gebe
  1. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63

Balık menüm (resimli anlatımlı)

Konu, 'Deniz Ürünleri' kısmında BeyazMelek tarafından paylaşıldı.

Bu konu; balık menüsü hakkında bilgi vermektedir. Meleklerime biraz da kendi menümü sunmak istiyorum. Eşim Karadenizli olduğu için balık soframızın vazgeçilmez öğünlerinden. Tabi balık olunca yanına neler olur diye düşünmüyorum artık. Oluşturduğum bu menü çok beğenildi. Balıklarımızı daha çok fırında pişiriyoruz böylelikle daha hafif oluyor. Balık menüsünde yeşil salata vazgeçilmezdir ancak ben eklediğim atıştırmalıklarla daha güzel olduğunu düşünüyorum. İşte hazırladığım balık menüm ve soframız :)

Eşimin en sevdiği meze piyaz :)

Minik atıştırmalıklarımız peynirli,zeytin ezmeli ve acılı sosla kızarmış ekmekler..

Salata olmazsa olmaz :dp8:

Soslu patatesimiz az yağla yapılışından dolayı sevilir ki balığın yanına çok çok yakışıyor :tik:

Kaşarlı mantarlarda eşimin soframıza katkısı :D

Ve işte soframızın görünümü :)

Bu arada çorba olarak da tarhana çorbasını yapmıştım :)

Soğan ve turp havuç salatası da arkadaşlarımız özel yapılmıştı.

Bu arada Karadenizli olupta bilmeyen yoktur balık sofrasında helva olmalıdır :tik:

Somonlarımızı halka halka doğrayıp mısır ununa buladıktan sonra birkaç işlemden geçirip fırına sürüyoruz sonuç bu :D

nese355, sevde 7, TİTAN ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  2. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    vaaaaoooooovvvvvv süper bi sofra olmuş ya ama ben çok kötü oldum şimdi yaa ben çok becerikszim ama omadı morelim bouzldu valla hahahaha

BeyazMelek bunu beğendi.
  3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Yahu tam yatim dedim de bu konuya takıldım. İnsan utarın yahu gecenin bu saatinde böyle bimr şeyi açmaya vallahi darıldım bari evinin adresini verde eşimle gelelim kaldı ise bunlardan yiyelim olmaz mı yahu :)))

BeyazMelek bunu beğendi.
  4. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Of of of ki ne of :))) Ellerine sağlık mis gibi koktu beni balıklardan ziyade o kırmızı soğan piyazı öldürdü ya :D

BeyazMelek bunu beğendi.
  5. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Ellerine saglik Melek, yalniz daha once de duymama ragmen ben su patatesi balikla hic bagdastiramiyorum, bir gun deneyecegim bu gidisle :D:D

BeyazMelek bunu beğendi.
  6. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Anammmmm öldüm bittim eridim bu nasıl bir sofradır adminim meleğim beyazım ellerine sağlık bir balık sofrası ancak bu kadar zengin olur diyorum valla biz kızartıyoz alıyoz yiyoz içiyoz bitiriyoz bu kadar hahaha ama bu sofra bana ilham oldu harikasın cnmm

BeyazMelek bunu beğendi.
  7. AYŞEDEN

AYŞEDEN Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    614
    Ödül Puanları:
    113
    Kaşarlı mantar ve fırında somon balığı ah olsada yesem

BeyazMelek bunu beğendi.
  8. nurrrr

nurrrr Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    81
    Ödül Puanları:
    0
    vallahi balığın yanına bende hep ne olsaki diye düşünürüm ama bi salata yapar bırakırım.bende piyaza bayıldım deniycem

BeyazMelek bunu beğendi.
  9. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    bende bi tuhaflık var valla şu güzel çeşiti bo sofrada tek yiyebileceğim pates ve salata benim :)))

BeyazMelek bunu beğendi.
  10. sevde 7

sevde 7 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.092
    Ödül Puanları:
    113
    meleğim çok güzel görünüyo ellerine sağlık afiyet olmuştur inş löp löp et olmamıştır kıskandım bende yarın balık yapıcam canım kocacımın tutuğu taze taze levrekler pişiricem hemide kuzineli sobamda :)

