gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Banyo Küfleri Nasıl Yok Edilir?

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu sayfa; Banyo Küfleri Nasıl Yok Edilir konusu hakkında bilgiler vermektedir.
    Sevgili melekler, ev hanımlarını canından bezdiren lekelerden biri de banyolarda yerleşen küf lekeleridir. Özellikle banyo köşelerinde ve duşakabin içlerinde meydana gelen bu küfleri önlemek elimizdedir. Bunun için aşağıdaki önerilerimize kulak verebilirsiniz..

Klozet, lavoba, duşa kabin kenarlarına silikonda çekilse aradan uzun bir zaman geçtikten sonra buralarda küf oluşumu başlar bu yüzden de kullanılan bu yöntem eğer banyoya uygun bakım yapılmaz ise hiçte kalıcı bir çözüm değildir. Öncelikle banyolarda ki küf oluşumunu engellemek için bazı püf noktalarına dikkat etmekte yarar vardır.

Öncelikle yapılması gereken ilk kural banyolar daima kuru tutulmalı, bol bol havalandırılmalı, duş sırasında oluşan buhar içeri hapsedilmeden banyo penceresi açılmalı ve biriken buhar dışarıya çıkmalıdır. Banyo penceresinin devamlı açık kalması da küf oluşumunu engellemede büyük yarar sağlayacaktır.

Öte yandan banyolar sık sık temizlenmeli ve her temizlik sırasında iyice durulanmalıdır. Sabun artığı kalmayan iyice durulanmış banyoyu ya da küveti hemen kuru bir bez yardımı ile kurulamalı ve özellikle de duşa kabinlerin içleri tamamen kurutulmalıdır.

Banyo Küfleri Nasıl Yok Edilir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sivilceler Nasıl Yok Edilir

Sivilceler Nasıl Yok Edilir

Sivilceler Nasıl Yok Edilir Meselesi her yaştan insan in oldukça önemlidir nedeni cildimizi bozduklarından fiziksel görünümünde oldukça etkilerler ve hepimiz kurtulmak isteriz. Sivilceler için en iyi çözüm Damla Sakızlı Papatyalı Sabun dur birçok sabun üreticisinin ürün portföyünde var herhangi birini alabilirsiniz. Yüzünüzde ve vücudunuz da Oluşan Sivilcelerin Yok Olmasına , Aknelerin...
  2. Sivilceler nasıl yok edilir

Sivilceler nasıl yok edilir

Sivilceler nasıl yok edilir ? Bıktım bıktım bu sivilcelerden ne olur bana da yardım edin Sivilceler nasıl yok edilir :S
  3. Et Beni Nasıl Yok Edilir?

Et Beni Nasıl Yok Edilir?

et beni nasıl alınır, et beni nasıl yok edilir,et beni kopması,et beni nasıl düşer,et beni hakkında bilgiler, Vücudun türlü türlü bölgelerinde doğuştan ya da sonradan husule gelen et benleri, ne kadar cilt sağlığını tehdit etmeyen bir sorun olsa da, görünümleri ve istenmeyen bir bölgede çıkmaları ile kişilerde psikolojik sorunlara yol açar. Hemen hemen her insanda bulunan et benleri,...
  4. Banyodaki Küf Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Banyodaki Küf Lekeleri Nasıl Temizlenir?

banyodaki küf temizliği, banyo küfü nasıl temizlenir, banyodaki küf lekesi nasıl temizlenir Sürekli nemli ve ıslak bir ortama müsait olan banyolarda zamanla küf oluşarak hem görüntü kirliliği hemde küf kokusu meydana getirir. Banyodaki küf lekelerini temizlemenin pratik yolları ile ilgili bilgileri sizler için bu yazımız da paylaşıyoruz. Banyonuzdaki Küf Sorunu İle İlgili Bilmeniz...
  5. Banyodaki küfler nasıl temizlenir?

Banyodaki küfler nasıl temizlenir?

Banyo lar günün yorgunluğunu ,stresini güzel bir duşla attığımız alanlardan biridir.Banyoların hijyeni gerek sağlığımız açısından gerekse estetik açısından önemlidir.Banyolar belli aralıklarla temizlenmediği zaman fayans araları küflenebiliyor.Peki oluşan bu küf lekeleri nasıl temizlenir,küf oluşumu nasıl engellenir tüm detaylar yazımızda.. Ev yapımı temizleyicilere geçmeden önce...

Sayfayı Paylaş