gebe
  1. AV. GÖKHAN ARICAN

AV. GÖKHAN ARICAN Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    18

Bandrolsüz CD Çoğaltmak Ve Yaymak Şikayete Bağlı Bir Suç Mudur?

Konu, 'Fikri/Sınai Haklar' kısmında AV. GÖKHAN ARICAN tarafından paylaşıldı.

Yasal hak sahibi olmayan kişinin bandrolsüz CD çoğaltmak ve yaymak şeklinde belirlenen eylemi, seçimlik hareketli suçlardan olan ve 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 5101 sayılı kanun ile değişik 81.maddesinin 9.fıkrasının 1/b alt bendinde düzenlenen bandrol olmaksızın çoğaltma ve yayma suçunu oluşturduğundan bu suç Kanunun 75.maddesi kapsamında şikayete tabi suçlardan değildir.

Bandrolsüz CD Çoğaltmak Ve Yaymak Şikayete Bağlı Bir Suç Mudur? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çoğaltmak

Çoğaltmak

Teksir, fotokopi vb. gibi makina yahut başka bir şekilde bir şeyi çoğaltmak toprağa bir şey ekmeye, tohum saçmaya, mahsülü birbirinden ayırmaya, farklı unsurlar ihtiva eden şeyleri ayrı ayrı toplamaya, nikah ve evlada, Çoğaltmak bazen söz ve meram anlatmmakta güçlük çekmeye, Bu gibi işlerde kullanılan şeyler nikah memuruna, doğum yaptıran ebeye ve tahıl satan kimseye delalet eder.
  2. Tck’ya GÖre Ayirimcilik SuÇ Mudur?

Tck’ya GÖre Ayirimcilik SuÇ Mudur?

SORU: TCK’YA GÖRE AYIRIMCILIK SUÇ MUDUR? YANIT: Bu kavram, TCK’ya yeni girdi. Bireyler arasında yasaları ihlal ederek ayırımlar yapılmasını ve böylece, ayırıma tabi tutulan kişinin, hukukun sağladığı olanaklardan yoksun bırakılmasını cezalandırıyor. Yasada; taşınmaz malın satılmaması, devredilmemesi bir hizmetin sunulmaması ya da bireyin işe alınmaması halleri, “ayırım” olarak...
  3. Mirkelam - Sevmek Suç Mu

Mirkelam - Sevmek Suç Mu

Sevmek suç mu kader bu mu sensiz rabbim canım alsın kaderimde sen varsın dayanamam hasretine gel sevgilim desem bile neye yarar yoksun sen ağlar ağlar sana bakan gözlerim yanar yanar şu zavallı yüreğim vazgeçemem bu sevdadan o kapkara gözlerine ben doymadım el doysun gözyaşlarım bana keder sana eğer kavuşmazsam bu aşk toprakta biter ağlar ağlar sana bakan gözlerim yanar yanar şu...
  4. Karadayı ve Bir hakkında suç duyurusu

Karadayı ve Bir hakkında suç duyurusu

Denizli eski Milletvekillerinden Aykurt emekli Org. Karadayı ile Çevik Bir hakkında suç duyurusunda bulundu. Denizli eski Milletvekillerinden Mustafa Kemal Aykurt, emekli Orgeneraller İsmail Hakkı Karadayı ile Çevik Bir hakkında, ''Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya ve hükümeti susturmaya teşebbüs'' gerekçeleriyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç...
  5. Apartmanda köpek beslemek suç mu ?

Apartmanda köpek beslemek suç mu ?

Köpeğim var ve alt kattaki komşum sürekli beni şikayet etmekle tehdit ediyor, dalaşıyoruz.İyice doldum patlamak üzereyim, acaba dediği doğru mu beni şikayet etse bunun cezası var mı ? Bu nasıl iş, ben hayvan besleyemeyecekmiyim? Bir de şu köpek itlafına yol veren yasa da var :S

Sayfayı Paylaş