gebe
  1. Mirmiga

Mirmiga Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Baklavanın yerine sütlü tatlıları seçin!

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında Mirmiga tarafından paylaşıldı.

Tatlılar, her yıl olduğu gibi bu yıl da bayram sofralarının baştacı konumunda bulunacak. Uzmanlar, şerbetli tatlılar yerine sütlü tatlılar tercih edilmesini öneriyor.

Ramazan sona erdi, Şeker Bayramı geldi. Adının hakkını verircesine, şekerli tatlar ve tatlılar, bu yıl da bayram sofralarının baştacı konumunda bulunacak. Ancak çok fazla tatlı tüketiminin size geri dönüşü fazla kilolar şeklinde olabilir...
    Beslenme ve Diyet Uzmanı Nil Şahin Gürhan, bayramı fit kalarak atlatmanız için şerbetli tatlılar yerine meyveli ve sütlü olanları tercih etmeniz gerektiğini söylüyor. "Baklava yerine elma tatlısını tercih edin" diyen Gürhan sözlerini şöyle sürdürüyor:

BOL BOL SU İÇMEK LAZIM
    "Bayramda doymuş yağ ve kalori alımını artırmamak için tatlıları kaymaksız tüketmeye özen gösterin. Yapılan ikramların ağırlığını hafifletmek için besinleri yavaş yavaş ve iyi çiğneyerek tüketin. Bol bol su için. Sabah, öğlen ve akşam normal beslenme düzeninize devam edin. Böylece kan şekerinizde ani düşüşler olmaz."

AÇ KALMAK HATA OLUR
    Bayramın ilk gününde aşırı derecede tatlı tüketenlerin, ertesi günü aktif bir biçimde geçirmeye özen göstermeleri gerektiğinin altını çizen Gürhan, bu konuda şunları öneriyor:
    "Dün yemeği fazla kaçırdım mantığıyla, kahvaltı öğünü atlanmamalı ve hafif bir kahvaltı yapılmalıdır. Açık havada yapılan yürüyüşler ve bol su tüketimi midedeki aşırı yüklenmenin etkilerini daha çabuk siler. Ayrıca normal besin ihtiyacının sağlıklı ve doğal yiyeceklerle karşılanmasına özen gösterilmeli. En önemlisi de bir gün öncesinde aşırı enerji aldım mantığıyla, ertesi gün kişi kendini açlığa mahkum etmemeli."

Sabah

Baklavanın yerine sütlü tatlıları seçin! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sütlü Tatlılar

Sütlü Tatlılar

Muhallebi, sütlaç, kaymak, tavuk gögsü keskül ve benzeri gibi sütlü tatlilari yemek hayir ve menfaat, helal mal, saglik ve selametle tabir olunur
  2. Üç renkli sütlü tatlı tarifi;

Üç renkli sütlü tatlı tarifi;

sütlü tatlı tarifleri sütlü tatlılar tarifi yaz tatlıları çikolatalı tatlı tarifleri üç renkli Nefis bir sütlü tatlıyla sofralarınızı renklendirin... Renklendirin diyoruz çünkü bu tatlı tam üç renkli... Afiyet olsun... ÜÇ RENKLİ TATLI Malzemeler: 1 paket kakaolu toz puding (varsa çikolatalı ve vişne parçalı) 2 paket vanilyalı toz puding 3 su bardağı vişne suyu 1 litre süt 2 paket...
  3. Sütlü irmikli tatlı

Sütlü irmikli tatlı

irmikli tatlılar irmikli tatlilar Tatlı yapalım mı melekler? Ama hafif olsun tamam mı :D SÜTLÜ İRMİKLİ TATLI Melek hanımlar bakın size krem karamel görümünde sütlü irmik tatlısı yaptım :) Çok güzel görünüyor değil mi ? Malzemeler: 1 litre süt, 12 kaşık şeker, 9 kaşık irmik, süslemek için meyva yada fındık. Yapılışı: 1 litre soğuk sütün içine irmik ve şekeri koyup ara ara...
  4. pratik sütlü tatlı tarifleri lazım

pratik sütlü tatlı tarifleri lazım

Bana şöyle evde kolaylıkla yapılabilecek sütlü tatlı tarifleri lazım. Ama malzemesi basit, yapımı kolay pratik olsun. Var mı tarifler hanımlar ?
  5. sütlü muhallebili tatlı tarifleri arıyorum

sütlü muhallebili tatlı tarifleri arıyorum

En sağlıklı tatlılar bildiğiniz gibi sütlü tatlılar. Ve sizden sütlü muhallebili değişik tatlı tarifleri öğrenmek istiyorum :)

Sayfayı Paylaş