gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Balkabakli Arnavut Boregi

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Malzemeler Hamur icin Un
    Tuz
    Su

Sivi Yag
    Ic malzeme
    Balkabagi

Seker

Yapilis Tarifi
    Un Su tuz eklenerek kulak memesi yumusakliginda bir hamur elde edilir. Ve hamur 20-30 dakika dinlendirilir. Dinlenen hamur portakal- mandalina buyuklugunde parcalara ayrilir ve oklavayla acilir. capi 15-20 cm olana kadar.
    uzerine yag dokulur ve dinlendirilmeye birakilir. bu sekilde dinlenen hamur bir ortunun uzerinde elle sagindan solundan cekistirilerek cok rahat bir sekilde acilir.fazla yirtmamaya ozen gosterin ama yirtilmasida o kadar onemli degil. hamur zar gibi ince olur....
    baska ir tarafta rendelenmis balkabagina seker ilave edilip guzelce karistirilir ve acilan hamurun uzerine serpilir.
    ortunun karsilikli kenarlarindan tutulup hamur yuvarlanir ve bir tepsiye yuvarlak olacak sekilde konur.
    yuksek sicaklikta pisirilir ve afiyetle yenir

Balkabakli Arnavut Boregi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Arnavut ciğeri!

Arnavut ciğeri!

Malzemeler 500 gr. kuzu ciğeri 2 iri soğan (piyaz doğranmış) 1 bağ maydanoz (kıyılmış) 1 çay kaşığı tuz 2 tatlı kaşığı kırmızı biber 120 gr. (1 su bardağı) un Ciğerleri, zarları çıkarıldıktan sonra, ceviz büyüklüğünde doğrayınız.(Hazır doğranmış şekilde de marketlerde satılmaktadır) Kırmızı biberin yarısını ciğerlerin üstüne serpip bol unda unlayınız. Fazla unu silkeleyiniz. Bir tavada...
  2. Balkabakli Pasta

Balkabakli Pasta

Malzemeler Yarim kg küp dogranmis balkabagi 2 su bardagi toz seker 2 dilim sade hazir kek 1 su bardagi portakal suyu 2 paket krem santi 1 paket kayisi jölesi 1 su bardagi sicak su 1 su bardagi soguk su 1 kahve fincani cekilmis cevizici Yapilis Tarifi Balkabaklarini genis bir tencereye alip tozsekerini üzerine serpin.Kapagi kapali olarak kisik ateste 35-40 dakika kadar kabak tatlisi...
  3. Demet Sağıroğlu - Arnavut Kaldırımı

Demet Sağıroğlu - Arnavut Kaldırımı

Biten sevgilerin ardından Ağlayamam ben böyle yas tutamam Her sözde her gözde şefkat aramam Kırıyor kalbimi sonunda nasıl olsa Giden aşklarımın ardından Ağlayamam ben böyle yas tutamam Her sözde her gözde şefkat aramam Kırıyor kalbimi sonunda nasıl olsa Dün seni gördüm rüyamda Arnavut kaldırımlı taş sokakta Ah bir dili olsa da bir konuşsa Anlatırdı masumca seni bana Öpsem bebek gözlerinden...
  4. arnavut göçmenler

arnavut göçmenler

arnavut göçmenleri arnavut kıyafetleri göçmen kıyafetleri göçmeni elbiseleri arnavutlar ben burdayım siz nerdesiniz:party:
  5. Arnavut Böreği

Arnavut Böreği

göçmen böreği arnavut böreği göçmen börekleri soğanlı arnavut kabaklı Hamur malzemeleri: * 1kg un * tuz * su (arzuya göre süt+su karışımı) Peynirli iç harcı: * 350gr peynir, ezilmiş * 1 yumurta * yarım su bardağı yoğurt * arzuya göre doğranmış maydanoz Kıymalı iç harcı: * 250-300gr kıyma * 3 orta boy kuru soğan * yarım demet...

Sayfayı Paylaş