Bambu rattan bakımı Bambu koltuklara nasıl bakım yapılır ?

tesadüf

Yeni Üye
Üye
Bambu rattan bakımı Bambu koltuklara nasıl bakım yapılır ?

Bahçe mobilyası bakımı Bambu rattan bakımı Bambu koltuklara nasıl bakım yapılır ?

Haftasonu alışverişe gittik eşimle. Bahçe mobilyaları bölümünde bir çift bu mobilyalaın bakımını nasıl yapacağını sordu. O sırada da bende şimşekler çaktı. Ben meleklerimle bahçe mobilyası örnekleri paylaştım ama bakımından hiç basetmedim dedim. O yüzden bu konumu bahçe mobilyası bakımına ayırıyorum.

Öncelikle bahçenizde kullandığınız mobilyanın malzemesini bilmeniz önemli. Örneğin tik ağacı, çam ağacı, metal, yoksa rattan mobilya mı olduğuna göre yapılacak bakım değişecektir.

11.JPG-23e.jpg

Tik ağacı bahçe mobilyalarında bakım

Önce tazikli su ya da fırça ile temizlenip kurumaya bırakılan mobilyanızı daha sonra tik yağı ile yağlamalısınız. Yılda iki defa yaptığınız bu işlem ile tik mobilyanızın ömrü uzar. Sezonun başında bir kez ve bir kezde sonunda yapmanız en uygun çözüm olacaktır. Dikkat edilmesi gereken yağlamadan sonra gölgeye bırakıp iyice kuruması beklenmeli.

Çam bahçe mobilyalarında bakım

Çam, tik ağacına göre daha az dayanımı olan bir ağaç türüdür. Bu yüzden dış mekanda kullanımlarında bakımları ve korunmalarına ayrıca özen gösterilmelidir. Ahşap koruyucu cilalar kullanmak faydalı olacaktır. Ayrıca toprakla temas halinde olanayak kısımları ahşap koruyucu doldurulmuş bir kabın içinde birgün bekletilmesi faydalı olacaktır. Yine cilaların ve koruyucuların iyice kuruduğundan emin olunmalıdır.

Metal bahçe mobilyalarında bakım

Metal mobilyaların bağlantı yerlerindeki vidaların başlarında özel tıpalar kullanılmalıdır. Bu sayede hava ve su ile taması kesileceğinden pas oluşması engellenebilecek, mobilyanın ömrü uzatılabilecektir.

Rattan bahçe mobilyalarında bakım

Rattah mobilyalar su ile tamas halinde bozulmaya müsaitlerdir. Bu nedenle su ile direkt temaslarının kesilmesi son derece önemlidir. bakımları açısından nemli bez ile silinmeleri yeterlidir. Bahçelerimizde üzeri korunaklı ve zemininde döşeme mevcut olan mekanlarda konumlandırmak mobilyanızın ömrünü uzatacaktır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar herkese,
Bizler Bambu Bahçe Masa Takımları üretimi yapmaktayız ürünlerimizi güvenli alışveriş platformundan sizin hizmetinize ücretsiz kargo fırsatı ile Tüm Türkiyeye gönderim yapıyoruz. sizlerde web sitemizi ziyaret edebilir modellerimizi inceleyebilirsiniz.
İyi alışverişler dileriz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri