gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bana vişneli tiramisu tarifi lazım ama porsiyonluk !

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızlar misaifr ağırlayacağım haftasonu . Şık bir sofra istiyorum ve vişneli tiramisu yapacağım. Yalnız porsiyonluk servis yapmak istiyorum hem daha şık bir sunum olur hem daha kolay . Var mı tarifi ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Malzeme :
    Yarım kakaolu pasta keki
    4 su b. süt
    1,5 su b. tozşeker
    4 çorba k. un
    2 çorba k. nişasta
    1 yumurta sarısı
    1 paket labne peyniri

Islatmak için:

1 su b. su
    2 çorba k. granül kahve
    2 çorba k. tozşeker

Üzeri için:
    Vişne Taneleri

Yapılışı:

Kakaolu pasta kekinden kalıbımızla daireler kesip kalıbın içinde bırakalım. Diğer tarafta keki ıslatmak için bardağa granül kahve ve şekeri alıp üzerine sıcak su koyalım.

Bu karışımla keklerimizi ıslatalım. Tencereye sütü,şekeri,unu, nişastayı,yumurta sarısını koyup pişirelim. Altını kapattıktan sonra üzerine labne peynirini alıp karıştıralım. Islatılmış keklerin üzerine bu karışımı paylaştıralım. Üzerlerine vişne taneleri koyup kalıplarla dolaba koyup soğutalım.

İki üç saat dinlendikten sonra kalıplardan çıkarıp servis yapalım. Bu tip çember kalıplarınız yoksa kuplarda veya porsiyonlara bölmeden de yapabilirsiniz. Görüntüsü de tadı da nefis bir pasta.

bana vişneli tiramisu tarifi lazım ama porsiyonluk ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Porsiyonluk Vişneli Tiramisu

Porsiyonluk Vişneli Tiramisu

vişneli tiramisu porsiyonluk tiramisu vişneli tarifi tiramisu olurda yenmezmi bi porsiyon yetermi acaba acaba herkese :) Malzeme : Yarım kakaolu pasta keki Kreması için: 4 su b. süt 1,5 su b. tozşeker 4 çorba k. un 2 çorba k. nişasta 1 yumurta sarısı 1 paket labne paket keki Islatmak için: 1 su b. su 2 çorba k. granül kahve 2 çorba k. tozşeker Üzeri...
  2. Meyan kökü şerbeti tarifi lazım bana lütfen

Meyan kökü şerbeti tarifi lazım bana lütfen

Arkadaşlarım meyan kökü şerbetine başılıyorum bunun tarifini nasıl yapıldığını ve malzemelerinin neler olduğunnu söylerseniz şimdiden yapıp dolapta soğutup iftarda da afiyetle içeceğim. Hem koladan bin kat daha iyi değil mi melekler ? Hem orijin hem doğal Hadi bekliyom takipteyim :D Sizleri seviyom.
  3. Resimli Kolay Tiramisu Tarifi

Resimli Kolay Tiramisu Tarifi

Resimli Kolay Tramisu Tarifi Tramisu Yapılışı Resimli Misafir sofralarının en hafif ve leziz tatlılarından tiramisuyu sizde evde pratik bir şekilde hazırlayabilirsiniz melekler :) İşte kolay tiramisu tarifimiz ... Tiramisu malzemeleri 2 çorba kaşığı neskafe 2 çorba kaşığı toz şeker 1 hazır kakaolu pasta altı 1 çay fincanı sıcak su Krema malzemeleri; Yarım litre süt 1 adet yumurta 3...
  4. Huzur Sokağı Kitabı Konusu lazım bana ama

Huzur Sokağı Kitabı Konusu lazım bana ama

selam arkadaşlar bana Huzur Sokağı Kitabı Konusu lazım acaba mümkünse Huzur Sokağı Kitabı özeti hakkında bilgi paylaşabilir misiniz lütfen!
  5. acil tiramisu tarifi lazım kızlar

acil tiramisu tarifi lazım kızlar

Selamlar herkese, kızlar misafirlerime tiramisu yapmak istiyorum ama elimde iki farklı tarif var. Hangisi doğrusu bilemedim.Siz de yazın da hangisi tutarsa onu yapacam :)

Sayfayı Paylaş