gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Bakla Falı

Konu, 'Fal Çeşitleri Yıldızname ve Diğerleri' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Kökeni Hindistan'a dayanan bir değişik çeşidi olan Bakla Falı , Avrupa'ya çingeneler kanalıyla yayılmıştır. Bakla falı çeşitli boyutlardaki bakla, fasulye vb. hububat türlerinin kurutulmuşları ve küçük, değişik ebatlarda renkli taşlarla bakılan, kökü çok eskilere dayanan bir faldır. Genellikle çingene kadınlarının baktıkları bakla falı, yaygınlık bakımından çok bilinen bir fal türü olma özelliğini de taşır.

Fala bakmak için yer, zaman, ortam önemli değildir. Her an her yerde bakılabilir ve çok fazla bir kuralı da yoktur.

Falın bakılacağı malzemeye dokunmak ve ardından da niyet tutmak ilk şartıdır. Fal malzemesine dokunan, falı bakılacak kişinin ruhsal enerjisi, parmaklardan ve avuçlardan bakla tanelerine geçer. Bu hal fal taneleri üzerinde manyetik bir alan oluşturur.

Falcı bu bakla tanelerini hafifçe atarak onların yere saçılmalarını sağlar. Bu saçılma esnasında taneler, alanın titreşim sınırları dahilinde bilgi simgelerine göre bir diziliş yaparlar. Bundan sonrası falcının tele kinetik gücüne dayanmaktadır. O sırada da etkin bir durumda olan bu güç, şahıs, tutulan niyet ya da niyetteki olay ve şahıs�lar adına ruhsal alemle bağlantıya geçerek, simgelerle baktıran kişinin zihni arasında telepatik bağlantıyı sağlayarak falı yorumlar. İşte bu esnada fal bakan kişinin yanlış kanala girmesi ile yorumlamada yanlış bilgi vermesi baktıran kişiye yanlış bilgi aktarılmasına sebep olabilir.

Bakla falı çingeneler tarafından çok fazla ayağa düşürülmesi neticesinde de rasyonalistlerin dediği gibi basit bir iki tanenin insan yaşamını nasıl etkileyebileceği şüphesi, onu pek fazla itibar edilmeyen bir fal sınıfına sokmuştur. Yine de insanlar ara sıra eğlence olsun diye, bazen de zaman doldurmak açısından sıkça bakla falı baktırırlar.

Bakla Falı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. isim falı kesin bakın :)

isim falı kesin bakın :)

isim falı isim fali falıma bak falına bak falı İsim Falı..!! Başka Yerde Yok Son günlerde oldukça popülerleşmeye başlayan isim falına bakarak karşınızdaki kişi hakkında fikir sahibi olunabilirmiş.. Astrologlara göre durum bu kadar basit.. NASIL BAKILIR? Fal için sözkonusu isimdeki fiziksel, zihinsel, duygusal, ruhsal enerji sembollerinin açıklamalarına bakmak gerek. İsimdeki harflerin...
  2. bakla falı

bakla falı

fal baktır fal bakan siteler fasulye falı bakla falı fasulye bak Kökeni Hindistan'a dayanan bir değişik çeşidi olan Bakla Falı , Avrupa'ya çingeneler kanalıyla yayılmıştır. Bakla falı çeşitli boyutlardaki bakla, fasulye vb. hububat türlerinin kurutulmuşları ve küçük, değişik ebatlarda renkli taşlarla bakılan, kökü çok eskilere dayanan bir faldır. Genellikle çingene kadınlarının...
  3. Deste Katina'nın Aşk Falı *Bilgidir-Bakım yapılmaz*

Deste Katina'nın Aşk Falı *Bilgidir-Bakım yapılmaz*

aşk falı bak katinanın aşk falı katina falları katina nın Deste ile tanışmam çok farklı oldu... Zira başka bir kitap için kittiğim kitabevinde kendimi birden kendimi deste kartlarının önünde buldum.. Geçip gitmek istiyordum ama elimi bırakamıyordum deste'den.. Uzunca bekledim ve aldım.. Onunla tanışmam için çok düşünmüştüm. Ama değdi buna... Şimdi gelelim bu Deste Hikayesine.. Okuyunca...
  4. Harflerle Falınıza Bakın

Harflerle Falınıza Bakın

Fal için sözkonusu isimdeki Fiziksel,Zihinsel, Duygusal,Ruhsal Enerji sembollerinin açıklamalarına bakmak gerek.İsimdeki harflerin anlamlarını biraraya getirerek anlamlı sonuç çıkarıyorsunuz. Örnek-1:Aranan ad “Elif” olsun,Harf tablosundan E-L-İ-F harflerinin karşılığını bulup alt alta getiriyoruz ve isim falına bakılmış oluyor. “Daimi bir ruhsal karışıklık içerisindesiniz. Belki de buna...
  5. Üstteki üyenin faLına baK

Üstteki üyenin faLına baK

herkes kafasına göre bisey uydurcak bi üsttekinin faLına bakçak hade iyi eğLenceLer

Sayfayı Paylaş