gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Balıklarda görme

Konu, 'Akvaryum' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Balıklarda görme Pek çok balığın gözü tek yönlü görür,her iki göz aynı maddeye bakmaz,aynı maddeyi görmez.Ama başın üzerinde bulunan gözlerin ikisiyle görme oluşabilirde;bunlar iki gözü aynı noktaya yöneltirler üç boyutlu görüş elde edebilirler,ama"lateral line sistem"denilen kenar duyuları ile çok uzaklardan olayları farkederler balıkların renk görme hassalarıda vardır,ama farklı parlak veya ışıktan tedirgin olurlar.

Balıkların göz kapakları yoktur çünkü su ortamında nemden sakınmaları gerekmez.

Balıklarda görme konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Balıklar

Balıklar

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Balık

Balık

Balıkları ırmak ya da denizden çıkarmak ganimetle, Canlı ve taze balık bakire kadınla, suda balık avlamak sevinçli haberle, taze balık avlamak hayır ve fayda, küçük ve çok balık avlamak elden çabuk çıkacak dünyalıkla, ölmüş deniz balığı ham hayallerle taabir edilir. Bulanık suda ve kuyudan balık avlamak üzüntü ve günaha, Su üzerinde çalışan kimsenin yatağında balık görmesi suda boğulmasına,...
  3. balıklar

balıklar

akvaryumda bitki neden canlıdır
  4. rüyada balık yavrusu görmenin tabiri nedir bilen varmı?

rüyada balık yavrusu görmenin tabiri nedir bilen varmı?

Rüyamda orman gibi bir yerdeyim ve içinde bir sürü balık yavrusu olan bir gölet görüyorum.O kadar çoklar ki, ne anlama gelir acaba ?
  5. ölmüş balığı rüyada görmenin anlamı nedir

ölmüş balığı rüyada görmenin anlamı nedir

Merhaba,rüyamda ölmüş balık gördüm çok tuhaf oldum ya ne anlama gelir acaba?Rüyamı yorumlayacak biri varmı aranızda?

Sayfayı Paylaş