gebe
  1. RefRa

RefRa Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    378
    Ödül Puanları:
    83

Bakın giydiğiniz kürk, kullandığınız kozmetik ürünleri ne şartlarda yapılıyo

Konu, 'İtirazım Var Asabiyim Ben' kısmında RefRa tarafından paylaşıldı.

Yaa ne istiyosunuz bu hayvanlardan yazık günah değil mi? Foklardan bahsediyorum arkadaşlar Kanadanın fok avı başladı nasıl bi avsa resmen katliam bu yaptıkları. Çoğu yavru 320 bin fok öldürücekler ve bu, bugüne kadar olan rekor sayı. Ellerindeki sivri çelik uçlu sopalarla o masum hayvanların kafalarını ezip diri diri derilerini yüzüyolar...
    Ve bütün bu zalimlikleri ne için yapıyolar biliyo musunuz? Sadece kürk için, sadece kürk yapmak için bu masum hayvanları zalimce katlediyolar bi de yağlarını da kozmetikte kullanıyolarmış...
    Nolur arkadaşlar aldığınız ürünlerde hayvansal yağ olup olmadığını kontrol edip öyle alın yazık günah bu hayvanlara... Bizim makyajımız süsümüz kürkümüz yüzünden o masum hayvanlara kıyıyolar lütfen bundan sonra daha dikkatli olun... Ben avon temsilcisiyim araşrıcam ve avon ürünlerinde kullanılayosa eğer hayvansal yağ bırakıcam temsilciliğini ve kullanmıycamda. Nolur ssizde kullandığınız ürünlere dikkat edin...
    İnanın dün tvde gördükten sonra öyle kötü oldum ki...
    Yazık yaa düşünün bi kürk ya bi kürk için o sevimli hayvanlara kıyılır mı yazık günah bunun hesabı nasıl verilir...

Şunun güzelliğine bakın buna kıyılır mı yaa :(

Son düzenleme: 27 Şubat 2011
  2. esinerkan

esinerkan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.185
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle kaılıyoum bu düşünceye ... zaman geçtikçe küreselleşiyoruz ve nesiller tükeniyo dediğin gibi bende avon ve oriflame kullanıyorum bakalım onlarda varmı bu hayvansal yağlar. kürklerde hayvanların öldüğünü biliyordum da makyaj eşyalarında kullanılıyormuyda hiç bilmiyordum ... paylaşım için teşekkürler..

3. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Evet canim haklisin,duyarli olmak gerekiyor yinede dayanamayip bir kurk almistim ve giyemedim duruyor oylece.Anladim ki imitasyonlari varken gercegini almya gerek yokmus.

4. gullu_23

gullu_23 Forum Okuru

zaten dünyada ne kadar katliam varsa insanlar yapmıyolarmı.bi düşün insan insanı öldürürken hayvanlar onlar için ne önem taşır ki.hem vicdan denen bişey olsa onlara kıymayı bırak yaşasınlar diye mücadele ederler.bu sadece foklara yapılan bi işkence değil. hem kedilere ,köpeklere yapılan çeşitli taciz,tecavüz,öldürme,sakat bırakma insanoğlu gittikçe zalimleşiyor.

Bİ DUR DİYEN YOK ARTIK!!!!

5. gullu_23

gullu_23 Forum Okuru

Refra bu arada eline sağlık

6. RefRa

RefRa Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    378
    Ödül Puanları:
    83
    Arkadaşlar şimdi araştırdım ve bunu buldum yararlı olucanı düşünüyorum...

avon üyesiydm kendimde her türlü ürünü kullanıyordm ta ki önümde avonun nerede üretildiği hangi kimyasal maddeler,hayvansal yağlar kullanıldığı önüme gelipte bir de pişkin pişkin ne varki her üründe var bunlar denene kadar..okudum domuz yağı da kullanıldığını gördm..evde ne kadar avon ürünü vrsa attım arkadaşlarıma ve müşterilerime de anlattım..

daha sonra oriflame yi araştırdım oriflame bitkisel tamamen neden derseniz arabistanda bile satılması bunun en iyi kanıtıdır oraya giriş çok zordur çünkü katkı maddeli veya domuz yağlı bi ürünün arabistana giremeyeceğini hepimiz biliyourz sanırım..ayrıca kimyasal maddeler kullanılmadığını alkol bile kullanılmadığını şöyle anlayabilirsiniz oriflame makyaj ürünleri pek kalıcı değildir katkı maddesi olsa avon gibi kalıcı olur ve oriflamenin parfümleri de kalıcı değildir çünkü içinde alkol yoktur..

7. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Amann Avonda domuz yağımı varmış?? Valla bi göz çevresi için kullanıyom avonu diğer ürünlerim maxfaktör..Böyle önemli bir konuyu bizimle paylaştığın için teşekkür ederim canım..Bundan sonra araştırıp incelemeden almam vallahi

8. RefRa

RefRa Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    378
    Ödül Puanları:
    83
    Bende artık karar verdim bırakıyorum avonu satmam öyle şeyler bundan sonra da kullanmam avon..
    Bu arada önemli değil canım bildiklerimizi paylaşmak bilmediklerimizi öğrenmek adına burdayız hepimiz :)

9. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Avonun satisini yapiyordum bir ara,kendimde kullandim urunlerini tabiki fakat benim cildim kremleri vs kabul etmiyor ne olursa olsun aninda sivilce yapiyor,simdi hicbirsey kullanmiyorum oluruna biraktim,satisini da yapmiyorum zaten,bilgi icin sagol.

