Bakım+ Hızlı uzama (:

BabyPink

Yeni Üye
Üye
Bakım+ Hızlı uzama (:
Gerekli malzemeler
- Kanazol şampuan (eczaneden 5 tl civarı)
-bepanten ve e vitamini ampül(eczaneden 10 tl civarı)
-Sarımsak
-Zeytinyağı
-Maden suyu

Eczanelerde satılan konazol diye bir şampuan var ufak bir şişede 5Tl civarında.
Bu şampuan tek başına yağlanmaya, kepeğe, kuruluğa, sertliğe iyi geliyor zaten saçı kurutmuyor.
Şampuan elmalı gibi kokuyor, kokusu ağır ama yıkayınca pek değil. Bu ağır kokunun sarımsağı bastıracağını düşündüğüm için şampuanın yarısı bittiğinde
5-6 diş sarımsağı dövüp içerisine ekledim.
Maden suyu, zeytinyağı da saça iyi gelen şeyler. şişenin boş kalan bir kısmını maden suyuyla doldurdum ve bir kaç kaşık zeytinyağı ekledim.
son olarak Ampül şeklinde E vitamininden iki ampül ve bepantenden iki ampül ekledim. Bunlar kutuda satılıyor ikisi birlikte 10Tl civarında.
hergün yıkanıyorum, normalde bu saçımı çok yıpratıyor ama 3 haftada dökülme, kırılma, karışma yok aksine parlaklık gözle görülür bir uzama var.
saçlarımdan nefret ederdim, artık öyle değil en azından elim dolanmıyor.
Cidden işe yaradı :)
hergün duş alırken normal şampuanmış gibi kullanıyorum başka şampuanla tekrardan köpürtmeme bile gerek kalmıyor.
Bende işe yaradı kırıklarımı uçlardan kendim aldım yinede uzama gözle görülür biçimde

hadi ya mükemmel aslında :) bende kırıklarımı aldırdım 2 ay oldu kullandığım spreydenmidir bilmem yine uclarda hafif kırılmalar oldu hint yağı kullanıyorum uzaması icin bu şampuanla yaptıklarınıda deniycem

Kırıklar için maskeler oluyormuş arkadaşım bahsediyordu marketlerde falan satılıyormuş hatta bayağı iyi geliyormuş
onun markasını falan öğreniyim onuda yazıcam. :D ne çekiyoruz şu saçlardan

Geri