gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Baklagiller ve Çeşitleri

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Baklagil nedir Baklagil çeşitleri Baklagiller hakkında bilgi

Aşağıda ki makalede baklagil çeşitleri ve faydaları hakkında biligler bulacaksınız melekler :)

Fasulye: protein, yag, sellüloz ve karbonhidratça zengindir. Bileşiminde bunlardan başka kalsiyum, fosfor, demir gibi madensel tuzlarla beraber B kompleksi vitaminleri de bulunur. Sindirimi oldukça zordur. Kabukları barsaklarda gaz yaptığı için kabuğu çıkartarak pişirilirse bu özelliği de gider. Et, yağ gibi maddeler ilâvesiyle pişirildiği zaman değeri daha da fazia-laşır. Soya fasulyesi besin değeri bakımından en iyisidir. 100 gr. beyaz fasulyede 22 gr. protein vardır.

Nohut: Protein ye madensel madde bakımından fasulyeden sonra gelen bir besin maddesidir. Lezzet ve besin değeri pişirilme şekillerine göre artırılır 100 gramında 20 gr: protein vardır.

Mercimek : Sindirimi daha kolay ve bilhassa bileşimindeki demir dolayısiyle çocuklara ve kansızlara verilen bir besin maddesidir.

Bakla : Bileşiminde "fazla'miktarda protein fosfor v.s. bulunan bir baklagildir. Çeşitli şekillerde kullanılır.

Bezelye: Protein, nişasta, fosfor ve B vitaminleri bakımından zengindir. Sindirimi kolay, lezzetli bir besin maddesidir. Yemek, garnitür v.s. olarak kullanılır.

Börülce: Protein, nişasta ve vitamin bakımından zengindir. Bazı bölgelerde çok kullanılır.

Baklagiller ve Çeşitleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ET ÇEŞİTLERİ ve BÖLGELERİ

ET ÇEŞİTLERİ ve BÖLGELERİ

et çeşitleri dananın bölümleri et cesitleri çeşitleri ve bölgeleri hayvan bölgeleri Etin Türk mutfağın da önemli bir yeri vardır. Sağlık için çok faydalı olan kırmızı etin tabiki herşey de olduğu gibi doz aşımların da mutlaka zararı da olabilmektedir. Etli yemek tarifleri arasın da oldukça çeşitliliği bol bir kısım oluşturan kırmızı etin kıymasından ve parça etinden birçok yemek çeşidi...
  2. Tahıl ve baklagiller günde 6-11 porsiyon

Tahıl ve baklagiller günde 6-11 porsiyon

tahıllar ve baklagiller tahıllar ve baklagillerin faydaları baklagiller faydaları baklagillerin tahılların Tahıllar (buğday, arpa, çavdar, yulaf, mısır, pirinç, darı, soya) ve baklagiller (bakla, kuru fasulye ve bezelye) bebeğin gelişen bedeninin her bölgesi için gerekli olan B vitamini ve başka besinleri içerir. Bu yoğunlaştırılmış karışık karbonhidratlar, gebelikte çok önemli olduğu...
  3. yağmurluk ve kaban çeşitleri

yağmurluk ve kaban çeşitleri

kaban çeşitleri 2009 kaban çeşitleri bayan yağmurluk erkek yağmurluk
  4. salavat çeşitleri ve anlamları

salavat çeşitleri ve anlamları

lütfen bana salavat çeşitleri ve anlamlarının neler olduğunu yazınıt teşekkür ediyorum.
  5. Orkide Bakımı ve Çeşitleri

Orkide Bakımı ve Çeşitleri

Orkide Bakımı Orkide Çeşitleri Orkidenin Bakımı Cok zahmetsiz bence orkideler.Cok seviyorum ben ama cok büyük bi saksidaki orkidemi düsürdüm elimden saksisi kirildi baska saksiya aldim ama sanirim küstü ve solduuuuu gitti:cry:.Yenisini almaya karar verdim.Anneler günü yaklasti cesit cesit orkideler cikti ortaya:çapkın:.Bikac tane almayi istiyorum ama bakalim. ORKiDE BAKIMI VE...

Sayfayı Paylaş