gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Balbay: Günlükler bana ait değil

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Ergenekon davasında tutuklu Mustafa Balbay, medyada yer alan günlüğün kendisine ait olmadığını dile getirdi. Cumhurriyet Gazetesi sürmanşetini yazarı Mustafa Balbay'a ayırdı. Gazete, kendisine tecrit uygulandığını söyleyen Balbay'ın "O günlükler bana ait değil" dediğini yazdı.
    Mustafa Balbay cezaevi yönetimi tarafından tecrit altında tutuluyor, havalandırmaya bile tek başına çıkartılıyor. Diğer tutuklulardan ayrı muameleye tabi tutuluyor...

• Medya’da tartışılan şekilde bir günlüğüm yoktur.
    • Birbirinden farklı notlar montaj yapılarak birileri tarafından işlenmiş, yorumlar eklenmiş, tahrif edilmiştir.
    • Ben gazeteciyim, gazetecilik mesleği dışında hiçbir işe ve olaya bulaşmadım.
    • İfade özgürlüğüm elimden alınmıştır.
    • Yayımlanmak üzere hazırladığım yazı dizisi sansürü aşarsa gerçeği herkes öğrenecektir.
    • Bana zor günde destek verenlere teşekkür ediyorum.
    • Destek verenlerin yüzünü kızartacak hiçbir faaliyetin içinde olmadığımı bilmelerini isterim.

TECRİT UYGULAMASI MI?

Cumhuriyet Gazetesi, Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay'ın Silivri Cezaevi’nde fiili 'tecrit' uygulanarak tek kişilik koğuşta tutulduğunu belirterek, havalandırmaya da tek başına çıkartıldığını belirterek, konu hakkında Adalet Bakanlığı’na başvuruda bulunulduğunu ifade etti.

Balbay: Günlükler bana ait değil konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sinan Özen - Bana Aitsin

Sinan Özen - Bana Aitsin

Gece sancılı gün doğmaz Bir türlü sabahlar olmaz Gözlerin kapanır; Uykun gelmez Çaresiz kalırsın yanında... Gözlerin kapanır; Uykun gelmez Çaresiz kalırsın yanında... Edirne ' den kuş uçur Ardahan ' a gitsin Sen nereye gidersen git bana aitsin Edirne ' den kuş uçur Ardahan ' a gitsin Sen nereye gidersen git bana aitsin Şimdi uzak şehirlerde Baş ucumdaki resminde Kırık bir pilagin...
  2. Üzgünüm Ben Buraya Ait Değilim...

Üzgünüm Ben Buraya Ait Değilim...

Gidiyorum uzaklara, artık neresi olursa Yorulana dek kanatlarım Yavaş,yavaş,yavaş,yavaş… Topladım dagılan her yanımı Bir bosluktan bir loşluktan Yavaş,yavaş,yavaş,yavaş… Hiç durmadan dönüp duran dünya gibi Sımsıkı sarıp sarmalayan bir kök gibi Su gibi bulurum yolumu Üzgünüm ben buraya ait degilim Bu odaya bu eve bu kente bu ülkeye Ve sana... Gidiyorum uzaklara,artik neresi olursa Yorulana...
  3. Sen bende görmek istediklerini gördün,bana ait olan şeyleri değil

Sen bende görmek istediklerini gördün,bana ait olan şeyleri değil

. Kendimi anlatmak istedim sana ama boşaydı.Senin anlamak gibi bir niyetin yoktu.Çırpınışlarım boşaydı.Çabalarım sonuçsuzdu.İnsan görmek istediğini görür derler.Sen bende görmek istediklerini gördün,bana ait olan şeyleri değil. Beni anlamadın ya,ona yanıyorum şimdilerde! Seven bir çift göz vardı bir zamanlar.Sana her bakışında yaşlarla dolan bir çift göz.Başkalarının kaybolmak için herşeyi...
  4. sen bana aitsin

sen bana aitsin

sen bana aitsin sen bana aitsin sözleri Bir yara bir ömrü her gün nasıl kanatır... Sen yarammışsın ve ben o yarayla yaşamışım yıllarca... Önemsiz olacağı düşünülüp kaçılan bir söz bir tek cümle sonradan ne kadar acı verebiliyormuş... Ben her gün işte böyle can acısıyla gözlerimi açıyorum,gecelere kadarda yaramı sarmaya çalışıyorum... Meğer ben seni, ne kadar içime...
  5. Ömür demek (Tamamen bana aittir)

Ömür demek (Tamamen bana aittir)

Ömür Demek Yaşamak ,gezmek Aşık olmak Sevmek ayrılmak İçmek körküdük sarhoş olmak Ömür demek.. Hiç ölmiycek gibi yaşamak Sevmektir ömür İsyan etmektir,üzüp küsmektir... Hayır ömür demek; İki nefes demektir. Alırsın ve verirsin Ömür demek yarın ölmektir,öyle yaşamaktır aslında Sevdiiğine sarılmaktır hiç görmiyceksin gibi.. Sevdiğiini söyleyip bidaha boğulmaktır gözlerinde Ömür demek......

Sayfayı Paylaş