gebe
  1. HİDOŞ

HİDOŞ Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    38

Bakkal

Konu, 'A-B' kısmında HİDOŞ tarafından paylaşıldı.

Sırlara vakıf, kişinin maddi durumunu bilen kimseye, Bakkalın verdiklerine karşılık para almaması iyilik görmeye, Bakkalın insanı dikkatle dinlemesi ya da söylenenleri not olması devlet adına bilgi toplayan birine, Bakkal bazen peşin para ile yapılacak kkarlı ticarete ya da satın alınacak mala delalet eder.Çok dürüst bir kişiliğe sahip olduğunuza ve kimsenin hakkına göz dikmediğinize işarettir. Çok dürüst bir kişiliğe sahip olduğunuza ve kimsenin hakkına göz dikmediğinize işarettir.Bakkal loş, karanlık ve içi pek seçilmiyorsa kişinin adı dedikoduya karışır. Bakkal aydınlık ve temizse insan iyi sözler işitir. Bakkaldan alışveriş yapmak, kısmet geleceğine işarettir. Bakkal görmek kismet ve sagliga isarettir. Rüyasinda bir bakkal dükkanina girdigini görmek, evine yeni bir sey-ler satin alacagina; bakkaldan bazi yiyecek maddeleri alip evine getirdigini görmek, bekledigi bir isinin olacagina ve eline hayli para geçecegine; bakkaldan seker ve ona benzer tatli seyler aldigini görmek, beklemedigi misafirleri agirlamak zorunda kalacagina bir bakkalla dükkan içinde el sikistigini görmek, yiyecek bakimindan sikintiya düsecegine; bakkal dükkaninin kapali oldugunu görmek, rizk yüzünden darlik çekecegine isarettir. Cafer-Sadik'in söyledigine göre, rüyada bakkal görmek, üç sekilde tabir olunur: Dünya islerinde kazanca, çalismaya, hayir ve menfaate Bazilarina göre; Rüyada bir bakkal görmek, din islerine, dünya islerinden daha fazla zaman ayirmaniz yüzünden, maddî bakimdan sikintiya düseceginize delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen bakkal, halkin mal ve sirlarina emin olan bir kimsedir. Rüyada bakkali görmek, verdigi meyveler için para almadigi takdirde makbuldür. Bazen de bakkali görmek, evlad, es, pesin mal ve gelecekte meydana gelecek kazanca isaret eder. Rüyada bakkal görmek, Tarafsız biri olduğunuza ve herkes tarafından sevildiğinize işarettir.

Bakkal konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bakkal amcaya ders olsun

Bakkal amcaya ders olsun

Bir yerde okumuştum ve hoşuma gitti paylaşmak istedim Küçük bir çocuk bakkala girer ve 10 tane yumurta alır ve bakkal en küçüklerini seçerek çocuğa verir ve çocukta doğal olarak neden bana en küçüklerini verdin der.Bakkalın cevabı sen daha küçüksün taşıması kolay olsun der ve çocuk tamam diyerek parayı verir ve kapıdan çıkarken bakkal arkasından heyy çocuk eksik para verdin der.Çocuk dönerek...
  2. köşe bakkalı parmak oyunu

köşe bakkalı parmak oyunu

parmak oyunları örnekleri oşe oyunları öşe bitkilerle ilgili parmak bitkilerle ilgili oyunu Köşe bakkalı. (çene tutulur) Kapalı çarşı. (ağız gösterilir) Hor hor çeşmesi, (burun gösterilir) Elmacılar, (yanaklar gösterilir) Aynacılar, (gözler gösterilir) Kemancılar, (kaşlar gösterilir) Düz Bayır (alına dokunulur) Karışık çayır (saçlar gösterilir)
  3. zamanlar bakkal camlarını suslerdı

zamanlar bakkal camlarını suslerdı

kuş sütü gelmişti ama bitti heran gelebilir. + kepekli ekmek bulunur + Jet sosyete de buradan alışveriş yapıyor gel vatandaş!! + hakiki koy yumurtası burada.+ adres sormak 1 ytl + park edilmiş aracın sahibini sormak 1,5 ytl + mahalledeki kiralık daire ile ilgili bilgi almak 2 ytl.taze yufka bulunur...(tecrübeyle sabittir) + Hışırdaklı çuklata geldi. + durma öyle dışarıda güneş geçer başına.gel...
  4. kopmalık bu bakkal amca

kopmalık bu bakkal amca

-abi bu şekerler ne kadar + elindekiler 25 cebindekiler 50 kuruş - yemedinmi abi 5 karton parlement versene + dur arkadan aliim - tabi tabi + bak şu alt taraftaki şekerler daha tatlı onlardan da (ç)al - yine mi yemedi çabuk bırak o şekeri +hangi şekeri elindeki şekeri +hee bende cebimdekileri söylüyosun sandım Evladım çabuk bırak o şekeri yerine -Hangi şeker? Ne şekeri Yemezler...
  5. şair ve bakkal

şair ve bakkal

Şair ve Bakkal Şair: "Merhaba bakkal.. hani başaklar buğday verir ya.. sonra o bugdayı toplarlar.. ve derdim kadar agır bir taşın altında ezerler.. anamın ak saçları gibi ak pak un olur.. sonra anadolumun buz gibi suyunu üzerine dökerler.. ve hayatın beni yoğurdugu gibi yoğururlar.. ince ince hamuru keserler ya......" Bakkal; - Çıbık makannamı istiyon abeyy..

Sayfayı Paylaş