gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Basit Şekerpare Tarifi

Konu, 'Tatlılar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Kolay Şekerpare Tarifi Resimli Kolay Şekerpare Tarifi
    Pastanelerden aldığımız tadına doyulmaz şekerpareyi siz de evinizde yapmak istemez misiniz melekler ? İşte basit bir tarifle leziz bir şekerpare tarifi :)

Malzemeler

*-İki tane yumurta
    *Bir paket kabartma tozu
    *1 su bardağı pudra şekeri
    *1 paket katı yağ
    *24 tane fındık içi
    *un

Hazırlanışı

Katı haldeki margarinle pudra şekeri iyice çırpılır. Bu iki karışımın içine yumurtaların 1 tanesinin sarısı hariç yumurta, un,kabartma tozu, eklenir.

Bu şekilde oluşturduğumuz hamur ceviz büyüklüğünde yuvarlaklaştırılır ve üzerine daha önceden ayırdığımız yumurta sarısı güzelce sürülür.

Fındıklar da her bir hamurun üzerlerine konur ve fırına verilir.
    Şekerparemiz piştikten sonra daha önceden oluşturduğumuz soğuk şerbet, sıcak şekerparenin üzerine dökülür.

Basit Şekerpare Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. şekerpare

şekerpare

Malzemeler : 2 bardak süt 1/2 bardak pudra şekeri 3 çorba kaşığı margarin 1 adet yumurta 1/4 tatlı kaşığı karbonat 2 bardak un 15 adet badem 1 1/2 bardak toz şeker 1 tatlı kaşığı limon suyu Tuz Hazırlanışı : Bir tencereye toz şeker, 1 1/4 bardak su ve limon suyu koyarak kaynatın ve orta koyulukta şurup yapın ve soğumaya bırakın. Diğer taraftan başka bir tencereye,...
  2. şekerpare tarifi...

şekerpare tarifi...

3 yumurta,3 çay bardağı şeker,3 çay bardağı sıvıyağ,1 pk kabartma tozu aldığı kadar un işte bu kadarr:) 3 yumurtanın bir tanesinin sarısını ayrı bir kase ye ayırın şekerle birlikte kalan yumurtaları çatalla çırpın sonra sıvıyağ kabartma tozu ve unu azar azar ekleyin hamur elinize yapışsada yuvarlak şekil verecek kıvama geldiyse un eklemeyi bırakın.sonra elinizi yıkayıp kurulayın ve...
  3. Kolay Şekerpare Tarifi Resimli

Kolay Şekerpare Tarifi Resimli

Kolay Şekerpare Tarifi Resimli Selam kızlar sizden Kolay Şekerpare Tarifini yazmanızı rica ediyorum.
  4. basit köfte tarifiniz varmı

basit köfte tarifiniz varmı

Yeni evliyim ve eşim köfteyi çok sevdiğinden yapmak istiyorum ama daha önce hiç köfte yapmadım.Bana kolayca yapabileceğim bir köfte tarifi verebilirmisiniz lütfenn :)
  5. Oktay Usta'dan Şekerpare Tarifi

Oktay Usta'dan Şekerpare Tarifi

şekerpare tatlısı tarifi şekerpare nasıl yapılır şekerpare malzemeleri Biz müslümanların iki dini bayramı vardır ve bu bayramlar da eskiden kalma bir alışkanlık olarak bayramlaşmaya gelen misafirlerimiz için tatlılar ikram edilir. Malum önümüz Ramazan bayramı ve bayram da eş, dost ve akrabalarınız için Oktay ustadan şekerpare tatlısı tarifini paylaşıyoruz. Şimdiden ellerine sağlık ve afiyet...

Sayfayı Paylaş