMSIN İLK SEVDİĞİMSİN HERŞEYİMDE İLKİMSİN KEŞKE SONUMDA OLSAN! KALBİM İLK SENİN İÇİN ATTI, ELLERİM İLK SENİN ELLERİNİ TUTU, GÖZLERİM İLK SENİN GÖZLERİNİN İÇİNE BAKTI. GÖZLERİM SENDEN BAŞKASINI GÖRMEK İSTEMİYOR, ELLERİM SENDEN BAŞKASININ ELLERİNİ TUTMAK İSTEMİYOR, DUDAKLARIM SENDEN BAŞKASININ İSMİNİ ANMAK İSTEMİYOR, YÜREĞİM SENDEN BAŞKASINA YANMAK İSTEMİYOR,...
  4. Umudu Düşlemek!

Umudu Düşlemek!

Ayakkabıcı, yeni getirdiği malları vitrine yerleştirirken, sokaktaki bir çocuk onuseyretmekteydi. Okullar kapanmak üzere olduğundan,spor ayakkabılara rağbet fazlaydı. Gerçi mallar lükssayılmazdı ama, küçük bir dükkân için yeterliydi. Onların en güzelini ön tarafa koyunca, çocuk vitrine doğru biraz daha yaklaştı. Fakat bir koltuk değneği kullanmaktaydı. Hem de güçlükle... Adam ona bir kez...

Sayfayı Paylaş