gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Başımıza Çuval Geçirenler

Konu, 'Kitap Kurdu' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Artık bizim konuşma sıramız geldi!

Devir her zaman konuşanın değil,

Gerektiği zaman konuşanındır…

Neyin ne zaman gerektiğinin kararını da

Türk milleti en uygun zamanda verecektir!!!

Ve işte o zaman her şey değişecek!!!

Birkaç gün sonra ABD askerleri bir birliği basar ve askerlerimizin başına çuval geçirerek başka bir yere götürürler. Birliğin başındaki binbaşı son derece gergindir. Kendisine verilen kesin emirle, karşılaştığı muamelenin kötülüğü arasında bocalar ama emre uyar. Sorgulanacakları yere götürülürken bir çavuş binbaşıya:

- Komutanım neden bize böyle bir emir verdiniz? Kadın kılığına gir deseydiniz daha az yıkılırdım!..

- Bu ne biçim konuşma Mehmet, bizim töremizde komutanına böyle hitap etmek var mı?

- Komutanın siz bize askerin ağzı değil silahı konuşur derdiniz. Silahımı susturdunuz onun için konuşuyorum. Orada çatışsaydık öleceğimiz kesindi ama ben ölümü tercih ederdim.

- Vatanın askerinden isteyeceği şeylerin sınırı yoktur. Şu anda can vermekten daha fazlasını verdiğini ben de biliyorum. Sen benim nasıl kahrolduğumu biliyor musun? Bu zillete sadece ülkem için katlanıyorum.

- İnşallah bu işten sağ çıkmam. Eğer sağ çıkarsam görevimden ayrılmak istiyorum. Ülkeme her şeyimi veririm ama siz benden haysiyetimi vermemi istediniz. İnsan kalabilmek için bu görevi yapıyoruz. İnsanlığımı elimden alırsanız yaptığımız işin ne anlamı kalır? Beni bu görevden alın çünkü bir daha böyle bir emrinizi dinlemem ve dövüşürüm. İnsan olmayandan asker olur mu?

Götürüldükleri yerde elleri çözülünce Mehmet Çavuş kendisini getiren Amerikan askerine bir yumruk atar. Araya hemen Amerikalı albay girer ve Amerikan askerinin karşılık vermesini engeller. Asker:

- Albayım bu esir bana yumruk attı siz beni engel...

Yazar: Mahir Kaynak
    Yayınevi: Truva Yayınları
    ISBN: 975-6237-92-9
    Basım tarihi: Ocak 2006
    Kategori: Araştırma / Eleştiri / Deneme

Başımıza Çuval Geçirenler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çuvaldan sanat

Çuvaldan sanat

Bu küçük şirin çuvallarımızı hem evimizi süslemek hem de yakınlarımıza hediye etmek için hazırlayabiliriz. ÇİÇEKLİ ÇUVAL Gerekli malzemeler: 20 cm. uzunluğunda ve 8 cm. genişliğinde kesilmiş çuval. Kuru çiçek. Nazar boncuğu. Bir karış uzunluğunda ve ince lame kurdela. Yapıştırıcı. Yapılışı Uzunlamasına ikiye katladığımız çuvalımızı alt kısmını bastırıp iz yapmadan iki yanını birer...
  2. Çuval

Çuval

Gizli olanı açığa vurmamaya, sır saklamaya; bekçiye, Çuvaldan bir şey çıkması ihanete, Çuval yapan yuhut satan kimse, iyisi ve kötüsü ile halkın iyi tanıdığı insanlara, Elde çuval birini görmek eşin hamile kalmasına, kız doğurmasına; böyle durumlar yoksaa yolculuğa delalet eder.Boş çuval görmek evinizde bereketsizlik ve uğursuzluk olduğunu ve bu yüzden sıkıntı çektiğinizi, doğru ve iyi şeyler...
  3. çuvaldan hediyelik eşya yapılışı

çuvaldan hediyelik eşya yapılışı

nikah şekeri yapılışı nazar boncuğu yapılışı nazar boncuğunun bebek şekeri çuvaldan hediyelik eşya yapımı Bu küçük şirin çuvalımızı hem evimizi süslemek hem de yakınlarımıza hediye etmek için hazırlayabiliriz. ÇİÇEKLİ ÇUVAL Gerekli malzemeler: 20 cm. uzunluğunda ve 8 cm. genişliğinde kesilmiş çuval. Kuru çiçek. Nazar boncuğu. Bir karış uzunluğunda ve ince lame kurdela....
  4. laparoskopi histeraskopi geçirenler

laparoskopi histeraskopi geçirenler

kızlar bıkac hafta once hsg çektırdım rahımde yapışıklıklar sol kanalda tıkalı cıktı laparoskopi ve histeraskopi ameliyatı gecırdım bu amelıyattan geçiren varmı??? bundan sonra nasıl bı yol izledi doktorunuz paylasırsanız sevinirim
  5. SEZARYEN GEÇİRENLERDE VAJİNAL DOĞUM

SEZARYEN GEÇİRENLERDE VAJİNAL DOĞUM

sezeryan oldum normal doğum yapabilirmiyim,sezeryan sonrası normal doğum yapanlar,sezeryandan sonra normal doğum yapılırmı,sezeryan sonrası vajinal doğum hakkında bilgiler Sezaryen olan bir kadının daha sonraki gebeliğinde normal doğum yapmasına "sezaryen sonrası vajinal doğum (VBAC, vaginal birth after cesarean)" veya "sezaryen sonrası normal doğum" denir. Bu durum her...

Sayfayı Paylaş