gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Başbakanın Görevleri nedir cevap bekliyorum!

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Başbakanın Görevleri nedir Madde Madde yazarsanız çok daha iyi olur arkadaşlar, bilgiler için şimdiden sağolun varolun.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Başbakanın Görevleri Maddeler Halinde

Başbakanın Görevleri Nelerdir Madde Madde

Başbakan, hükümet işlerinden sorumlu olduğu gibi hükümetin siyasetini de tayin eder.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Hükümeti zamanında Başbakan`a İcra Vekilleri Heyeti Reisi denilmekte idi.

Başbakanın Görev, Yetki ve Sorumluluğu

Başbakan, bakanlıklar arası işbirliğini, Bakanlar Kurulunun genel siyasetinin yürütülmesini ve yasaların uygulanmasını sağlar.

Başbakan, bakanların görevlerinin Anayasa ve yasalara uygun olarak yerine getirilmesini gözetmek, Bakanlar Kurulunun çalışma düzenini ve disiplinini sağlamak ve düzeltici önlemleri almakla yükümlüdür.

Başbakan, Bakanlar Kurulunun programından ve uygulanmasından veya önemli bir politika girişiminden, Cumhuriyet Meclisine karşı sorumludur.

Bakanlar Kuruluna Başbakan başkanlık eder. Cumhurbaşkanı gerekli gördüğü hallerde veya Başbakanın istemi üzerine Bakanlar Kuruluna başkanlık edebilir. Cumhurbaşkanı oy kullanamaz.

Başbakan, resmi görevleri dışında başka bir iş yapamaz; Devletin ve kamu kuruluşlarının herhangi bir yüklenme işini doğrudan doğruya veya dolaylı olarak kabul edemez. Başbakanın maaşı, temsil ve hayat pahalılığı ödeneği ve yollukları yasa ile düzenlenir.

Başbakan bu Anayasa ve yasalarla kendisine verilen diğer yetkileri kullanır ve görevleri yerine getirir.

Başbakanın Görevleri nedir cevap bekliyorum! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Acil cevap Bakanların Görevleri Nedir

Acil cevap Bakanların Görevleri Nedir

Bakanların Görevleri Nedir lütfen bu sorumun cevabını biraz acil olarak yazarsanız çok sevinirim
  2. Apartman Yöneticisinin Görevleri nelerdir lütfen cevap

Apartman Yöneticisinin Görevleri nelerdir lütfen cevap

Apartman Yöneticisinin Görevleri nelerdir bu konuda bilgi verirseniz, ben de bizim yönetici görevlerini yerine getiriyor mu yoksa getirmiyor mu ve kendini aşan konulara mı giriyor anlarım:)
  3. Avrupa Birliği Bakanlığının Görevleri nelerdir cevap verin.

Avrupa Birliği Bakanlığının Görevleri nelerdir cevap verin.

Avrupa Birliği Bakanlığının Görevleri nelerdir bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlarımdan kendi adıma bilgi rica ediyorum.
  4. Depremde Akutun Görevleri Nelerdir cevap verin

Depremde Akutun Görevleri Nelerdir cevap verin

Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz gibi bu gün kütahya da deprem oldu rab yardımcıları ve yardımcımız olsun diyor ve size Depremde Akutun Görevleri Nelerdir diye soruyorum.

Sayfayı Paylaş