bana yardımedin lütfennnnnn

caylak

Yeni Üye
Üye
bana yardımedin lütfennnnnn
ben yeni evliyim 6 ay oldum evleneliligim ilk zamanları adettendir yeme içme aynı yani kayınvalidemderle bir oluyordu ve hala da devam ediyor eşi anneci oldugu için ve babası ile aynı iş yerinde oldukları için bu durum hala devam ediyor artık bu durumdan çok sıkıldım eşimle uygun bir dil ile konuştum ama kesin bir karalılıkla redetti aksi davranıp eşimin gözündende düşmek istemiyorum ama artık ben evimi bir otel gözü ilegörmeye başladım eşimden ve evliligimden yavaş yavaş sogumaya başladım hele eşimin ailesine karsı sessiz kalışı beni daha çok uzaklaştırıyor onu artık saglam bir erkek bir eş olarak görmüyorum çünkü beni hep ezdiriyor ailesine karsı bana lütfen yardımcı olun tşk şimdiden

Bu tür durumları çekmeyen malesef yoktur. Kararlılıkla olayın üzerinde durarak, saygı çerçevesinde işi zamana bırakmanı şiddetle tavsiye ediyorum. Dediğim gibi bu tür durumları çekmeyen yoktur. Zaman içinde eşininde durumu anlayacağını düşünüyorum.

canım benim sadminimizin söylediği gibi böyle durumları çekmeyen yoktur.zamanla her şey yoluna girecektir.biraz sabret ve asla çizginden çıkma.eşini kendinden küçük bir hareketle uzaklaştırabilirsin.saygıyı elden bırakma.emin ol eşin de en kısa zamanda senin sıkıntını farkedip her şey düzelecek...

ya hangi devirde yaşıyoruz, bu erkekler ne sanıyorlar kendilerini... bence hiçte ezdirme kendini, sen eşini uzaklaştırmaktan çekiniyorsunda eşin neden seni kaybetmekten korkmayıp hala bunları yapıyor
bence artık eşini al karşına konuş, artık ikinizin bir hayatı olduğunu, evine ısınamadığını vb. yani tüm sıkıntılarını anlat eğer hiç bi şey yapmadan eşinin ve ailesinin yaptıklarına ses çıkarmaz ve kabullenirsen inan bana dahada fazla isteyeceklerdir senden yazık değil mi sana
birde anlamıyorum, niye hep kadın evi,erkeği, kayınvalideyi idare etmek zorundadır niye yaa biz insan değil miyiz, bizimde bir sınırımız var senin gösterdiğin sabrı birazda eşinden iste
sen konuş sınırlarını çiz, sen eşinle evlendin ailesiyle değil, seninde isteklerin olduğunu bir birey olduğunu bilsin eşin lütfen unutma; tavizler tavizleri doğurur
ben bunları yapamadım malesef ve şimdi kafamı taşlara vuruyorum o uğruna her şeyi göze aldığım, ölümüne sevdiğim adama artık tahammül edemiyorum keşke bu sana yazdıklarımı bende yıllar önce yapabilseymişim keşke...

ben yeni evliyim 6 ay oldum evleneliligim ilk zamanları adettendir yeme içme aynı yani kayınvalidemderle bir oluyordu ve hala da devam ediyor eşi anneci oldugu için ve babası ile aynı iş yerinde oldukları için bu durum hala devam ediyor artık bu durumdan çok sıkıldım eşimle uygun bir dil ile konuştum ama kesin bir karalılıkla redetti aksi davranıp eşimin gözündende düşmek istemiyorum ama artık ben evimi bir otel gözü ilegörmeye başladım eşimden ve evliligimden yavaş yavaş sogumaya başladım hele eşimin ailesine karsı sessiz kalışı beni daha çok uzaklaştırıyor onu artık saglam bir erkek bir eş olarak görmüyorum çünkü beni hep ezdiriyor ailesine karsı bana lütfen yardımcı olun tşk şimdiden
canımmm malesef çoğu insanda bu sorun var.ama eşinin sana karşı olan tutumu çok önemli ailesi de zamanla düzelir inşallah daha yeni olduğun içinde hemen ayırmazlar seni.sabret inşallah allah yardım eder ama eşinle aranı bozma zamanla oda anlayacaktır seni.

Son düzenleme:
canım bunu herkez ceker senin yapman gerekn biraz sabır ve herşeyi zamana bırakman eminim sonunda sen kazanacaksınn biraz güleryüzz biraz saygıı herşeyii düzeltirr eşinden soguman ben bunu cok yanlış buldumm böle yapma canım yazık edersen bidenem ailene yuvana gecer bunlar zamanla daha yenii evlisiniz şimdiden böle yaparsan ilerisini düşünemiyorum sonunda sen kazanacaksınn azz sabır bitenem herşey gönlünce olsun...

sen de eşini eve getirecek bişeyler yap canım benim, mesela de ki bir gün bu akşam evde olmak istiyorum ve özel yemek yapmak istiyorum de, yani sadece o gecelik gibi, ve yemeklerle herşeyle geceyi renklendir, romantizmi doruğunda yaşat yani, sonra bak ertesi gece aynısını istemeyecek mi:)

canım eşinle aranı iyi tut anlıyolar zamanla hatalarını aynı şeyleri ben atlattım.darısı senin başına şimdi eşim annesine gitmek bile istemiyor ben hadi gidelim 1 saat oturalım diyorum üzülme canım:)

slm aramıza hg öncelikle :D bu durumu fazlasıyla yaşamışmbirisiolarak sana tavsiyermmm madem biryiyipiçiyorsunuz benim hatama düşme gez toz ye iç harca istediğini al istediğini yap eswe sen hakim ol rahat ol bırak o ailesine düşkün olsun kim varki düşkün olmayan ve zamana bırak zamanla seni okadar vazgeçilmez bir yere koyacakki ister istemez senle başbaşa kalmak ve hayatı başbaşa yaşamak isteyecek sen hayatın tadını çıkartmaya bak :D:D bol şans:d:d,

Sözünü dinletecek bir aile büyüğünden yardım isteseniz,bu durumun yanlışlığını,herkesin ayrı bir düzeni olması gerektiğini,hele ki yeni evli çiftlerin bu tür olayların içinde kalmaması gerektiğini söylese eşinize belki düzelir,ayrıca eşinizin sevdiği bir arkadaşından da bu tarz sözleri duyarsa hak verecektir umarım :) üzülmeyin herşey güzel olacak inşallah ..

Geri