gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bana profiterol tarifi verecek olan varmı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Melekler dışardan alıp yiyoruz ama ben profiterolü evde yapmak istiyorum. Evde yapabileceğim profiterol tarifiniz varmı acaba yardım edermisiniz bana ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Malzemeler
    1 poşet krem şanti
    3 bardak süt
    Yarım su bardağı un
    Yarım su bardağından biraz fazla şeker
    1 paket etimek
    1 paket çikolata sosu

Yapılışı

Profiterol için Etimekleri elde küçük parçalar haline kırın ve borcama dizin.Bir tencerede 3 bardak sütü,unu ve şekeri çırpın.
    Ocakta muhallebi kıvamına gelene kadar pişirin ve soğumaya bırakın.çikolata sosunu ve krem şantiyi paketteki tarife göre hazırlayın.
    soğutulan muhallebinin üstüne önceden hazırladığınız krem şantiyi boşaltın ve mikser yardımı ile iyice karıştırın.
    bu karışımı kırdığınız etimeklerin üstüne döküp iyice karıştırın ılıyınca üzerine çikolata sosunu da dökün.
    1 gece dolapta beklettikten sonra servis edin.

bana profiterol tarifi verecek olan varmı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Profİterol

Profİterol

Malzemeler §** Yarım Paket Margarin §** 1 su bardağı su §** 1 çimke tuz §** 1 kesme şeker §** 4 yumurta §** 1 su bardağı un Sosu İçin §** 100 gr. margarin §** 2,5 kahve fincanı un §** 3 kahve fincanı §** 1 kg. süt §** 1 yemek kaşığı kakao §** 1 yemek kaşığı vanilya Yapılışı Yarım paket margarin tencerede eritilir. Eriyince içine 1 bardak su konur. Su kaynayınca tuz ve şeker ilave edilir....
  2. profiterol

profiterol

HAMURU İÇİN 1 su bardağı su 125 gr margarin 1 su bardağı un 4 adet yumurta İÇ KREMASI İÇİN 4 yemek kaşığı un 4 yemek kaşığı şeker 3 su bardağı süt 1 paket vanilya ÜSTÜNÜN ÇİKOLATALI SOSU İÇİN 125 gr margarin 3,5 yemek kaşığı şeker 3 yemek kaşığı kakao 2 yumurta HAMURU 1 su bardağı suyu bir tencereye koyun içerisine 125 gr yağı ilave edip normal ateşte karıştırarak eritin.yağ...
  3. Profiterol

Profiterol

profiterol hangi ülkenin MALZEMELER Hamuru için 1,5 su bardağı su 100 gr. margarin 1 tatlı kaşığı toz şeker 1,5 su bardağı un 4 adet yumurta 1 fiske tuz Kreması İçin 500 gr. süt 1 yumurta sarısı 4 çorba kaşığı un 1 su bardağı toz şeker 1 paket toz şanti Üzeri İçin 1 su bardağı su 1 tatlı kaşığı margarin 1 kahve fincanı toz şeker 1 tatlı kaşığı nişasta 1 çorba...
  4. Pratik Profiterol Tarifi Resimli

Pratik Profiterol Tarifi Resimli

Pratik Profiterol Tarifi Resimli yapılışını yazın kızlar lütfen yaa
  5. Kabak tatlısı nasıl yapılır pratik tarifi olan varmı

Kabak tatlısı nasıl yapılır pratik tarifi olan varmı

Selam.Ben ilk defa kabak tatlısı yapacam da acaba en pratik olarak nasıl yapılıyor kabak tatlısı, eşime sürpriz yapacam :)

Sayfayı Paylaş