gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Başlıca düşük nedenleri nelerdir?

Konu, 'Gebelik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

RAHİM travmaları, daha önceden yapılmış çeşitli rahim ameliyatları, rahimden miyom alınması, rahim yırtıkları, çok doğum yapmak, yaşlı kadın gebelikleri, iskelet sistemi bozuklukları, bazı kan hastalıkları, kalp yetmezliği, damar hastalıkları, tüberküloz, böbrek hastalıkları, kromozomal bozukluklar kanser, frengi, anne ya da babanın zekâ geriliği gibi durumlarda düşük olabilir Bazı hastalıklar düşük ihtimalini artırırken bazen de çocuğun doğmasının yaratacağı tehlikeleri gözönüne alan hekimler düşük yaptırmaktadırlar. Ayrıca, babaya bağlı bazı özellikler, sosyal bir takım hastalıkların yavruya geçebilmesi söz konusu ise hekim tarafından düşük yaptırılabilinir. Bütün bu nedenlerin bu kadar çeşitli olması annenin gebeliği sırasında dikkatli bir değerlendirmeden geçirilmesi gerektiğini ortaya koymaktadır.
    Anne gebeliği istediği zaman ve doğum yapmasını engelleyen durumlarda doğum geçici olarak ertelenebilir. Annenin tedavisi tamamlanıp, annenin hastalığı kontrol altına alındıktan sonra çocuk yapmasına izin verilebilir. Bütün bunların dikkatli olarak muayeneyi ve takibi yapacak olan hekimle tartışılarak karar verilmesinde yarar vardır. Doğacak çocuğun sakat olması, muhtemel olan durumlarda sakat bir yavruyu dünyaya getirerek sıkıntılar içinde büyümesini görmek hiç bir anne baba istemez, üstelik çok ileri derecede kalp hastası olan bir anne gebeliğin sonlarına doğru büyük tehlikelerle karşı karşıya kalacağından hekimler bu tip kadınların gebe kalmasını istemezler

Başlıca düşük nedenleri nelerdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebek düşüğünün başlıca sebepleri

Bebek düşüğünün başlıca sebepleri

bebek sebetleri Düşüklerin sebepleri, düşüğün oluştuğu aylara göre değişebilir.Bazen döllenme olur, fakat döllenme ürünü rahim içine yerleşmez ve sessizce, adet kanaması ile birlikte düşer. Bu durum sadece gebelik testleriyle anlaşılabilir. Yaş : Özellikle 35 yaşından sonra oluşan gebeliklerde düşük...
  2. Kabızlık hastalığının Başlıca nedenleri nelerdir melekler

Kabızlık hastalığının Başlıca nedenleri nelerdir melekler

Kendimi bildim bileli kabızlık çekiyorum. Bunun nedenlerini mutlaka bulmam lazım doktor vs de hikaye şunu kullan bunu kullan elma ayva tüketin yok efendim çayı fazla içmeyin şu ilacı kullanın gibi durumlarla bana dönmelerinden artık bıktım usandım. Bu hastalıkla savaşan benim gibi bıkan ve hastalıktan kurtulan meleklerime sormak istiyorum. Kabızlığın başlıca nedenleri nelerdir arkadaşlarım....
  3. Kalp ağrısının başlıca nedenleri

Kalp ağrısının başlıca nedenleri

Kaburga incinmeleri, göğüs bölgesinde bulunan sinir sıkışmaları, akciğer hastalıkları, yemek borusu sorunları ve kas problemleri kalp bölgesi ağrısının kalbe bağlı olmayan diğer nedenleri arasındadır. Bu sağlık koşullarından bazıları hayati önemde olabilir, bazıları ise basit tedavi yöntemleriyle kısa sürede iyileşebilir. Tekrarlayan kalp ağrıları için en doğru teşhis ancak bir doktor...
  4. Tekrarlayan Düşükleri Araştırmanın Yararı

Tekrarlayan Düşükleri Araştırmanın Yararı

Tekrarlayan düşükler veya geç düşük sonrası bir hamileliğin yine düşükle sonuçlanıp sonuçlanmayacağını kesin olarak bilmek mümkün değildir. Tekrarlayan düşükler veya geç düşük nedenleri araştırılıp herhangi bir neden bulunamazsa bile gelecekte başarılı bir doğum yapma şansı hala vardır. Hamileliğin 24 haftadan önce kaybedilmesine düşük denir. Düşük eğer ilk üç ayda olursa buna erken düşük...
  5. Düşükle ilgili  merak edilen tüm sorular

Düşükle ilgili merak edilen tüm sorular

Düşük hamileliğin 20. haftasından önce bebeğin kaybedilmesidir- en çok ilk 12 haftada oluşur. Düşükler fark edilen gebeliklerin yüzde 15?inde oluşur, ve şaşırtıcı bir şekilde bütün hamileliklerin yüzde 50?sinde oluşur. Düşük yapan kadınların yüzde 85 kadarı bir sonraki seferde sağlıklı bir hamilelik geçirirler. Düşükle başa çıkmaya çalışırken uzman cevapları kadar düşük yapmış kadınlardan...

Sayfayı Paylaş