gebe
  1. Bakım+ Hızlı uzama (:

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında BabyPink tarafından paylaşıldı.

Gerekli malzemeler - Kanazol şampuan (eczaneden 5 tl civarı) -bepanten ve e vitamini ampül(eczaneden 10 tl civarı)
    -Sarımsak
    -Zeytinyağı
    -Maden suyu

Eczanelerde satılan konazol diye bir şampuan var ufak bir şişede 5Tl civarında.
    Bu şampuan tek başına yağlanmaya, kepeğe, kuruluğa, sertliğe iyi geliyor zaten saçı kurutmuyor.
    Şampuan elmalı gibi kokuyor, kokusu ağır ama yıkayınca pek değil. Bu ağır kokunun sarımsağı bastıracağını düşündüğüm için şampuanın yarısı bittiğinde
    5-6 diş sarımsağı dövüp içerisine ekledim.
    Maden suyu, zeytinyağı da saça iyi gelen şeyler. şişenin boş kalan bir kısmını maden suyuyla doldurdum ve bir kaç kaşık zeytinyağı ekledim.
    son olarak Ampül şeklinde E vitamininden iki ampül ve bepantenden iki ampül ekledim. Bunlar kutuda satılıyor ikisi birlikte 10Tl civarında.
    hergün yıkanıyorum, normalde bu saçımı çok yıpratıyor ama 3 haftada dökülme, kırılma, karışma yok aksine parlaklık gözle görülür bir uzama var.
    saçlarımdan nefret ederdim, artık öyle değil en azından elim dolanmıyor.
    Cidden işe yaradı :)
    hergün duş alırken normal şampuanmış gibi kullanıyorum başka şampuanla tekrardan köpürtmeme bile gerek kalmıyor.
    Bende işe yaradı kırıklarımı uçlardan kendim aldım yinede uzama gözle görülür biçimde

2. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    hadi ya mükemmel aslında :) bende kırıklarımı aldırdım 2 ay oldu kullandığım spreydenmidir bilmem yine uclarda hafif kırılmalar oldu hint yağı kullanıyorum uzaması icin bu şampuanla yaptıklarınıda deniycem

3. Kırıklar için maskeler oluyormuş arkadaşım bahsediyordu marketlerde falan satılıyormuş hatta bayağı iyi geliyormuş
    onun markasını falan öğreniyim onuda yazıcam. :D ne çekiyoruz şu saçlardan

4. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    ay evet paylaşırsan sevinirim :D

Bakım+ Hızlı uzama (: konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hızlı saç uzatan saç maskesi

Hızlı saç uzatan saç maskesi

havuçlu saç maskesi saç uzatan turp maskesi Saçlarınızı doğal yollarla hızlı bir şekilde uzamasını istiyorsanız işte sizin için gerekli olan bitkisel saç maskesi Malzemeler: HavucLa sac uzatma ” 2 tane orta boy havuç ” 1 tane yumurta ” 3 su bardağı su Hazırlanışı: ” Havuçlar rendelenir. ” 3 su bardağı su kaynatılır. ” Ardından rendelenmiş havuçlar kaynayan suya koyulur. ” Su 25-30 dk...
  2. Saçları Hızlı Uzatan Havuç Maskesi

Saçları Hızlı Uzatan Havuç Maskesi

saç uzatma maskeleri saç uzatan maskeler saç uzatan formüller Her deri devası bildiğiniz gibi doğada melekler :) Lezzetiyle yemeklerimize salatalarımıza tat veren havuç mucizesi bu sefer de saçların uzamasında bizlere yardımcı oluyor. Saç maskeleri içinde hızlı uzatma konusunda çok faydalı olan havuç maskesi tarifini sizlerle paylaşıyoruz :tik: Havuç Maskesi: Malzemeler: * 2 tane...
  3. En Hızlı Saç Uzatan Bitkisel Maskeler

En Hızlı Saç Uzatan Bitkisel Maskeler

hızlı saç uzatma hızlı saç uzatan maskeler saçlar nasıl uzar Saçlar bir bayanın en önemli aksesuarlarından biridir. Bazı bayanlar kısa saç modellerini tercih edebilir. Bazıları ise uzun saç modellerinden yana tercih kullanabilir. Bazen kestirdiğiniz saçlarınızın sonrasın da pişmanlık duyabilir ve bir an önce saçlarınızın hızla uzamasını isterseniz. Aslında bitkisel bir takım saç maskeleri ile...
  4. Saçları gürleştiren bitkisel kürler

Saçları gürleştiren bitkisel kürler

Saç bakımında kullanılan doğal olmayan sentetik maddeler ve kimyasallar saçınıza daha fazla zarar vermesine sebep olabilir. Doğal bitkisel ürünlerde saç derisi için besleyiciler vardır. Kimyasal bileşimli kozmetik ürünler yerine sağlıklı saç ve saç derisine sahip olmak için bitkilere güvenmek gerekir. Yüzyıllardır sağlıklı saçlar için bitkisel karışımlar kullanılmaktadır. Bitkisel karışımlar...
  5. Saçları 1 ayda 4 cm uzatan karışım

Saçları 1 ayda 4 cm uzatan karışım

Aktarlardan kolayca elde edebileceğiniz yağlarla saçlarınızın kısa sürede daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. Karışımın içerisinde saç için faydalı pek çok yağ var. Bu yağları saç ihtiyacınıza göre ayrı ayrı da kullanabilirsiniz. Tarifine geçmeden önce, bu yağların ne işe yaradıklarına bakalım. Jojoba yağı bitkisel ürünlerle yapılan bakımlar arasında en etkili olanlarındandır. Cilt ve...

Sayfayı Paylaş