gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Barış işaretinin ne anlama geldiğini biliyor musunuz?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

barış işareti barış işareti anlamı simgeleri işaretinin anlamı Arkadaşlar şavaşa hayır olarak bilinen bir simge var hepiniz biliyorsunuzdur.Bu simgeye hem barış işareti deniliyor hemde savaşa hayır diye biliniyor.Ben hep merak ettim acaba neden bu işaret.Tamam adı barış işareti ama nerdne geliyor.Neden bu simge.Nerden geliyor??Sizde merak ediyorsanız buyrunuz:)

Bugün barış simgesi olarak kullanılan işaret, aslında nükle­er silahlanmayı protesto kampanyaları sırasında doğdu. Gerard Holton tarafından geliştirilen işaret ilk kez 1958 yılında İngiltere'deki bir anti-nükleer yürüyüş sırasında kullanıldı.
    Hol­ton, simge olarak eski Germen ve İskandinav alfabesinde ölümü belirten ideogramı seçmişti. Bugün, işarete başka anlamlar da yükleniyor: Örne­ğin, ters dönmüş tüfek, radyasyon nedeniyle ana rahmindeki ölü ço­cuk ve atom bombası­nın oluşturduğu mantar görünümündeki bulut gibi...

2. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    iyi bilgi canım öğrenmiş olduk saol

3. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0
    evet gerçekten...merak ettim o işareti gece vaktii insanlar ellerinde meşalelerlemi yapmış:D

4. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Bilgi için teşekkürler canım

5. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bende teşekkür ederim merak etmiştim ve ilgimi çeken bir sembol böyle sembollerin olduğu kıyafetleri kullanırsak dünyaya da bir mesaj vermiş oluruz

Barış işaretinin ne anlama geldiğini biliyor musunuz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Boğaz Kavgası Deyiminin Anlamı nedir biliyor musunuz

Boğaz Kavgası Deyiminin Anlamı nedir biliyor musunuz

Merhaba arkadaşlar size bir sorum olacak acaba Boğaz Kavgası Deyiminin Anlamı nedir biliyor musunuz biliyorsanız bana da yazın lütfen!
  2. Boynunun Borcu Deyiminin Anlamı nedir biliyor musunuz

Boynunun Borcu Deyiminin Anlamı nedir biliyor musunuz

Aranızda Boynunun Borcu Deyiminin Anlamını bieln var mı acaba varsa lütfen bana bu merak ettiğim Boynunun Borcu Deyiminin Anlamını yazsın kızlar.
  3. İnternetin Anlamı nedir biliyor musunuz

İnternetin Anlamı nedir biliyor musunuz

Hiç düşündünüz mü bazen merak ettiğimiz konularda bilgi sahibi olmak için girdiğimiz, bazen can sıkıntısını atmak için, bazen de eğlenmek ve zaman kaybetmek için girdiğimiz İnternetin Anlamı nedir diye? Ben düşündüm ve merak ediyorum İnternetin Anlamı nedir?
  4. Burnunun Dibinde Deyiminin Anlamı nedir biliyor musunuz

Burnunun Dibinde Deyiminin Anlamı nedir biliyor musunuz

selam kızlar ben bir deyim duydum ve anlamını gerçekten de merak ediyorum acaba Burnunun Dibinde Deyiminin Anlamı nedir bu deyimin açıklamasını yapacak olan bir arkadaş inş vardır aranızda.
  5. Google Ne Anlama Geliyor Biliyor musunuz ?

Google Ne Anlama Geliyor Biliyor musunuz ?

Bu konu; google ne demek anlamı hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, milyonlarca insanın bilgisyarın başına geçtiklerinde sürekli gördükleri ve kullandıkları Google kelimesinin anlamını kaçımız biliyoruz ? Mesela siz biliyor musunuz ? Bilmeyenler, merak edenler ve ş uanda "Aaa harbiden bu google ne demek ? " diye düşüneneler için işte Google kelimesinin anlamı...:D:D...

Sayfayı Paylaş