gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Bambu Bitkisi Nasıl Çoğaltılır ?

Konu, 'Bitki ve Bitki Bakımı' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

bambu bakımı bambu nasıl çoğaltılır

Sevgili melekler, çiçek yetiştirmek va bakımıyla uğraşmak gerçekten insan ruhunu dinlendirici çok hoş bir hobidir. Bir önce ki konumuz olan begonvil bakımı ardından bu kez bambu nasıl çoğaltılır sizlerle paylaşmak istiyoruz...

Bambuyu isteğimize göre küçük parçalara keserek belli bir süre suya koyarak köklenmesini sağlamalıyız.

Bu işlemden sonra köklenmiş dalımızı yeni bir saksıya uygun toprak ve uygun saksıya dikerek yeni bir bambu bitkisi elde edebiliriz.

Bambunun suda kalan kesilmiş bölümünü hava akımından korumak amacıyla bu bölümü dondurucu silikon veya mum gibi cisimlerle havayla olan ilişkisini kesmeliyiz.

Zamanla suyun üstünde kalan kısım yaprak vermeye başlayacaktır.

1. ve 2. bambularımıza da aynı sulama, yetiştirme ve bakım işlemlerini uygulamalıyız.

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Merhabalar, benim merak ettiğim bu bambuları küçük parçalara ayırdığımız zaman mı suda kalacak kısımları mumlanacak ve bu bambular saksıda topraktamı büyütülüyor yoksa suda mı ?

Bambu Bitkisi Nasıl Çoğaltılır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Lale Bitkisi Nasıl Bakılır?

Lale Bitkisi Nasıl Bakılır?

kızlar ben terasımda lale yetiştirmek istiyorum acaba lale Bitkisi Nasıl Bakılır? bu konuda bilgisi olan var mı?
  2. Müge Çiçeği Bitkisi Nasıl Yetiştirilir?

Müge Çiçeği Bitkisi Nasıl Yetiştirilir?

İnci Çiçeği bakımı Müge Çiçeği Bitkisi Nasıl Yetiştirilir? Merhaba Melek'ler, bu yazımızda müge çiçeği hakkında bilmediklerinizi ve merak ettiklerinizi sizlerle paylaşıyoruz. Müge çiçeği bakımı hakkında aradığınız tüm bilgiler sizleri bekler. Müge yada inci çiçeği Yapraklar oval veya elipsodik, tam kenarlı, paralel damarlı ve koyu yeşil renklidir. Çiçekler uzun bir sapın ucunda, 6-10’u...
  3. Acı Kavun Bitkisi Nasıl Kullanılır ?

Acı Kavun Bitkisi Nasıl Kullanılır ?

Acı Kavun Bitkisinin Doğru Kullanımı Snüzite acı kavun nasıl kullanılır Acı kavun kullanım şekilleri Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan şifalı bitkielrden acı kavun bitkisi, faydaları ve kullanım alanları hakkında sizlerle paylaşabileceğimiz bilgiler şöyle melekler :) çok zehirli olan acı kavun bitkisinin suyu hoyratça burna çekildiğinde, sinüzite iyi gelse bile, başka türlü...
  4. Hodan Bitkisi nerelerde ve Nasıl Kullanılır ?

Hodan Bitkisi nerelerde ve Nasıl Kullanılır ?

Hodan bitkisi nedir Hodanın faydaları nelerdir Hodan bitkisi nerelerde nasıl kullanılır Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan şifalı bitkilerden hodan bitkisi, özellikleri ve faydaları ile ilgili bilgiler şöyle melekler :) Yapılan araştırmaların sonucunda hodan otunun böbreküstü bezlerini etkilediği ve bu nedenle insanları rahatlattığı tespit edilmiştir. Hodan otu yüksek oranda...
  5. facebook sayfası hayran sayısı nasıl çoğaltılır?

facebook sayfası hayran sayısı nasıl çoğaltılır?

Selamlar. Benim bir face sayfam var ve hayran sayısını arttırmak istiyorum ama bunu yapabilirmiyim ve nasıl yapabilirim? Teşekkürler..

Sayfayı Paylaş