gebe
  1. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

başarıya giden 10 yol

Konu, 'Egitim' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

başarıya giden 10 yol Başarılı Kişilerin 10 Büyük Sırrı

[​IMG]Seneca’ya göre, “Mutluluk, başarıya, başarı ise zamanı iyi kullanmaya bağlıdır.” Peki başarılı insanların ortak özellikleri nelerdir?

• Günlük yaşamlarında doğru karar verirler, gereksiz ve ilgisiz detaylarla, düşüncelerle uğraşmayarak olayların özüne inebilirler.

• Çalıştıkları alanla ilgili olarak en az bir konuda uzman bilgisine sahiptirler. Bu bilgiye sahip olmanın yolunun ömür boyu öğrenmekten geçtiğini bilirler, yenilikleri izlerler.

• Verimli çalışma alışkanlığına sahiptirler ve planlı çalışırlar.

• Mizah duyguları gelişmiştir. Kendilerine gülerek, kendi hatalarının sorumluluğunu üstlenebildiklerini gösterirler.

• Çevrelerinin güvenini kazanarak, onların güvenlerini kötüye kullanmayacaklarını, her zaman onların çıkarlarını gözeteceklerini hissettirirler.

• Her zaman temiz, iş ortamına yakışır kıyafetler giyerler.

• Özel yaşamlarına da dikkat ederler. Düzenli bir özel hayat, onların iş yaşamlarında başarılı olabilmeleri için gerekli enerji ve motivasyonu sağlar.

• Yaratıcıdırlar. Yaratıcılık yalnızca sanatçılara özgü değildir. Sıkça unutulsa da yaşamın her alanında yaratıcılığa yer vardır.

• Vücut dilini iyi kullanmanın önemini bilirler.

• Eleştirirken dikkatli, yıkıcı değil, yapıcıdırlar.

başarıya giden 10 yol konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Başarıya Giden Yol

Başarıya Giden Yol

Programlı çalışın verimli öğrenin Anlamakta güçlük çektiğiniz konu ya da dersleri sabahın erken saatlerine kaydırın. Çalışmaya ne kadar zaman ayıracağınızı tespit edin. Bunu yaparken dersin önemi, anlaşılırlığı ve ağırlığını gözönünde bulundurun Seyfi adında çok sevdiğim bir arkadaşım vardı, zekiydi ve başarılıydı. Ama aslında çok daha başarılı olabilecek zeka kapasitesine sahipti....
  2. Başarıya Giden Yol 'Stil'den Geçer

Başarıya Giden Yol 'Stil'den Geçer

Profesyonel ortamlarda yöneticimiz, müşterilerimiz, birlikte çalıştığımız ekip arkadaşlarımız veya iş ortaklarımız üzerinde uyandırdığınız izlenim, kariyer başarımızda büyük rol oynuyor. Kişisel imajımızın önemli bir parçası olan giyim kuşam konusunda kimimiz risk almamak için klasik olandan vazgeçmezken kimimiz de moda ve trendleri takip ederek "günün insanı" imajı vermeyi yeğ...
  3. başarıya giden yolda nelerden vazgeçerdiniz

başarıya giden yolda nelerden vazgeçerdiniz

ben hiç birinden vazgecemezdim siz dürüst olalım mı kızlar..........ailenizmi arkadaşlarınızmı sevgilinizmi ideallerinizmi...
  4. Başarıya ulaşmanın en cazip yolları

Başarıya ulaşmanın en cazip yolları

BAŞARIYA ULAŞMANIN EN CAZİP YOLLARI Sizi istediğiniz sonuçlara ulaştıracak ya da bu sonuçları destekleyecek inançları bilmek de başarıya giden başka bir yolu takip etmektir. İnançlarınız bunları gerçekleştirmiyorsa, onları bir kenara atıp yenilerini denemek her zaman yeni bir kapıyı da aralar. Buckminster Fuller, bu konuyla ilgili mecazi olarak “gemi dümeni” örneğini...
  5. Başarıya götüren yedi basamaklı yol

Başarıya götüren yedi basamaklı yol

İnsan potansiyeli alanında sayısız kitabı olan Deepak Chopra, ''Başarının Kanunu'' adlı kitabında, başarıya götüren 7 anahtar veriyor Başarı, hedeflere adım adım ulaşmak olarak tanımlanabilir. Başarı denince akla ilk olarak maddi başarı gelse de, bu başarının bir tek yönüdür. Başarı aynı zamanda, kendini ve yaşamı da başarmaktır: İyi ilişkiler, özgüven, özgürlük, duygusal ve psikolojik denge,...

Sayfayı Paylaş