gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Basarili oldugu kadar mütevazi [Tolga Karel]

Konu, 'Biten Diziler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Basarili oldugu kadar mutevazi, yakisikli oldugu kadar da akilli bir yetenek Tolga Karel. ​

Basarili oldugu kadar mutevazi, yakisikli oldugu kadar da akilli bir yetenek Tolga Karel. Huzunlu ve enerjisi diplere vurmus bir sonbahar gununde bile yuzumuzu guldurmeyi basaran 'Yaprak Dökümü'nun Oguz'unun 'aura'sina kapildik.

Oyunculuk egitimi mi aldiniz yoksa alayli misiniz?

Yeditepe Üniversitesi'nde Uluslararasi İliskiler sonra da Paris Devlet Konservatuari'nda Sahne Sanatlari bolumlerini bitirip Paris'te Sinema Elestirmenligi yuksek ihtisasi yaptim.

Siyaset yapmak icin sahne sanatlarindan anlamak gerektigini mi dusundunuz?

Uluslararasi İliskiler'e girdigimde babamin olmami istedigi gibi bir adam olma yolunda ilerledigimi gordum. Bunu fark ettigim anda da sanat okumaya karar verdim.

İÇ SESİMİ DİNLEDİM

İnsan sanatci olmaya bir anda karar verebilir mi?

Sanat icimde hep vardi. Ama babam burokrat oldugu icin sanatci olmak kariyer planlarimin icinde yer alamazdi. Bunu ilk 13 yasimda fark etmistim. Gitar almasini istemistim ama almamisti. Harcliklarimi biriktirip gitar alip kursa gittim. Babamla olan kirilmadan sonra hayatima yon verirken ruhumu dinledim. O ruh bana once sarki sozu yazdirdi sonra rol yapmayi ogretti.

Peki oyunculuk nasil basladi?

İlk oyunculuk deneyimimi Paris'te yasadim. Bir kast gorusmesine gitmistim. Bir baktim sadece ben degil, benim disimda 2 bin 999 kisi daha gelmis o gorusmeye! O kadar kisinin arasindan secilmek cok guzel bir duyguydu. 'Peki simdi ne olacak' derken, gorusmelerin film icin yapildigini ogrendim. Sete gittim, karsimda G?rard Depardieu'nun da oldugu 300 kisilik bir ekip var. 'Denizin Çocuklari' adli Fransiz yapiminda oyle bir ekiple kariyerime baslamak cok heyecan vericiydi.

O ortamlari Turkiye'de dizi oyuncusu olmak icin mi biraktiniz?

Turkiye'ye donmek zorundaydim cunku kendimi babama kanitlamam gerekiyordu.

Pisman olmus gibi soylediniz

Fransa'da 5 sene kaldim ama biz Turkler her ne kadar Avrupali gibi gorunsek de sosyalist bir yana sahibiz. Ayrica Turkiye'de hakikaten cok buyuk bir malzeme var. Avrupa ve Amerika sinemasi tukenmis durumda. Mesela orada yapilmis 180. Kral Arthur'u filan izliyoruz ama Turkiye'de daha hakkiyla (komedi olmayan) ciddi bir savas filmi bile cekilmedi.

O yuzden burada daha cok malzeme, daha cok potansiyel olduguna inaniyorum. Zaten bir aktörun en verimli en iyi zamani 30-35 yaslarina geldigi zamanlardir. Ben daha 28 yasindayim. Ben o yaslara gelene kadar Turk sinemasinin biraz daha gelisecegini, daha cok oturacagina, tam anlamiyla yapilanacagina inaniyorum. İste o zaman bambaska bir donem baslayacak ve ben de o donemin ilk jenerasyonu olabilecegimi dusunuyorum.

FARKLI BİR DURUŞ

Ama su anda Turkiye'de binlerce dizi oyuncusu var, siz bunca insan arasinda nasil bir fark yaratmayi planliyorsunuz?

Turkiye'de gercekten oyuncu olanlarin sayisi 10'u gecmez. Bence bu insanlar tipki pandalar gibi devlet tarafindan koruma altina alinmali. (Guluyor) Bense her ne kadar oyle oldugumu dusunenler olsa da kendimi bir jon olarak gormuyorum. Bence jon olmak bir fotograftir. Bir durus, bir bakis gerektirir.

Beni karaktere girebilmek heyecanlandiriyor. 'Kabuslar Evi'nde fantastik bir rolum vardi, simdi de 'Yaprak Dökümü'nde cok zeki ve guclu ama aslinda cok da iyi olmayan birini oynuyorum. Bence gelecegin jon anlayisi da tek bir durusta degil, boyle hem oyunculugu bilen hem de hos olan adamlar olacak.

Hayallerde ne var?

Ben hayata dair bir seyler anlatmaya calisiyorum. Bunu yaparken de dil olarak bazen soz yazarligimi bazen de oyunculugumu kullaniyorum ve bunu severek yapiyorum. Herkes beni sevsin gibi bir egom yok ama farkli bir dil yaratacagima ve farkli bir durus olacagima da inaniyorum.

