gebe
  1. kördügüm

kördügüm Tatlı ve Çalışkan Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    0

Banada Birsey Varmi

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında kördügüm tarafından paylaşıldı.

BANA DA BİR ŞEY VAR MI?
    Cüneyd-i Bağdâdî ordu ile bir sefere katıldı. Ordu kumandanı ona bâzı şeyler gönderdi. O da istemeyerek alıp, asker ve gâzilerin muhtaçlarına dağıttı. Bir gün öğle namazını kıldıktan sonra oturup;

"Niçin o şeyi kabûl ettim?" diye kendi kendini kınıyordu. O sırada uykusu gelip uyudu. Rüyâsında, çok süslü bir takım köşkler gördü.

"Bunlar kimin?" diye sordu.

"Gâzilere dağıtılan malın sâhiplerinin" denildi.

"Onlarla birlikte bana da bir şey var mı?" diye sordu.

Ona içlerinde en güzel ve büyük olanı gösterip;

"İşte bu senindir." dediler. O;

"Bana onlardan üstün tutulmamın ve en iyisinin bana verilmesinin sebebi nedir?" diye sorunca;

"Onlar mallarını sevap bekleyerek verdiler. Bu sebeple verilen saraylar, ona göredir. Sen ise, o malı kabûl etmekle yanlış bir iş yapmaktan korkarak, nefsini sîgaya, hesâba çekerek dağıttın. İşte Allahü teâlâ bu hâline, böyle düşünmene kat kat sevap verdi." dediler.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Banada Birsey Varmi
    emeğine sağlık

Banada Birsey Varmi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hayatinizda cok isteyipde kavusamadiginz birsey varmi???

Hayatinizda cok isteyipde kavusamadiginz birsey varmi???

Hayatinizda cok isteyipde kavusamadiginz birsey varmi??? Yorumlarinizi bekliyorum meleklerim...
  2. banada birsey varmi

banada birsey varmi

BANA DA BİR ŞEY VAR MI? Cüneyd-i Bağdâdî ordu ile bir sefere katıldı. Ordu kumandanı ona bâzı şeyler gönderdi. O da istemeyerek alıp, asker ve gâzilerin muhtaçlarına dağıttı. Bir gün öğle namazını kıldıktan sonra oturup; "Niçin o şeyi kabûl ettim?" diye kendi kendini kınıyordu. O sırada uykusu gelip uyudu. Rüyâsında, çok süslü bir takım köşkler gördü. "Bunlar kimin?"...
  3. Aranizda Banada Yer Varmi?...

Aranizda Banada Yer Varmi?...

Merhaba Arkadaslar siteyi googlede gezinirken buldum öncelikle meleklermekani ismi site icerigi ve özellikle Benim Kösem bölümü ilgimi cekti bende üye olmak istedim zamanim oldukca resimli siirler hazirliyorum (acemice) burdan sizlere paylasmak istedim insallah güzel paylasimlarda bulusmak dilegiyle!...Sitede emegi gecen herkeze tesekkür eder basarilarinizin devamini diliyorum!...Sevgimle...
  4. Banada yer varmi aranizda :-)

Banada yer varmi aranizda :-)

Slm bende araniza yeni katildim ,saflari SIKLASTIRIN :sobe: hepinize hayirli günler dilerim
  5. Sarma makinasi diye birsey varmi?

Sarma makinasi diye birsey varmi?

Kizlar annem TV´den mi birilerindenmi bilmiyorum Sarma makinasi var diye duymus.. Simdi benden Sarma makinasi istiyor, birdahaki almanyaya gelisimde getirecekmisim..... Eger öyle birsey varsa nerede bula bilirim yardimci olurmusunuz?

Sayfayı Paylaş