gebe
  1. sevgi10

sevgi10 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    18

Balık böreüi...

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında sevgi10 tarafından paylaşıldı.

Malzemeler Yarım kg kefal 1 çorba kaşığı tereyağı
    1 adet soğan
    Yarım domates
    5-6 adet mantar
    1 çay kaşığı kuşüzümü
    1 çay kaşığı dolmalık fıstık
    1 çay kaşığı karabiber
    1 çay bardağı domates suyu
    Tuz
    1 su bardağı kaşar peyniri rendesi
    2 adet yufka

Yemeğin Tarifi
    Öncelikle temizlenmiş ve bol suyla yıkanmış kefal balığını haşlayın. Tavaya 1 çorba kaşığı tereyağı alın. Küçük küçük kestiğiniz soğanı tavaya aktarın. Pembeleşene dek kavurun.
    Kabuğunu soyduğunuz yarım domatesi küçük küçük doğrayın. Mantarları da ince dilimler halinde kesin. Sonra mantarları, domatesi, 1 çay kaşığı kuşüzümünü, fıstığı, karabiberi ve 1 çay bardağı domates suyunu ilave edin. Yaklaşık 10 dakika sonra suyunu çeken karışımın üzerine küçük parçalar şeklinde kestiğiniz kefal balığını ekleyin.
    10 dakika kavurduktan sonra hazırladığınız içi yufkalara sarın, önceden ısıtılmış orta dereceli fırında yufkaların üzeri kızarana dek pişirin. Dilimleyerek, servis yapın.

Son düzenleme: 24 Mart 2008
Balık böreüi... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Balıklar

Balıklar

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Balık

Balık

Balıkları ırmak ya da denizden çıkarmak ganimetle, Canlı ve taze balık bakire kadınla, suda balık avlamak sevinçli haberle, taze balık avlamak hayır ve fayda, küçük ve çok balık avlamak elden çabuk çıkacak dünyalıkla, ölmüş deniz balığı ham hayallerle taabir edilir. Bulanık suda ve kuyudan balık avlamak üzüntü ve günaha, Su üzerinde çalışan kimsenin yatağında balık görmesi suda boğulmasına,...
  3. Ben Balık Sevgilim Balık

Ben Balık Sevgilim Balık

Bu ilişki uzay ve zaman kavramını reddeden ruhların buluşmasıdır. Kısacası öteki Balık ile olan beraberliğiniz spiritüel bir olay olacaktır. İkinizde yaratıcısınız, hayal gücünüz geniş ve dünyaya yaklaşımınız manevi yönden çok zengin. Gelişmiş sezgi ve içgüdülerinizle başkalarının duygularını anlar ve özen gösterirsiniz. Sadece bu özelliğiniz bile sizi hayat boyu bir arada tutabilir....
  4. balıklar

balıklar

akvaryumda bitki neden canlıdır
  5. Balıkların kalorisi

Balıkların kalorisi

Arkadaşlarım balıkların kalorisini merak ediyorum ben bununla ilgili bir bilgi var mı elinizde teşekkür ediyorum.

Sayfayı Paylaş