Basketbol Saha Ölçüleri | Melekler Mekanı FORUM - 27 Eylül 2016

Basketbol Saha Ölçüleri

Konu, 'basketbol' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    107
    Ödül Puanları:
    0
    basketbol saha ölçüleri basketbol sahasının ölçüleri sahası sahasının krokisi basketbolun saha
    Boyutlar :

Alanın boyutları değişiklik göstermekle birlikte, ideal boyutlar 26 m x 14 m’dir. Oyun alanı bir orta çizgiyle ikiye ayrılır. Bu çizginin tam ortasında, orta yuvarlak denen bir daire çizilidir. Basketbol alanının karşılıklı olarak kısa kenar çizgilerinde birer pota bulunur. Pota, kenar çizgisinden 1,2 metre içeridedir ve 1,8 m x 1,2 m boyutlarında bir sac levhadır. Pota üzerinde, yerden 3,05 metre yükseklikte bir sepet vardır. Sepet, 45 cm çapında demir bir çember ile buna asılı, alt kısmı açık, beyaz bir fileden oluşur. Basketbol elle oynanır ve atılan top yukarıdan çembere girip fileden geçerek aşağıya düşünce sayı olur. Basketbol topunun çevresi yaklaşık 75-78 cm, ağırlığı 600-650 gram kadardır.

2. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    107
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Basketbol Saha Ölçüleri

Diyagram: Robert Merkel

3. bere_n_ur

bere_n_ur Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    saol =))
    çok saol işime yaradı =))) saol =))yupisyupisyupis

4. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

5. Misafir Melek

çok güzel ama harita başka bir dil yazdığı için bişe anlamadım :))))))))

6. xxkorkuxx

xxkorkuxx Forum Okuru

TŞK
    çok tesekkürler arkadaşım çok işime yaradı performans ödevi için...

7. Misafir Melek

ry

aynen benim de işime yaradı.

Son düzenleme: 1 Aralık 2010
  8. Misafir Melek

çok teşekür edrim performans ödeviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

9. Misafir Melek

saolun kardeşler performans ödevinden bu ödevle yüz aldım

10. cqhkma_emq

cqhkma_emq Forum Okuru

çok tesekkürler performans ödevim vardı

11. Misafir Melek

özqe

teşekkür ederim allah razı olsun

12. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

:D

sağolunnnn bana inanılmaz yararoıııı olduu .:d

13. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

pek açıklayıcı değil

pek açıklayıcı değil ayrıca birkaç yerde ideal ölçü olara 28m*15 m diyor ama yinede fena değil

14. haticeKayıtsız Üye

haticeKayıtsız Üye Forum Okuru

Çok beğendim yapanların emeğine sağlııııııııııııık

15. abme

abme Forum Okuru

işime yaradı

ya arkadaşlar bu beden e. ödevi için çok işime yaradı herkese tavsiye ediyorum ama bunu yapmak için 10 u geçik kağıt harcadım. bu siteyi kuranlarada çok teşekkür ediyorum

Basketbol Saha Ölçüleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Basketbol

Basketbol, dünyanın her yerinde her seviyedeki milyonlarca insanın oynadığı veya seyirci olarak izlediği popüler bir spor dalıdır. Bu kadar talep gören bu spor dalının nasıl doğduğunu ve nasıl bu kadar hızlı yayıldığını biliyor musunuz? Tarihte ilk bilinen basketbola benzer bir oyunun, Amerika' da Kızılderililer tarafından basit olarak oynandığı belirtilmektedir. Basketbolun bugünkü durumuna...
  2. Basketbol Terimleri

basketbol terimleri basketbolda steps kuralları steps kuralları basketboldaki terimler basketbol basketboldaki terimler, Asist:Takım arkadaşına basket yapması için verilen pas Backcourt (savunma sahası):Bir takımın savunma yaptığı yarı saha Basket:Topun içinden geçerek sayı kazanılması Blok:Savunma oyuncusu tarafından, hücum oyuncusunun sayı yapmasını veya geçmesini engelleme...
  3. Voleybol Saha Ölçüleri

voleybol saha ölçüleri voleybol saha ölçüsü sahasının ölçüleri sahası voleybolun Oyun alanı, 18 x 9 m. ölçülerinde bir dikdörtgendir ve en az 3 m. genişliğinde olan bir serbest bölge ile çevrilmiştir. Oyun sahasının üzerinde bulunan serbest oyun boşluğu, her türlü engelden arındırılmış olmalıdır. Serbest oyun boşluğu, oyun sahasının yüzeyinden ölçüldüğünde en az 7 m. yüksekliğinde olmalıdır....
  4. basketbol saha maket yapımı

lütfen bana yardımm et!
  5. Basketbol kuralları

basketbol oyun kuralları nelerdir basketbol oyun kuralları nelerdir lütfen kızlar bilgi verin baskete yazıldım bari kuralalr budan öğrenim.

Sayfayı Paylaş