gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Bakanlıktan Çalışanlara Müjde ! Kreş Yardımı Geliyor !

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

çalışanlara kreş yardımı kreş yardım parası kreş yardımı 2012

Sevgili melekler, Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından çalışanlara kreş yardımı konusunda müjde geldi. En kısa sürede hayata geçirileceği açıklanan kreş yardım parası 2012 çalışan aileler için büyük bir önem taşıyor. Detaylar şöyle..

Çalışan kadınların 0-5 yaş arasındaki çocuklarının kreş parasını devlet üstlenecek. Böylece de kadının çocuklarının bakımı nedeniyle istihdam dışına çıkması, işinden olmasının önüne geçilecek. Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Aşkın Asan, alt yapı çalışmalarının tamamlandığını, en kısa sürede hayata geçirilmesinin planlandığını söyledi.

ÇALIŞMA ŞARTI

Kadınların, devlet tarafından verilecek kreş yardımından yararlanmasının tek şartı olarak çalışmaları aranacak. AÇEV, TÜSİAD, KAGİDER ve Dünya Bankası'nın katkılarıyla hazırlanan proje uyarınca, çalışan kadınlar kreş yardımından faydalanmak için aile ve sosyal politikalar bakanlığına başvuracaklar. Başvurular, bakanlık tarafından oluşturulan Soybis sistemi çerçevesinde, başvuran kişinin gelir düzeyi çerçevesinde değerlendirilecek. Soybis, başvuran kişinin gelir düzeyinin tek bir düğmeye basılarak belirlenmesini sağlayacak. Soybis'in doğru işlemesini sağlamak için TÜBİTAK da devrede. Bir çeşit "gelir-ölçer" olarak nitelendirilebilecek yazılım ile, tek düğmeyle kişinin bilgilerine erişilip, gelir durumu 0 ile 100 puan arasında belirlenecek. Puana göre yardım verilecek.

YARDIM NE KADAR OLACAK

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Bakan Yardımcısı Aşkın Asan, AÇEV'in 300 TL'yi önerdiğini, ancak henüz bakanlığın kesin kararı vermediğini söyledi. Asan, "STK'ların hesapları, verilecek yardımın en az yarısının zaten istihdam oluşacağından, vergi olarak devlete döneceğini de gösteriyor. Yani mesela kreş yardımı 300 TL olarak belirlenirse, bunun 150 TL'si zaten devlete dönecek" diye konuştu. Kreş yardımı doğrudan kreşe ödenecek. Planlanan kreş yardımı çerçevesinde artacak kreş ihtiyacı için ise kadın kooperatifleri aracılığıyla mahalle arası kreşler kurulacak.

Bakanlıktan Çalışanlara Müjde ! Kreş Yardımı Geliyor ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. SGK'da çalışanlara evlilik yardımı varmı?

SGK'da çalışanlara evlilik yardımı varmı?

ssk evlilik yardımı nikah parası nasıl alınır nikah parası evlilik yardımı Arkadaşlar SGK'da çalışan bayan arkadaşlarımızın Sosyal Güvenlik mevzuatına göre evlenene para verilmesi gibi bir uygulama yok. Evlendiğinizden dolayı Sosyal Güvenlik Kurumu size para vermez. Ancak, iş sözleşmenizde evlenmeniz halinde, işverenin “evlilik yardımı” adı altında bir yardımda bulunmasına ilişkin bir...
  2. Yaşlı bakım sigortası geliyor yaşlılara müjde !

Yaşlı bakım sigortası geliyor yaşlılara müjde !

Yaşlılara bakım sigortası ne zaman çıkıyor çıkacak başlayacak bakım sigortası haberleri son durum 2012 Hükümet gittikçe yaşlanan Türkiye nüfusu için planlamalara başladı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da 2023 hedeflerinde yaşlılara özel bir yer ayırdı. Buna göre, bakıma muhtaç ve yoksul yaşlıların bakım sigortası kapsamına alınması amaçlanıyor. Sigortanın tutarının da en az asgari ücret...
  3. çalışan anneler için kreş yardımı ne kadar veriliyor

çalışan anneler için kreş yardımı ne kadar veriliyor

Selam arkadaşlar.Ben çalışıyorum ve 3.5 yaşında ki kızımı da kreşe vermem lazım.Bir yerde duydum çalışan annelerin çocukları için kreş yardım parası veriliyormuş.Bu doğru mu ve ne kadar veriliyor ?
  4. Memurlara Müjde! Sicil Affı Geliyor!

Memurlara Müjde! Sicil Affı Geliyor!

Bu konu; Memurlara Müjde! Sicil Affı Geliyor haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, memurların merakla beklediği sicil affı nihayet geliyor. Uzun süredir beklenen bu afla yıllardır derece alamayan memurlara da bir derece verilecek. İşte detaylar.. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in talimatı üzerine, Devlet Personel Başkanlığı konuyla ilgili bir ön çalışma...
  5. Meteorolojiden Müjde! Yağmur Geliyor!

Meteorolojiden Müjde! Yağmur Geliyor!

hava durumu, meteoroloji hava durumu, yağış varmı Sevgili melekler, günlerdir devam eden yağış beklentisi sonuç verdi. Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu ülkenin önümüzdeki haftalarda yağış alacağını ifade etti. Barajlardaki doluluk oranıyla ilgili soru üzerine Eroğlu, 'Pazartesiden itibaren bu bölgede yağışlar başlıyor ama bu hafta inşallah bütün Türkiye'yi baştan sona yağış alacak' dedi....

Sayfayı Paylaş