gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Bahoz (fırtına)

Konu, 'Sinema & Tiyatro' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Orjinal Adı:Bahoz (Fırtına)

Yönetmen: Kazım Öz
    Oyuncular:Cahit Gök, Havin Funda Saç, Selim Akgül, Asiye Dinçsoy, Kadim Yaşar

Senaryo:Kazım Öz
    Görüntü Yönetmeni: Ercan Özkan
    Müzik:Ayhan Akkaya, Vedat Yıldırım, Burak Korucu
    Tür:Aksiyon, Macera
    Süre:135 dk.
    Yapım:2008, Türkiye

Gösterim tarihi:14 Kasım 2008

Konu:Cemal, büyük bir heyecanla beklediği üniversite sınavını kazanarak, küçük taşra kasabasından İstanbul’a gelir. Büyük şehrin kalabalığı içindeki yalnızlığı, aylar sonra tanıştığı sistem karşıtı devrimci bir grup ile birlikte sonra erer. Grubun öncülerinden Helin ile yasadığı çatışma kimliğini keşfetmesi için de bir başlangıç olur. Cemal’in içinde başlayan yangın onu okumaya, araştırmaya ve zamanla kendi kimliğini bulmaya iter. Benzer bir süreci yaşayan Rojda ve Orhan da zamanla değişip grubun aktif birer üyesi olurlar.

Henüz on sekiz - on dokuz yaşlarında olan bu gençler, koca bir dünyayı değiştirmenin hayalleri ile yaşamaya başlarlar. ‘Devrim’ fikri içlerindeki genç ve dinamik enerji ile birleşerek eyleme dönüşür. Bu proje; Cemal, Rojda ve Orhan’ın geçirdikleri hızlı değişim sürecini ve öğrenci grubunun başından geçen olayları anlatır.

Bahoz (fırtına) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. metal fırtına

metal fırtına

arkadaşlar metal fırtına kitabını okudunuzmu bilmiyorum ama bence bi okuyun tavsiye edrim........ hayata bakışınızı değiştiriyo...
  2. Kargo - Fırtına

Kargo - Fırtına

Fırtına dinmek bilmedi bu gece Dışarıda yağmur içimde sen Cevapsız sorular arasındayım yine Zaman ilaç değil sensiz olmuyor Şimdi yanımda olsan Benimle kalsan sabaha kadar Uçsak gecenin ötesine seninle, korkmadan Islak sokaklarda gölgeler gibi Hayalin dansediyor düşlerimde ... Sonsuz değil bitecek elbet bu fırtına Güneş ve sevgi bizi bekliyor Gecenin sonunda Biliyorum duyuyorsun...
  3. Sebepsiz Fırtına

Sebepsiz Fırtına

Yaşar'ın çok sevdiğim bir parçası kızlar.. Bakın nasıl da güzel yapmışlar. Gerilir büyür ah Bir sebepsiz firtina Kardesidir umut askin Kalan elinde avucunda Firtinalardan kurtar beni yar Batirma gemilerimi Umutlar askin teknesi yar Umutlarim tükendi ay ay a Sensiz olmuyor yerine konmuyor Kimsenin eli senin gibi dokunmuyor Karlara inat yürürüm yollarina...

Sayfayı Paylaş