gebe
  1. narçiçeğimm

narçiçeğimm Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    273
    Ödül Puanları:
    63

Basit poğaça

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında narçiçeğimm tarafından paylaşıldı.

274124_100001720538554_1181784193_n.jpg Malzemeler:1 subardağı sıvıyağ 1 çay bardağı şeker 1 tatlı kaşığı tuz 1 paket maya 2yumurtanın akı Yapılışı malzemeler karıştırılıp hamur mayalanmaya bırakılır daha sonra şekil verilip üzerlerine yumurta sarısı sürülüp 220 dercede ısttığımız fırında pişirilir.heeeeeeee üzerlerine sürdüğümüz yumurta sarısının içine 1 çimdik şeker koyarsak daha güzel kızaracaktırr.

CeMoŞ, SaBıR MeLeĞi ve nilyesilim bunu beğendi.
  2. feryall

feryall Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Çok hoş bir tüyo, üzerine sürülen yumurtaya azıcık şeker atmak, tarif ve bu güzel bilgi için teşekkürler.

3. narçiçeğimm

narçiçeğimm Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    273
    Ödül Puanları:
    63
  4. hale77

hale77 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    248
    Ödül Puanları:
    63
    tarif için teşekkür ederim canım deniycem bende güzel olacağını sanıyorum,ellerine sağlık.
    bende habersiz misafirler için bi poğaça tarifi yazayım bari:)çok güzel oluyor tarafımdan defalarca denenmiştir,çok basit ve masrafsız..
    1 su bardağı yoğurt,yarım su bardağı sıvıyağ,1 pk.kabartma tozu,1 yumurtanın akı (sarısını üzerine sürüyoruz),yarım tatlı kaşığı tuz,aldığı kadar un..bu kadarr
    bütün malzemeleri yoğurup hamur olunca 10-15 dakika kadar bekletelim hamuru sonra içerisine peynir koyup şekil verelim ben yuvarlak yapıyorum,üzerine yumurta sarısı sürüp fırında üzerleri kızarıncaya kadar pişirelim..afiyet olsunn...

SaBıR MeLeĞi bunu beğendi.
  5. nilyesilim

nilyesilim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    ben poğoça yaparken hamurana kaymak koyup yağını daha az koyuyorum çok lzzetteli oluyor. tavsiye ederim:)

6. SaBıR MeLeĞi

SaBıR MeLeĞi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    tişkürler cannıımm:D ama denenmişmi acaba bana cvp yazarsan sevinirim :D şeker çok gibi geldi bana da ondan dedim :D

7. SaBıR MeLeĞi

SaBıR MeLeĞi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    ikinizede teşekkürler tarifleriniz için meleklerim ellerinize sağlık:cah:

Basit poğaça konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sirkeli poğaça

sirkeli poğaça

sirkeli poğaça tarifleri sirkeli poğaça tarifi pogaça poğaçalar malzemeler:1/2 çay bardağı sirke 1/2 çay bardağı su 1 paket margarin 1 yumurta 1 su bardağı yoğurt 1paket kabartma tozu 1 tatlı kaşığı tuz aldığı kadar un içi için:lor ve yarım demet maydonoz yapılışı:sirke su yoğurt margarin tuz ve yumurtanın akınıkarıştırın unu ve kabartma tozunuda ekleyin.kulak memesi yumuşaklığına gelen hamuru...
  2. zeytinli poğaça

zeytinli poğaça

zeytinli poça zeytinli poğaçalar poğaça poğça pogaca 2.5 su bardağı unu hamur yoğurma kabına alıp ortasını havuz gibi açın. 1 yumurta, 100 gr eritilmiş margarin, 1 çay bardağı sıvıyağ, 1 çay bardağı yoğurt ve 1 paket kabartma tozu ekleyip pürüzsüz bir hamur yoğurun....
  3. Ponpon Poğaça

Ponpon Poğaça

Beş çayınız ve davet günleriniz için şık sunumu ve lezzetiyle nefis bir tarif. Ponpon Poğaça... Malzemeler, * 1 Su Bardağı yoğurt * ½ Çay bardağı süt * 1/2 Paket margarin * 1 Çay bardağı sıvı yağ * 1 Paket kuru maya (küçük pakette olanlardan) * 1 Yemek kaşığı şeker * 1 Tatlı kaşığı tuz * 2 Adet Sosis * 2 Adet Yumurta * Aldığı kadar un Hazırlanışı,...
  4. derotlu poğaça

derotlu poğaça

derotlu poğaça Malzemeler : 1 su bardağı sıvıyağ 1 su bardağı yoğurt 1 paket kabartma tozu 2 tatlı kaşığı toz şeker 1 tatlı kaşığı tuz 1,5 tatlı kaşığı mahlep 2 adet yumurta ( 1 tanesinin sarısı üzeri için) ½ demet dereotu aldığı kadar un İçi için: Beyaz peynir Yapılışı : Yoğurma kabının içine biraz un ile kabartma tozu elenir. Unun ortası açılır ve içine tüm malzemeler ile...
  5. peynirli poğaça

peynirli poğaça

peynirli poğaça poğaça tarifleri poğaça nasıl yapılır hepsi burda melekler sevgili melekler size kendi ellerimle yaptığım poğaçamın tarifini veriyorum tadı çok güzel oluyor mutlaka deneyinn tavsiye mdir:D peynirli poğaça malzemeler; 1) bir su bardağı yoğurt 2) bir su bardağı sıvı yağ 3)yarım paket margarin 4)bir yumurta 5)bir kabartma tozu 6)bir tatlı kaşıgı tuz ve yarım tatlı...

Sayfayı Paylaş