10. ayşegüüll

ayşegüüll Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    423
    Ödül Puanları:
    83
    canım çok güzel bir konu açmişsın emeğine sağlık verdiğin bilgiler çok işime yarıycak çok teşekkürler

çok haklısınız insanlar gittikçe zalimleşiyor çünkü allah korkusu yok eğer allah korkusu olsa aslA böyle bişey yapamazlar allah ıslah etsin ne diyimki raabim içimizden vidamızı almasın çünkü insanı ,insan yapan en önemli duygu bu nitekim merhamet etmeyene merhamet edilmez diye güzel bir söz var

11. gullu_23

gullu_23 Forum Okuru

allah o fokları öldürenleri komuya emi sabaha çıkarmaya (nasıl beddua ama)

12. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Bazı resimler vahşet görüntüsü içerdiğinden dolayı kaldırmak zorunda kaldım.Ne yazıkki dünyada milyonlarca canlı bir şekilde katlediliyor ve bunların çoğuda markaya süse püse düşkün olan kişilerin ya ayaklarına ya üstlerine bir şekilde giysi amaçlı yapılıyor.Avrupa birliği bizim dinimiz inançlarımız gereği kestiğimiz kurbanlara vahşeti uyguladığımız yolunda propogandalar yaparlarken nasıl böyle görüntülere duyarsız kalıyorlar anlamış değilim..

13. RefRa

RefRa Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    378
    Ödül Puanları:
    83
    Çok iyi dedin mavim bu hayvanlar bu şekilde katledilirken nerde bu Avrupa Birliği

14. bettt

bettt Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    İmitasyonu varken neden gerçegine gerek duyarlar ki anlamam.
    ama o giyenler yolda eceliyle ölmüş bi kedi görseler ortalıgı yıkarlarr güya hayvan dostu ayağı. ama üzerindekine sırf süsü bozulmasın diye yüzlerce hayvanı yok etmeleri için tonlarca para verirler.
    ama pardonn yaa imitasyonla hava atılmıyo dimi. Pardonn pardon gerçekten özür dilerim biz haksızız bu konuda siz haklı.
    Şu dünyada parası olan koşuyor dimi unutmuşum inan.
    Gerçekten tahammül edemedigim konulardan biride bu !!
    refra gerçekten bu konuyu gündeme getirdigin için teşekkür ederim canım.

15. *KaRTaNeSi*

*KaRTaNeSi* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bende avon yapıyorumm.böyle olduğunu bilmiyorduumm:((bilgilendirdiğin için tşkr ederiim refkaa

Bakın giydiğiniz kürk, kullandığınız kozmetik ürünleri ne şartlarda yapılıyo konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. artık kumaşlarınızı atmayın bakın neler yapılıyo

artık kumaşlarınızı atmayın bakın neler yapılıyo

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Kozmetik ürünler ne kadar güvenli?

Kozmetik ürünler ne kadar güvenli?

dore kozmetik makyaj malzemeleri neden yapılır kozmetik preparatlar ürünler ürünlerin etkinliği Eczacılara ya da dermatoloji kliniklerine başvuran hastaların çoğu yanlış kullanılan ya da iyi formüle edilmemiş kozmetik ürünlerden kaynaklanan reaksiyonlar nedeniyle ortaya çıkan sorunlarla karşılaşmaktadırlar. Bir kozmetik preparat etkin ve güvenilir olmalıdır. Bu kural sadece tüketici...
  3. En çok kullandığınız tercih ettiğiniz kozmetik markası nedir?

En çok kullandığınız tercih ettiğiniz kozmetik markası nedir?

en iyi kozmetik markaları en iyi kozmetik markası kozmetikte markalar markaları kaliteli Bayanların vazgeçemediği bazı kozmetik markaları var. Genelde bu markanın ürünleri daha çok tercih edilir peki ya siz hangi markanın hangi ürününü sebebleriyle birlikte yazarsanız hep birlikte fikir alışverişi de yapmış oluruz melekler:tik:
  4. Kozmetik Ürünleri

Kozmetik Ürünleri

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  5. Ünlülerin Kullandığı Cilt Bakım Ürünleri Neler ?

Ünlülerin Kullandığı Cilt Bakım Ürünleri Neler ?

ünlülerin kullandığı cilt bakım ürünleri ünlülerin kullandığı cilt bakım markaları Sevgili melekler, güzellik elbette ki yapısaldır, genlerde vardır, doğuştan gelir. Ancak bu güzelliği korumak ya da ufak kontürlerle güzel ve bakımlı görünmek tamamen kişinin kendi elinde birşeydir. Her yönleriyle takip edilen ünlülerimizin güzellik bakımları için kullandıkları ürünleri merak ettik ve...

Sayfayı Paylaş