BeyazMelek bunu beğendi.
  11. BeyazMelek

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63
    Asenam canım ilk evlendiğim yıllarda yaptığım yemekleri sokağa koyardım köpecikler bile yemezdi hahaha zamanla sende zengin bir menü oluşturursun en pratiğinden :tik:

teşekkürler, buyurun :) yoksa da yaparız :)
    Sadminim ayıp ettin sen gel yeterki biz Karadeniz hariç pişirmeyiz bak yarın bir kasa geliyormuş palamut beklerim piyaz soğan sen ne dilersen sofranda hazır olur evelallah :)
    teşekkürler canım bence muhakkak dene çok yakışıyor hele acı seviyorsan biraz acılı yap mis gibi olur :tik:
    mawim canımmmm sen gel ben sana ne sofralar dizerim bak :kiss: eşim sever zengin sofrayı ben de ana yemekten çok meze vardır eşler baş tacı yapmak lazım :D:D
    ayşe gel hadi canım kapım açık :D
    evet ben de hep düşünürdüm ama bu menü çok tuttu tavsiye ederim bir de çok hafif oldu eşimin sağlık sorunlarından dolayı daha hafif şeylere özenirim :) piyaz için daima dolabımda haşlanmış fasulyem bulunur kesinlikle denemelisin :tik:
    asenaaaa nasıl yani inşallahhhhhhh hamiş olursun ve bu sofraya aş erersin gelirsin ben de yaparım yersin de yersin :hhh:
    hahaha evet löp löp et olmasın :D:D kuzinede mükemmel olur canım tadı bambaşka olur bak yanına helvada yap tavsiye ederim enfes olur :tik:

12. BeyazMelek

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63
    [h=3]Sevdem bu tarifi dene canım sıcak sunum mükemmel ben birazda fındık ekliyorum üstüne :tik:[/h][h=3][​IMG]

[/h][h=3]Fırında Sıcak Tahin Helvası Nasıl Yapılır?

Malzeme Listesi[/h]
    • 300 Gram Tahin Helvası
    • Bir kaç Damla Limon Suyu

1. Fırında helva yapabilmek için bir adet büyükçe bir fırın kabı ya da güveç kullanabileceğiniz gibi, yerken kolaylık sağlaması açısından porsiyonluk fırın kapları ya da güveçler kullanılması tavsiye edilir. Helvayı kakaolu da seçebilirsiniz ancak sade tahin helvası en uygunu olacaktır.
    2. Önce helvayı çatalla kolayca ezebilmek için yayvanca bir kap içine kişi başı yaklaşık 100-150 gram helva koyun. (Kişi başı yarım paket margarin büyüklüğü gibi düşünebilirsiniz.)
    3. Helvayı çatalla ezmeye başlayın. Üzerine 300 gram helva için yarım limonun da yarısı kadar limon suyu sıkın. Yarım limonun tamamı 300 gram helva için çok fazla gelecektir. Yaklaşık 10-15 damla limon suyu yeterlidir. Limon suyu ile birlikte helvayı çatalla iyice ezin. Bu sırada fırını 180 derecede ısıtmaya başlayın.
    4. Helva zaten oldukça yağlı olduğu için ayrıca tereyağı eklemek fazla gelecektir. Ancak tereyağının tadından hoşlanıyorsanız bir tatlı kaşığı kadar da tereyağı ekleyebilirsiniz.
    5. Helvayı iyice ezdikten sonra kaplara paylaştırın. Kaplarda yaklaşık 1 cm kalınlığında helva olmalı. Kabı ağzına dek doldurmayın çünkü pişerken kabarıp hacmi genişleyecek ve kaptan taşacaktır.
    6. Fırın kaplarını fırına koyun ve ara ara mutlaka kontrol edin. Helva eriyip üzeri hafif pembeleştiğinde fırından çıkararak servis yapın.
    7. Fırın kabı kolayca soğumayacaktır. Bunun için kapları kaymaması için peçete serdiğiniz tabaklara koyarak servis yapabilirsiniz.
    [h=3]Not:[/h]Fırında sıcak tahin helvası, balığın üzerine yenilebilecek en uygun tatlılardan biridir.
    Yanında kızarmış ekmek ve kabından kolayca ile servis edebilirsiniz.
    Eğer baharatlı tadlardan hoşlanıyor iseniz helvayı limonla ezerken bir tutam kadar tarçın da ilave edebilirsiniz.

