gebe
  1. İzmirella

İzmirella Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Başkent EDAŞ'ı Sabancı aldı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında İzmirella tarafından paylaşıldı.

Başkent EDAŞ'ı Sabancı aldı [​IMG] Türkİye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi'ne (TEDAŞ) bağlı bölgelerden ilki için özelleştirme ihalesi yapıldı. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nda gerçekleştirilen ihaleye Hema Endüstri A.Ş., Akcez Ortak Girişim Grubu, Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş.-Avusturyalı Österreichische Elektrizitatswirtschafts-Aktiengesellschaft (Verbund)- Enerjisa Enerji Üretim A.Ş. Ortak Girişim Grubu, Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.-Saray Halı A.Ş.-Kantur-Akdaş İnşaat ve Ticaret A.Ş. Ortak Girişim Grubu, Park Holding A.Ş.katıldı. Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi 1 milyar 225 milyon dolara Sabancı-Verbund ortaklığı kazandı.
    6.5 MİLYAR DOLAR
    Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı Selahattin Hakman ihale sonrası yaptığı açıklamada 2015'e kadar enerji sektöründe yüzde 10 pazar payına ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Hakman, bu çerçevede enerji üretimi için 6.5 milyar dolar yatırım yapacaklarını kaydetti.

güneş

Başkent EDAŞ'ı Sabancı aldı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sakıp Sabancı

Sakıp Sabancı

Hacı Ömer Sabancı Holding'in Yönetim Kurulu Eski Başkanı Sakıp Sabancı, 7 Nisan 1933 tarihinde Kayseri'nin Akçakaya köyünde fakir bir çiftçi ailesinin çocuğu olarak dünyaya geldi.Çok genç yaşlarda, Bossa Un Fabrikası'nda veznedarlıkla iş hayatına başladı. Sırasıyla, çiftlik müdürü ve Bossa Tekstil İşletmesi Müdürü oldu. Babasının 1966 yılında vefatından sonra kurulan Sabancı Holding'in...
  2. Başkent Üniversitesi

Başkent Üniversitesi

Genel Bilgiler Üniversitemizde öğretim dili Türkçe olmakla birlikte yabancı dil (ingilizce) barajdır. Üniversitemiz Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) içinde yerleşen öğrenciler ingilizce yeterlilik sınavına alınırlar. Bu sınavı başaramayan öğrencilere, ingilizce hazırlık programı uygulanır. Öğrencilerimize öğrenimleri süresince de kendi programlarına yönelik ingilizce dersleri...
  3. Başkentler başkenti İstanbul

Başkentler başkenti İstanbul

Başkentler başkenti olarak bilinen, önce Roma, ardından Doğu Roma (Bizans) İmparatorluğu ve kıtalara hükmederek büyük barış coğrafyaları yaratmış, Osmanlı İmparatorluğuna başkentlik yapan İstanbul, geçmişin ihtişamını gururla korurken modern bir geleceğe doğru ilerlemektedir. İstanbul' daki çeşitlilik ziyaretçileri gerçekten büyülemektedir. Müzeleri, kiliseleri, sarayları, camileri,...
  4. Ülkelerin Başkentleri

Ülkelerin Başkentleri

coğrafi bilgi, önemli bilgiler, ülke başkentleri, ülkeler,hırvatistan,başkentleri,ülkelerin başkentleri neresidir,fransanın başkentleri işte sizin için ülkelerinn başkentlerini araştırdım buldum meleklerimm :D:D 1. Afganistan: Kabil 2. Arnavutluk: Tiran 3. Cezayir: Cezayir 4. Andorra: Andorra la Vella 5. Angola: Luanda 6. Antigua ve Barbuda: St. John’s 7. Arjantin: Buenos Aires 8....
  5. Güler Sabancı kimdir

Güler Sabancı kimdir

Güler Sabancı kimdir biyografi bilgilerini sizden rica ediyorum arkadaşlar.

Sayfayı Paylaş