gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Baro Yönetim Kuruluna Karşi özel Görevler :

Konu, 'Avukatlık Hukuku' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Madde 64 - Denetleme ve şikayetle ilgili meselelerde avukat, bu kanunda gösterilen meslek sırrını saklama yükümlülüğüne aykırı düşmedikçe, baro başkanına veya yönetim kuruluna yahut bunlar tarafından görevlendirilen üyelerden birine bilgi vermek ve istek üzerine dosyaları göndermek, dinlenmek üzere çağırıldığı hallerde baro başkanı, yönetim kurulu veya bu kurul üyelerinden birinin davetine uymak zorundadır. (Değişik fıkra: 22/01/1986 - 3256/8 md.) Birinci fıkrada yazılı zorunluğa uymayan avukat hakkında, baro yönetim kurulu, onbin liradan yüzbin liraya kadar para cezası verebilir. Bu ceza her davet ve isteğe uymama halinde yeniden verilebilir. Ancak, gönderilen yazıda, davet ve isteğe uymama halinde para cezası verileceğinin belirtilmiş olması şarttır.

Bu para cezasına karşı, tebliğinden itibaren onbeş gün içinde, baro disiplin kuruluna itiraz olunabilir. Baro disiplin kurulunun kararı kesindir.

Yukarıki fıkralar gereğince hükmedilen para cezaları, bu kanunun disiplin cezalarına ilişkin hükümlerine göre tahsil edilir ve baroya irat yazılır.

Baro Yönetim Kuruluna Karşi özel Görevler : konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yönetim

yönetim

hiç bir başlığa uymayan bölümü açılsa iyi olur diyorum
  2. Kent, Coca-Cola’da yönetim kuruluna giriyor

Kent, Coca-Cola’da yönetim kuruluna giriyor

DÜNYA içecek devi The Coca-Cola Company’nin İcra Kurulu Başkanı Muhtar Kent’e nisan ayında yapılacak şirketin hissedarlarının yer alacağı toplantıda yönetim kurulu koltuğu verileceği bildirildi. The Wall Street Journal’da yer alan habere göre, 55 yaşındaki Kent, 1 Temmuz’da CEO Neville Isdell’in yerine geçecek. 65 yaşındaki Isdell, şirketin yıllık toplantısının yapılacağı nisan ayına kadar...
  3. Anonim şirketlerde Yönetim Kurulu üyelerinin Sorumluluğu

Anonim şirketlerde Yönetim Kurulu üyelerinin Sorumluluğu

anonim şirketlerde yönetim kurulu üyelerinin sorumlulukları yönetim kurulu üyelerinin sorumluluğu cezai sorumluluğu anonim şirket şirketlerde ANONİM ŞİRKETLERDE YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİN SORUMLULUĞU A- Yönetim Kurulu Üyelerinin Sorumluluğunu Düzenleyen Başlıca Hükümler ve Hükümlerin Düzenleniş Şekli: Anonim Şirketlerin kuruluş, idare, murakabe ve tasfiyesinden doğan sorumluluk halleri ile...
  4. AKP il Yönetim Kurulu Üyesi PKK tarafından kaçırıldı

AKP il Yönetim Kurulu Üyesi PKK tarafından kaçırıldı

Tunceli'de AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeliği yapan evli 2 çocuk babası Ali Aşkın, PKK'lı teröristler tarafından kaçırıldı. Hürriyet'e göre; Pülümür Çayı kıyısında bulunan sahibi olduğu kum ocağına dün akşam saatlerinde giden Aşkın, buraya gelen 2 terörist tarafından silahla tehdit edilerek kaçırıldı. Aşkın'dan haber alınamaması üzerine ailesi polis ve jandarmaya başvruda bulunarak...

Sayfayı Paylaş