gebe
  1. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0

Ballı Hardallı Tavuk

Konu, 'Tavuk Yemekleri' kısmında $ul€ tarafından paylaşıldı.

ballı hardallı tavuk
    Tavuk demeyin bana nolur... 3 öğün yesem yok demem... Kimden gelmiş bana bu alışkanlık bilmiyorum ama kimdense kimden amaannn çok açım aç :D:D

Malzemeler:

• bir paket (15-20 adet) küçük boy tavuk butu
    • 1 çay bardağı bal
    • 1 tatlı kaşığı hardal
    • yarım çay kaşığı şeker
    • 1 çorba kaşığı nar ekşisi
    • 1 paket Knorr Fırında Tavuk Çeşnisi “Dağ Kekikli

Tarifin Hazırlanışı:

Fırın poşetinin içine küçük boy tavuk butlarını yerleştirelim. Knorr fırında tavuk çeşnisi dağ kekikli ve susamlı çeşniyi poşetin içine boşaltalım. Yaklaşık 45-50 dk kadar tavuklarımızı fırında pişirelim. Tavuklar pişerken, küçük bir kapta balı, hardalı, şekeri karıştıralım. Dilerseniz bir yandan pirinç pilavı pişirebilir, brokoli haşlayabilirsiniz. Ya da patates püresi ile servis yapabilirsiniz. Tavukları süslemesi size kaldığı için, pilav ve haşlanmış brokoli tarifi vermiyorum :) Tavuklar pişince suyunu iyice süzdükten sonra tabağa alalım. üzerine ballı hardallı sosu dökelim. Bu sosu kararında dökelim, çok fazla dökmeyelim. en son da nar ekşisini ekleyelim. Pilav, brokoli ya da arzunuza göre diğer yan ürünlerle sıcak servis yapalım. Afiyet olsun...

Son düzenleme: 25 Şubat 2011
Ballı Hardallı Tavuk konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hardallı tavuk

hardallı tavuk

MALZEMELER 4 adet tavuk fileto 4 çorba kaşık taneli hardal Galeta Unu Tuz HAZIRLANIŞI 1.Tavuk filetolarının her iki tarafına hardalı sürün 2.Galeta ununa batırın 3.Bir tavada kızgın yağda orta ateşte kızartın 4.Zevkinize göre tuz ilave edin Sıcak olarak servis yapın.
  2. Tavuk

Tavuk

Güzel ama ahmak kadına, kadın hizmetçiye; Tavuk kanı akıtmak bir cariyeyle cins" münasebette bulunmaya, Kadının kavuk kanı akıtması misafir gelmesine; Tavuk bazen asil ve neşeli yahut çocuk sahibi bir kadına yahut hazmı kolay rızka; Tavuk eti şifaya, kaddadı ve yelesi mala, Siyah tavuk bekar cariyeye, beyaz tavuk hayırlı bir kadına, Toplu gezinen yahut çöplükte görülen kavuklar düşük...
  3. Ballı tatlılar

Ballı tatlılar

ballı tatlılar balli tatlilar balla yapılan tatlılar bal ile yapılan Ballı Sultan Lokması Malzemeler 1 paket hazır pasta tabanı 1 kase galeta unu 200 ml. krema (1 küçük kutu hazır krema) 4 yumurta akı Yarım su bardağı süt 2 su bardağı sızma zeytinyağı 6 yemek kaşığı toz şeker 1 adet muz 15 - 20 tane ayıklanmış ceviz 10 çorba kaşığı bal Hazırlanışı Pasta tabanının alt...
  4. Tavuklar :)

Tavuklar :)

tavuk karikatür tavuk karikatürleri karikatür horoz karikatürü komik Çok komik ya hahaha hahaha

Sayfayı Paylaş