gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Baş ağrısına çözüm olan öneriler

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

baş ağrısına çözüm baş ağrısına çözümler Baş ağrısı, bir çok kişinin hayatını kabusa çeviren o şiddetli ağrılar... Kimi zaman ağrı kesiciler de fayda etmez ve günlük hayatın tüm ihtiyaçlarını rafa kaldıran o şiddet dolu ağrı...
    Sevgili Melek'ler, baş ağrısına çözüm olacak, önerilerimiz bu yazımızda yer almaktadır. Sizlerle birlikte bende bu önerileri kesinlikle pür dikkat okuyacak ve hafızamın bir köşesine kayıtlayacağım. Çünkü, sık sık baş ağrısı sorunu ile hayatı felç olan o kişiler arasında ben de yer almaktayım malesef...

Baş ağrısı tuttuğu esnada neler yapabilir, nasıl o ağrıyı önleyebiliriz; buyrun aşağıda ki bilgiler doğrultusunda öğrenelim Melek'lerim.

Baş ağrısıyla mücadele etmek için hemen ilaca sarılmayın.

Baş ağrısı bazen bütün bir gününüzü mahvedebilir...
    İşte sizin için önerilerimiz Melek'ler...

Karanlık: Yaşadığınız migrene dayalı bir ağrı ise karanlık ve bir odada yatarak dinlenin.

Yürüyüş: Açık havada yürüyüş yapmak da baş ağrısına iyi gelir.

Masaj: Şakaklarınıza, kaşlarınızın arasından alnınıza doğru ve burun deliklerinin üzerinden başlayarak göz kenarlarına doğru masaj yapın.

Sıcak duş: Sıcak duş, vücudunuzda gevşeme hissi yaratır. Duşa girmezseniz, ayaklarınızı sıcak su dolu bir kapta bekletin. Ayak banyosundan sonra çorap giyin ve dinlenmek üzere yatın.

Soğuk kompres: Bir bezi soğuk suyla ıslatarak veya poşete buz koyarak başınıza soğuk kompres yapın.

SadmiN bunu beğendi.
  2. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    703
    Ödül Puanları:
    113
    ayy bendede çok oluyo baş ağrısı ben ağrım olduğu zaman ilaç almayı pek sevmem o yüzden dışarı çıkar bi hava alırım oksijensizlikten diye düşünürüm.Bide enseme iki parmağımla masaj yaparım bana iyi geliyo gerçi benim migrenim yok ama çok sık ağrım olmuyo

Baş ağrısına çözüm olan öneriler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. başımızın belası baş ağrıları

başımızın belası baş ağrıları

kafa uyuşmasının nedenleri baş uyuşmasının nedenleri başın arkasında ağrı başın baş yanmasının sebepleri Yaşamının herhangi bir döneminde baş ağrısından yakınmayan insan yoktur. Ancak baş ağrılarını iki şekilde değerlendirmek gerekir. Birincisi çeşitli hastalıkların bulgusu olarak baş ağrısı, ikincisi ise başlı başına bir hastalık olarak baş ağrısı. Birinci gruptaki baş ağrıları genellikle...
  2. Ağrılarınıza Çözüm Olacak Yiyecekler

Ağrılarınıza Çözüm Olacak Yiyecekler

Benim şu sıralar başım uykusuzlukla dertte:SUyumamam gereken bir zamanda uykum gelir uyurum.Uyumam gereken saatte de gözleirm faltaşı gibi ayık kalırım:SBir türlü bir uyku planı oluşturamadım.Sanırım ev değişikliliğinden olsa gerek yada eşimle geç saatlere kadar izlediğimiz ***s maçları yüzünden olsa gerek:DYahu adam izliyorsun beni neden alıştırıyorsun:SAma olsun izlemeye devam bir gün işime...
  3. Baş ağrısına ilaçsız çözüm yöntemleri

Baş ağrısına ilaçsız çözüm yöntemleri

baş ağrısı ilaçsız nasıl geçer baş ağrısına doğal çözümler, baş ağrısı nasıl geçer, ne iyi gelir, nasıl geçer Herkesin dönem dönem baş ağrılarına mahruz kaldığı ortada. Özellikle ilaçtan yana olmayan meleklerim için birazdan bu yöntemleri anlatacağım. Hele hamile iseniz bu yöntemleri denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Reader’s Digest dergisinde yer alan habere göre, baş ağrısını önlemek...
  4. Baş Ağrısına Bitkisel Çözüm

Baş Ağrısına Bitkisel Çözüm

Baş Ağrısına Bitkisel Çözüm olarak birçok bitki kullanılmaktadır son yıllarda insanların kimyasal çözümler yerine doğal olduğundan bitkilere dönmesiyle kullanımları oladukça artmıştır. Baş ağrısı için aşağıda size bir kaç alternatif vereceğim 1-Papatya Yaprağı Suyu Bu bitkisel suyun kullanımı aslında çok eskidir ama son yıllarda yapılan araştırmalarda baş ağrısına çok iyi geldiği anlaşıldığı...
  5. boyun ağrısına doğal çözüm

boyun ağrısına doğal çözüm

merhaba ben üniversitede okuyan bir öğrenciyim ve gece üç saat boyunca soru çözdüm haliyle boynum inanılmaz tutuldu evde kas gevşetici yok yakınlarda eczanede bulamam acaba boyun ağrısına evde yapabileceğim doğal çözüm önerileri olan varmı aranızda ağrıdan duramıyorum lütfen yardım edin

Sayfayı Paylaş