gebe
  1. büşra.shid

büşra.shid Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    175
    Ödül Puanları:
    0

başı olmadan iki yıl yaşayan tavuk

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında büşra.shid tarafından paylaşıldı.

başı olmayan tavuk başsız 2 sene yaşayan tavuk Melekler evet ilginç bir konuyla karşı karşıyayız.Ben okuyunca baya bir güldüm bu yaşama sevinci dolu tavuğa.Umarımm sizlerinde beğeneceği bir konu olur :)

1945'de Colorado'da Mike adlı bir horoz, kafası kesilmesine rağmen 2 yıl daha yaşamını sürdürmüştür.

Lloyd Olsen adlı bir çiftçi, kaynanası için kızartmak amaçlı olarak horozun kafasını kesmiş, fakat horoz buna rağmen ayağa kalkıp normal yaşam fonksiyonlarını sürdürmüştür.

Horozun bir hafta boyunca kafasız haliyle yaşamına devam ettiğini gören Olsen, hayvanı bilimadamları tarafından incelenmek üzere üniversiteye götürmüştür.

İncelemeler sonucunda, baltanın hayvanın şahdamarına isabet etmediği ve bir pıhtının kanamayı ve dolayısıyla ölümü engellediği, ayrıca normal fonksiyonların yerine getirilmesi için gerekli olan beyin sapının zarar görmediği anlaşılmıştır.

Olsen Mike'ı besinler açıkta olan yemek borusuna girecek şekilde bir damlalıkla beslemiştir.

Bu aziz mübarek gecede hey Allah'ım sen nelere kadirsin demekten kendimi alıkoyamıyorum doğrusu :D tuhaflık arasak derya deniz,bizlerde bir balık olabilsek ne mutlu :)

SweetCurse ve CeMoŞ bunu beğendi.
  2. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    aa ne kadar ilginnçç vee korkunç duruyorrr öyle bi tavuk yada horoz görsemm korkudan ölürdüm heralde:D:D ilginç bilgi içim teşekkürler büşracım

3. büşra.shid

büşra.shid Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    175
    Ödül Puanları:
    0
    rca ederm cemoş ablacm seve seve :)

4. SweetCurse

SweetCurse Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    37
    Ödül Puanları:
    0
  5. attga

attga Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    ilginçmiş gerçekten

başı olmadan iki yıl yaşayan tavuk konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İki Bin Yıl Yaşayan Zeytin Ağacının Yaprağından Gelen Mucize

İki Bin Yıl Yaşayan Zeytin Ağacının Yaprağından Gelen Mucize

zeytin ağacı bakımı zeytin ağacının bakımı agaci bakimi ağaçlarının agacinin bakimi Zeytin yaprağından, kanser tedavisi ve kozmetikte kullanılan 'oleuropein’ adlı maddenin üretimine başlandı. Balıkesir'in Edremit İlçesi'nde bir şirket zeytin yaprağından, kanser tedavisi ve kozmetikte kullanılan 'oleuropein’ adlı maddenin üretimine başladı. Doğal maddeyi, özel ayrıştırma yöntemiyle toz ve...
  2. Yılda iki kere kan vermeli

Yılda iki kere kan vermeli

Kan bağışı, kan bekleyen kişilerin hayatlarını kurtarmasının yanı sıra kişinin kendi sağlığı açısından da yaşamsal önem taşıyor. Kan bağışında kan hücreleri yenileniyor, bu da vücudu daha sağlıklı ve güçlü yapıyor. Memorial Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Laboratuvarlar Koordinatörü Doç. Dr. Kenan Keskin, yılda iki kez kan vermenin; vücudu yenilediğini, insanı...
  3. ==> Yıl Başı

==> Yıl Başı

Yıl başında ne yapılır ki :)
  4. ikiz gebelik yaşayanların paylaşım alanı

ikiz gebelik yaşayanların paylaşım alanı

selam melekler aranızda şu anda ve daha önce ikiz gebelik yaşayanlar varsa tecrübelerini benimle paylaşabilirmi bende 5 aylık ikiz bebişlere hamileyim deneyimlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum

Sayfayı Paylaş