gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Bakara Suresi Nerede İndirilmiştir Öğrenelim meleklerim

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Bakara Suresi Hakkında Bilgi
    Bakara Suresi Nasıl İndirilmiştir

Daha önce http://www.meleklermekani.com/tum-i...istir-inis-sebebi-nedir-buyrun-ogrenelim.html demiştik. Şimdi de siz sevgili melek'lerimize ve misafirlerimize Bakara Suresi nasıl indirilmiştir diye bilgiler aktarıyor ve Bakara Suresi hakkında bilgi sahibi olmak isteyen tüm arkadaşlarımızı bu sayfamıza davet ediyoruz.

Bakara Suresi Kuran-ı Kerim'in en uzun suresidir. Kur'an'ın bir nevi özeti olan Bakara Suresi, 286 ayetten oluşur. Bakara suresi, ismini surenin 67-73 ayetlerinde anlatılan efsanevi bir inek kesme hikayesinden alır, Bakara "sığır" demektir.

Sûre, İslâm hukukunun ana konularıyla ilgili pek çok hüküm içermektedir.Medine döneminde hicretten hemen sonra yazılmaya başlamış ve yazım takriben on yıla yayılan bir sürecle tamamlanmıştır.

Bakara Suresi Nerede İndirilmiştir Öğrenelim meleklerim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bakara suresi

Bakara suresi

Rüyada Bakara süresini okuyan veya okudugunu gören kimse, bir yerden baska bir mahalleye tasinir. Çünkü kismeti o gittigi yere verilmistir. Hazret-i Ayse, ömrü uzun olur, diyor. Bela ve felaketlerden uzak kalir, Ibn-i Sirin'e göre; düsmanin serrinden kurtulur ve bir miras alir. Kirmani de diyor ki; ömrü uzun olur. Hal ve vakti iyilesir. Cafer-i Sadik'a göre de: Kadi ise uzun zaman isinde...
  2. ilk nereye bakarsın

ilk nereye bakarsın

biliyorum ki bütün bayanlar alışverişe bayılırlar..özelliklede kendilerine birşeyler alacaklarsa..diyelimki bir mağazaya giriyorsunuz...ilk olarak hangi kıyafetlerin olduğu bölüme yönelirsiniz....?ben kesinlikle pantolonlara koşardım:laugh:
  3. Neresinden  Bakarsan Bak İmkansızdı Aşkımız

Neresinden Bakarsan Bak İmkansızdı Aşkımız

imkansızdı aşkımız Neresinden baksan nafile çabaydı sevdamız, imkânlar dâhilinde yürütmeye çalışıyorduk imkânsız aşkımızı. Sen elit bir aşk istiyordun, ben “amiyane tabirle” seviyordum. Ne sen vazgeçiyordun, ne ben değişiyordum. Akıntıya karşı kürek çeker gibi seviyorduk sevgilim, üstelik dibi de delikti kayığımızın hızla batıyorduk. Sen Titanic filmindeki gibi bir aşk istiyordun, ben...
  4. Bakara Suresi Kaç Ayettir kaç sayfadır haydi gelin öğrenelim meleklerim

Bakara Suresi Kaç Ayettir kaç sayfadır haydi gelin öğrenelim meleklerim

Bakara Suresi Kaç Ayettir Bakara Suresi Kaç Sayfa Ve Kaç Ayettir Kuran-ı Kerim'in en uzun ayeti olan Bakara Suresi hakkında bilgi ve Türkçe Meali konumuzu güncelliyor ve Bakara Suresi kaç ayettir diyen tüm arkadaşlarımız için bu sayfamızda Bakara Suresi kaç sayfadır diye bilgiler paylaşıyoruz. Bakara Süresi Arapça Kur’an’ın, en uzun sûresi olup 286 ayetten oluşmaktadır. Bakara Süresi...
  5. Bakara Suresi Ne Zaman İndirilmiştir öğrenmek isteyenler buraya!

Bakara Suresi Ne Zaman İndirilmiştir öğrenmek isteyenler buraya!

Bakara Suresi Ne Zaman İndi Bakara Suresinin İndirilme Zamanı Daha önce http://www.meleklermekani.com/tum-islami-bilgiler/226701-bakara-suresinin-ilk-5-ayeti-anlam-ve-onemi.html hakkında bilgiler paylaşmıştık. Şimdi ise siz sevgili melek'lerimiz ve misafirlerimiz ile Bakara Suresinin indirilme zamanı hakkında bilgiler paylaşıyoruz arkadaşlarım. Medine döneminde inmiştir. edine...

Sayfayı Paylaş