gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Balıklarda koklama duygusu

Konu, 'Akvaryum' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Balıklarda koklama duygusu Balıklarda koklama işlemleri burun delikleriyle sağlanır ,burunları bize benzemez,sadece koklamada kullanılır nefes alma işlevleri yoktur burunları iki veya dört deliklidir,burunlarının üzerinde olan koklama organları doğruca "olfactory"sisteme açılır .Koklama duygusu "pheremon'ların"harekete geçirilmesini sağlarken balığın yeminin ve yumurtlama alanının bulunmasınıda temin eder.Balık koklama duyusu ile algıladıklarını sudaki davranış tarzı için kullanır

Balıklarda koklama duygusu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Babalık Duygusu...

Babalık Duygusu...

Düğün, O'nun varlığı ile son sınırına ulaşan bir neşe içinde geçmişti. Ata, ayrılmak üzere ayağa kalkınca kendisini uğurlamak için halk iki sıra diziliverdi. Sevecen bakışlarını sağa sola yönelterek yavaş yavaş ilerlerken bir yerde durakladı, sonra durdu, elini yedi sekiz yaşlarında bir kız çocuğunun başına uzattı. çocuğun arkasında yer alan ve anası ile babası olduğu belli olan çifte yavaşça...
  2. Balıklarda tat alma duygusu

Balıklarda tat alma duygusu

tat alma tat alamama Balıklarda tat alma duygusu Balığın tat alma duygusu; ağızda, dilde ve dudaklarda algılanır ayrıca karın yüzgeçleri ile dipte yüzen balıkların "barbel"duyarga kısmından temin edilebilir
  3. annelik duygusu!

annelik duygusu!

annelik duyguları annelik duygusu duygusu nedir annelikle ilgili yazılar annelikle ilgili videolar "Annenin sevgi fazlalığı çocuğa zarar verir" diyen Prof. Dr. Nevzat Tarhan, annelik duygusunun içgüdüsel yani biyolojik olduğunu belirtti. Annelik davranışının sosyal öğrenme ile ilgili olduğunu vurgulayan Tarhan "Anneliği öğrenmek gerekir, çünkü annelik kendiliğinden...
  4. duygusuz muyum neyim

duygusuz muyum neyim

melişler size bi sorum olucak. karşı cinse duygusal olduğunuzu nasıl belli edersiniz. biraz saçma bi soru ama ben pek belli edemiyorum duygularımı bana yardımcı olun lütfen...:shootout:
  5. Annelik Duygusu

Annelik Duygusu

Bir yerde okudum ve çok hoşuma gitti her anne olan kişinin bildiği şeyler bazıları ama ben genede paylaşmaktan yana denedim şansımı :) Annelik öyle yüce bir duygudur ki , alfabedeki tüm harfler bir araya gelse o duyguları anlatamaz , hiçbir kalem bunları tam manası ile yazamaz. Annelik duygusu kız çocuğun yapısında vardır. Daha küçükken eline oyuncak bir bebek versen ona sevgi ile...

Sayfayı Paylaş