gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Bakara Suresi Hangi Cüzde biliyor musunuz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

merhaba arkadaşlar acaba Bakara Suresi Hangi Cüzde bilen var mı dini konuda bilgisi olan varsa ve Bakara Suresi Hangi Cüzde bilen varsa bana yazsın lütfen.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Bakara Suresi Hangi Cüzde

Bakara Suresi Kaçıncı Cüzde

Bakara Suresi Hangi Cüzde

Bakara Suresi Kur’an’ın, en uzun sûresi olup 286 ayetten oluşmaktadır.

Bakara Suresi 2. Cüz'dedir.

Bakara Suresi (142. ayetden 253. ayete kadar) Sayfa olarak - 20 ve 40. sayfalar

Bakara suresi, ismini surenin 67-73 ayetlerinde anlatılan efsanevi bir inek kesme hikayesinden alır, Bakara inek demektir.

Bakara Suresi Hangi Cüzde biliyor musunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bakara suresi

Bakara suresi

Rüyada Bakara süresini okuyan veya okudugunu gören kimse, bir yerden baska bir mahalleye tasinir. Çünkü kismeti o gittigi yere verilmistir. Hazret-i Ayse, ömrü uzun olur, diyor. Bela ve felaketlerden uzak kalir, Ibn-i Sirin'e göre; düsmanin serrinden kurtulur ve bir miras alir. Kirmani de diyor ki; ömrü uzun olur. Hal ve vakti iyilesir. Cafer-i Sadik'a göre de: Kadi ise uzun zaman isinde...
  2. Hangi cicek oldugunuzu biliyor musunuz?

Hangi cicek oldugunuzu biliyor musunuz?

HANGİ ÇİÇEKSİNİZ? 1 Ocak - 10 Ocak tarihlerinde doğanlar: Çiçeğiniz: Sarı gentiyan. Sıcak yazı simgeleyen gizemli bir çiçektir. Dağ çayırlarında yetişir. Karaktere gizem katmaktadır. İçe kapanıklık ve suskunluğun nedeni basit bir çekingenlik de...
  3. Hangi Ünlüler Karslı biliyor musunuz

Hangi Ünlüler Karslı biliyor musunuz

Merhaba ben Kars dan Nevim ve benim gibi Karslı olan ünlüleri merak ettim sizden bu konuda bildiğiniz varsa Hangi Ünlüler Karslı biliyorsanız yazmanızı rica ediyorum.
  4. Fatiha Suresi Adını Nerden Almıştır biliyor musunuz

Fatiha Suresi Adını Nerden Almıştır biliyor musunuz

Selam arkadaşlar acaba aranızda Fatiha Suresi Adını Nerden Almıştır bilen var mı? Fatiha Suresi Adını Nerden Almıştır biliyorsanız bana da yazın lütfen!
  5. Hangi Cüzde Hangi Sureler Var?

Hangi Cüzde Hangi Sureler Var?

kuranda bulunan sureler, kuranda hangi sureler var, kuranda geçen sureler Kutsal kitabımız Kuran-ı kerim de hangi cüzde hangi süre bulunduğuna dair gerekli bilgileri sizler için paylaşıyoruz. 1. cüz: a) El-Fatiha b) El-Bakara 2. cüz -El-Bakara 3. cüz a) El-Bakara b) Ali Imran 4. cüz a) Ali Imran b) En-Nisa 5. cüz -En-Nisa 6. cüz a) En-Nisa b) El- Maide 7. cüz a) El-Maide...

Sayfayı Paylaş