Dizi oyuncusu Tolga Karel, birliktelik yasadigi Deniz Akkaya, Nurgül Yeşilçay ve Demet Evgar gibi unlu kadinlarin ihanetine ugradigini ileri surunce buyuk tepki cekti. İddianin muhattablarindan Demet Evgar, genc adama ofke puskurdu. "Onu Allah'a havale ettim. Diyecek sozum yok"

Yaprak Dökümü dizisinde rol alan manken-oyuncu Tolga Karel, haftalik yayin yapan bir dergiye roportaj verdi. Kadinlarla olan iliskilerinde hep oyuna geldigini, aldatildigini soyleyen Karel, unlu isimlerden de ornekler verdi... "Deniz Akkaya beni aldatan ilk kadindir. İsadami Alican Ulusoy ile aldatti. Demet Evgar, beni tek gecede sildi. Nurgül Yeşilçay, 'Asmali Konak' dizisi zamaninda hem beni hem baska birini idare ediyordu" iddialarini ortaya atan Tolga Karel'e Demet Evgar ve Nurgül Yeşilçay buyuk tepki gosterdi. Maldiv Adalari'nda tatilde olan Deniz Akkaya ise henuz bir aciklama yapmadi...

KİMSE ÜZERİMDEN PRİM YAPMASIN

Tolga Karel'in soyledikleri karsisinda Nurgül Yeşilçay cok sinirlendi ve sunlari soyledi: "Boyle polemikler esim Cem Özer'i ve beni hic ilgilendirmez. Kimsenin hatirlamak istemedigi, belki hatirlamadigi hatta dogrulugu bile tartismaya acik olan bu tarz bir soylem icin konusmaya bile degmez. İnsanlar cok tuhaf. Çok da cirkin bir olay bu. Herkes bu denli konusabilcekse eger, o zaman herkes konussun boyle!.. Ben artik evlendim, esim ve bir cocugum var.

İsmimin karistirilmasi cok cirkin." "Onu Allah'a havale ediyorum" diyerek ofke sacan Demet Evgar’in tepkisi ise daha sertti. Pek cok filmde rol alan guzel oyuncu, "Diyecek bir sey bulamiyorum. Sacma sapan insanlarin yaptigi sacma sapan aciklamalar bunlar. Ben sadece kendisini Allah'a havale ediyorum. Eger bir sey soylersem konusma hakki dogar. Bu tip kisilere kendi uzerimden prim yaptirmam." dedi.

Basarili oldugu kadar mütevazi [Tolga Karel] konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tolga Karel Dolandırdımı

Tolga Karel Dolandırdımı

Popstar yarışmada ün kazanan Sezen albüm çıkarmak için ünlü oyuncu Tolga karel'den şarkı almaya kalkarsa neler olur...... 'TOLGA KAREL HAYATIMI MAHVETTİ!' POPSTAR SEZEN, TOLGA KAREL HAKKINDA ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMALARDA BULUNDU.. Tolga Karel'in Sezen'e 'Sana şarkı vereceğim' diyerek 'Kukla' adlı şarkısını önerdiği karşılığında ise 25.000 TL aldığı, sonra aynı şarkıyı pek çok kişiye aynı...
  2. Tuba Ekinci, Tolga Karel ilişkisi

Tuba Ekinci, Tolga Karel ilişkisi

tuba ekinci, tuba ekinci tolga karel, tolga karel, tolga karel haberleri, tuba ekıncı, tuğba ekinci Ünlü popçu Tuba Ekinci, Tolga Karel'in annesiymiş miş miş miş Melek'ler:D:D Ünlüler dünyasında olay adam olarak bilinen Tolga Karel, Tuba Ekinci ile yakalnınca kameralara "annemle beni iyi çekin" demiş. Doğrusunu söylemek gerekirse anneside pek bir hoş hatunmuş vesselam :D:D...
  3. Tolga Karel ''Salak''

Tolga Karel ''Salak''

tolga karel, salak, şarkı sözleri, nedir, bestesi, ile ilgili bilgiler burada melekler SALAK Bıraksaydın da bir nefes alsaydım Ansaydım anımsasaydım bitmesine rağmen Sorsaydın ama sorgulamasaydın Belki de çok zordu beni olduğu gibi kabul etmek Aslında bak buldun daha ne istiyordun hayattan Her türlü faydalanabilirdin aslında bu salaktan İnan üzülmedim kırılmadım aslında senden bana...
  4. Tolga Karel' in balayi fotograflari

Tolga Karel' in balayi fotograflari

tolga karelin balayi fotograflari tolga karel evlendi tolga karel ve esinin resimleri tolga karel canakkalede balayi konulari burada meleklerim Merhaba melekler Yaprak dokumu ile meshur olan Tolga karel'in balayi fotograflari cok ilginc, Oyuncu Tolga Karel, 29 Ağustos'ta evlendiği Azeri manken eşi Günay Museyeva ile 18-22 Ekim tarihleri arasında ören yerinde bulunan 3 bin yıllık kültürel değer...
  5. Tolga Karel Kanıt Dizisinde..

Tolga Karel Kanıt Dizisinde..

Bu konu; tolga karel kanıt dizisinde hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, ekranlarda en son Son Osmanlı-Kıyam dizisiyle izlediğimiz Tolga Karel başka bir diziye transfer oldu. Oyuncunun yeni dizisi Kanıt. Komiser Yaman karakteriyle diziye dahil olan oyuncu. 97. bölümden itibaren dizide yer alacak. İşte detaylar... Daha önce Seben Koçibey'i Orhan-Selim ikilisinin yanına...

Sayfayı Paylaş