nurrrr bunu beğendi.
  13. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    melekim ben vejeteryanım otçul takılıyorum her yemeği yiğemiyorum ben yaaa çok tuhaf bi insanım ben :) aş erersem bi gün hepsinden yemek isterim ama et aşermeyim mümkünse :)

14. sevde 7

sevde 7 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.092
    Ödül Puanları:
    113
    hiç denemedim meleğim ama çok duydum ben genelde un helvası kavururyorum olmadı helvada yaparık:)

15. BeyazMelek

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63
    asenam bak sen bir hamiş ol ben sana aş er diye bol bol balık tavık ne varsa getireceğim :D:D
    yap sevdem yakışır :) un helvasını çok severim kokusu burnuma geldi bak şimdi :D

Balık menüm (resimli anlatımlı) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kelebek Kurabiye (resimli anlatımlı)

Kelebek Kurabiye (resimli anlatımlı)

kurabiye kelebek kurabiye kelebek tarifi kelebekli Misafirlerimizin ya da minik evlatlarımızın hem şekil hem de lezzet olarak çok beğeneceği bir tarif sunuyorum sizlere. Buyrun bakalım melekler... Malzemeler: 1 su bardağı nişasta(fazladan 2 yemek kaşığı nişasta ekledim) 2 su bardağı un (fazladan 2 yemek kaşığı un ekledim) 150 gr. margarin (oda sıcaklığında) 1 paket vanilya 1 su...
  2. ''REP'' vermek :)  (resimli Anlatımlı)

''REP'' vermek :) (resimli Anlatımlı)

Üyelerin forum içerisindeki başarılarına göre diğer üyeler tarafından verilen puanlama sistemi ''rep''tir. Eğer beğendiğiniz konulara puan vermek istiyorsanız ve bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız gelin meleklerim öğrenelim; :D Bu konuyu beğendiyseniz ilk olarak buaraya rep verin bakalım öğretici olmuş mu ? hahaha
  3. Balık Sırtı Modeli Anlatımlı

Balık Sırtı Modeli Anlatımlı

balık sırtı nasıl örülür balık sırtı modelleri balık sırtı, nasıl yapılır, malzemeler nelerdir, kız çocuklarına saç modelleri, anlatımlı ve resimli burada bulabilirsiniz Balık sırtı saç modeli nasıl yapılır hanımlar ? Saçlarınızı balık sırtı örmek için öneriler ve ipuçları veriyorum hemde resim ve yazı ile anlatımlı :D:D Küçük kızlarınızada uygulayabilirsiniz çok cici duruyor.. Seçmiş...
  4. Pazar Günü Vazgeçilmez Menümüz Balık

Pazar Günü Vazgeçilmez Menümüz Balık

tavada balık nasıl yapılır tavada kefal nasıl yapılır pazar günü vazgeçilmezimiz balık keyfimiz tabiki. haftaiçi yapmak çok zor oluyor işten çıkıp eve gelince insan pek böyle şeylerle uğraşamıyor nedense normalde balığı çok sevmesemde haftasonları tüketiyoruz omega açısından zengin olan balığın faydalarını düşünerek yiyorum işte :) yine iyi balıkçımıza gidiyoruz ve balığımızı alıp...
  5. Muzlu Sultan Lokumu (resimli anlatımlı )

Muzlu Sultan Lokumu (resimli anlatımlı )

sıcak yaz günlerinde serinletecek enfes hafif bi tatlı tarifini paylaşmak istedim sizlerle umarım beğenirsiniz . Malzemeler: Muhallebisi için: 1 litre süt 1 su bardağı un 125 gr. tereyağı 8 yemek kaşığı toz şeker 1 paket vanilya Tepsinin en altına döşemek için: Yaklaşık 200-250 gr hindistan cevizi Krem Şantisi için: 1paket krem şanti 1 su bardağı süt Meyve olarak: 3 adet muz Yapılışı:...

Sayfayı Paylaş