gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Başkasini Askerliğe Yaramayacak Hale Getirenlerin Cezasi:

Konu, 'Askeri Ceza Hukuku' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

Madde 80 - 79 uncu maddede yazılı fiilleri bilerek başkasına yapan dahi aynı ceza ile cezalandırılır.

Başkasini Askerliğe Yaramayacak Hale Getirenlerin Cezasi: konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Benden başkası yasak..Senden başkası ölümdür bana..

Benden başkası yasak..Senden başkası ölümdür bana..

sensiz hayat haram bana biliyorum. sen olmadan geçen tek bir dakika bir ömür bana biliyorum. sensiz yaşanacak koca ömür bana tek gecedir biliyorum. biliyorum ya sesimi çıkaramıyorum.. tam konuşacakken tam haykıracakken olmuyor işte birşey engel oluyor ve yapamıyorum.. gecenin bir yarısı oturduğumda pencere kenarında rüzgarın tenime değişi, yüzümde garip bir gülümseme yaratışı seni...
  2. hale

hale

Ay ve güneşin çevresindeki ışıklı halkayı görmek, devlet başkanı yahut başbakanın karşı karşıya geleceği çetinlik ve nusibetlere, Güneş etrafındaki ışıklı halka insanı çepeçevre saran borç ve sıkıntılara, Ayın çevresindeki ise parıltılı ve geçici mutluluuklara delalet eder.
  3. Kendini Askerliğe Yaramayacak Hale Getirenlerin Cezasi:

Kendini Askerliğe Yaramayacak Hale Getirenlerin Cezasi:

Madde 79 - 1 - Kendisini kasten sakatlayan veya her hangi bir suretle askerliğe yaramayacak bir hale getiren veya kendi rızasiyle bu hale getirten bir seneden beş seneye kadar hapis cezasiyle cezalandırılır. 2 - Fiil her nevi askeri maksatlar için çalışmak kabiliyetini mahvetmiş ise suçlu yedi seneye kadar ağır hapis ile cezalandırılır. 3 - Fiil seferberlikte yapılmışsa on seneye kadar...
  4. Askerlik Mesajları

Askerlik Mesajları

şafak doğan güneş sözleri asker mehtap sözleri ASKERLIK ASKIM YATAGIN, SEVGiM YORGANIN, YUREGiM YASTIGIN OLSUN, ASKER OCAGINDA RAHAT UYU BiTANEM. » SAFAK DEGiL SENSiZLiK BENi ACITAN! SENi COK OZLEDiM BiRTANEM... » O GUZEL ASKERLiK ANILARINI ANLATACAGIN GUNLERi SABIRSIZLIKLA BEKLiYORUM! SEN YETER Ki CABUK GEL, BEN DiNLEMEYE RAZIYIM » DEDE, UST DEVRE, TERTiP, ALT DEVRE TORUN, OZ...
  5. ben ve başkası yapınca!

ben ve başkası yapınca!

Bencilliğin ölçüsü:deli: Başkası bir işi uzun sürede yapıyorsa, yavaştır. BEN uzun sürede yapıyorsam titizimdir. :halı: Başkası bir işi yapmıyorsa,tembeldir. Ben yapmıyorsam MEŞGULÜMDÜR. :ruyam: Başkası bir şeyi söylenmeden yapıyorsa, sınırlarını aşmıştır. Ben yapıyorsam,insiyatif kullanmaktır. :loco: Başkası bir görgü kuralını çigniyorsa KABADIR. Ben çiğniyorsam, KENDİME ÖZGÜ...

Sayfayı Paylaş