Barış işaretinin ne anlama geldiğini biliyor musunuz?

MEÇHUL

Daimi Üye
Üye
Barış işaretinin ne anlama geldiğini biliyor musunuz?
barış işareti barış işareti anlamı simgeleri işaretinin anlamı
Arkadaşlar şavaşa hayır olarak bilinen bir simge var hepiniz biliyorsunuzdur.Bu simgeye hem barış işareti deniliyor hemde savaşa hayır diye biliniyor.Ben hep merak ettim acaba neden bu işaret.Tamam adı barış işareti ama nerdne geliyor.Neden bu simge.Nerden geliyor??Sizde merak ediyorsanız buyrunuz:)

isaret-5365.jpg

Bugün barış simgesi olarak kullanılan işaret, aslında nükle­er silahlanmayı protesto kampanyaları sırasında doğdu. Gerard Holton tarafından geliştirilen işaret ilk kez 1958 yılında İngiltere'deki bir anti-nükleer yürüyüş sırasında kullanıldı.
savasa-hayir-9294.jpg

Hol­ton, simge olarak eski Germen ve İskandinav alfabesinde ölümü belirten ideogramı seçmişti. Bugün, işarete başka anlamlar da yükleniyor: Örne­ğin, ters dönmüş tüfek, radyasyon nedeniyle ana rahmindeki ölü ço­cuk ve atom bombası­nın oluşturduğu mantar görünümündeki bulut gibi...

evet gerçekten...merak ettim o işareti gece vaktii insanlar ellerinde meşalelerlemi yapmış:D

bende teşekkür ederim merak etmiştim ve ilgimi çeken bir sembol böyle sembollerin olduğu kıyafetleri kullanırsak dünyaya da bir mesaj vermiş oluruz

Geri