gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Baş vermek deyiminin anlamı nedir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlarım ben baş vermek isimli deyimiin anlamını manasın arıyorum yardımcı olabilecek kimse var mı teşekkür ediyorum.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Baş Vermek Deyiminin Anlamı
    Baş Vermek Deyiminin Anlamı Nedir

Baş Vermek Deyiminin Açıklaması

Baş vermek
    1 İnandığı bir şey uğrunda ölmek, canını vermek 2 Belirmek, kimi bitkilerin başak tutmaya başlaması.

Örnek: Ektiğimiz buğdaylar baş vermeye başladı

Baş vermek deyiminin anlamı nedir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Baş Başa (Kafa Kafaya) Vermek Deyiminin Anlamı

Baş Başa (Kafa Kafaya) Vermek Deyiminin Anlamı

Baş Başa (Kafa Kafaya) Vermek Deyiminin Anlamı nedir bilenler yazsın bakalım arkadaşlar:)
  2. Baş Köşe Deyiminin Anlamı Nedir

Baş Köşe Deyiminin Anlamı Nedir

Baş Köşe Deyiminin Anlamı Nedir ? Arkadaşlar geçenlerde duydum Baş Köşe Deyimini acaba bu deyimin anlamı nedir?
  3. Baş Sallamak Deyiminin Anlamı Nedir

Baş Sallamak Deyiminin Anlamı Nedir

Baş Sallamak Deyiminin Anlamı Nedir Arkadaşlar Baş Sallamak Deyiminin Anlamını biliyorsanız bir zahmet yazın lütfen.
  4. Canını Vermek Deyiminin Anlamı Nedir ?

Canını Vermek Deyiminin Anlamı Nedir ?

Canını Vermek Deyimi Ne Demek Canını Vermenin Anlamı Sevgili melekler, en son paylaştığımız canını acıtmak deyiminin anlamı konusunun ardındna bu sayfamızda da Canını Vermek Deyimi Ne Demek merak eden meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için Canını Vermenin Anlamı hakkında bilgiler paylaşıyoruz.. Can vermek; 1. Hiçbir şey esirgememek. 2. Bir şey uğrunda en değerli...
  5. Cepten Vermek Deyiminin Anlamı Açıklaması Nedir ?

Cepten Vermek Deyiminin Anlamı Açıklaması Nedir ?

Cepten Vermek Deyiminin Açıklaması Cepten Vermek Ne Demek Sevgili meleklerimi ve sayın misafirlerimiz zengin Türkçemizin birbirinden değişik deyimlerinden biriyle daha sizlerleyiz. Bu sayfamızda Cepten Vermek Ne Demek hep birlkte öğreneceğiz... Cepten Vermek: Kendi kesesinden, kendi malından ödemek.

Sayfayı Paylaş