gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

balığı evde nasıl saklayabilirim?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızlar eşim tam bir balık düşkünü.Ben de severim ve sık sık tüketiriz. Ama bazen balık tutmaya gittiğinde falz balıkla geliyor.İki kişiyiz nasıl saklayabilirim bu balıkları ben ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Balık eve gelir gelmez hemen temizlenip pişirilmelidir. Çünkü balık tutulduğu andan satın alınacağı zamana kadar epey zaman geçmiştir. Daha fazla bayatlamaması için hemen pişirilir.
    Eğer hem pişirilmeyecekse balığı temizleyip yıkadıktan sonra naylon bir torbaya ya da bir kaba koyup kabın ağzını sıkıca kapatıp buzdolabının en soğuk yerinde ya da evin en soğuk bir köşesinde buz yada kar üstünde saklamalıdır.

Burada da saklama bir günden fazla olmamalıdır.

Çünkü balığın bileşimi çeşitli nedenlerle değişerek balık bayatlar. Naylon torba içerisinde de uzun zaman kalması çabuk bayatlamaya neden olur.

balığı evde nasıl saklayabilirim? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Evde dolaşan balıklar

Evde dolaşan balıklar

İlginç bir akvaryum arkadaşlarım, a acayip bir dizayn ile balıkların odanın içinde dolaşması sağlanmış ve ortaya bu görüntüler çıkmış arkadaşlar :D:D Yarın öbürgün büyüdüklerinde ne olur orasını bilemiyorum :)
  2. Fazla soğanları nasıl saklayabilirim?

Fazla soğanları nasıl saklayabilirim?

Bu konu; fazla soğanları saklamak için ile ilgili bilgi vermektedir. Meleklerim ben eve aldığım soğan ve sarımsakları her daim kullanılacak hale getirir öyle saklarım. Tabi her zaman yedek soğanlarım olur salatalarım için ama yemeklik soğanlarımı genellikle konserve gibi saklarım. Çalışan bir kadın olduğum için eve geldiğimde yapacağım işlerin daha pratik olmasını isterim. Pazardan aldığım...
  3. evde balık yapınca kokusunu nasıl giderebilirim

evde balık yapınca kokusunu nasıl giderebilirim

Evde pişirdiğimde çıkan koku yüzünden evde balık pişirmekten nefret eder oldum. Nasıl yapsam da ev böyle leş gibi balık kokmasa ? :S
  4. Hamurişlerini Derin Dondurucuda Nasıl Saklayabilirim ?

Hamurişlerini Derin Dondurucuda Nasıl Saklayabilirim ?

Bu konu; hamurişleri derin dondurucuda saklama yöntemleri hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, özellikle çalışan kadınların en büyük dertlerinden biri ani misafirleri nasıl ağırlayacaklarıdır. Zaten tüm hafta boyunca evden işe işten eve yorulan ev kadınları bir de gece ani gelen misafiri nasıl ağırlayacakları konusunda zorluk yaşarlar. Misafir ani gelmese bile akşam eve gidip...

Sayfayı Paylaş