gebe
  1. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113

Başörtüsü takmak istiyorum ama .....

Konu, 'Kadın Ve İslam' kısmında karakuzu tarafından paylaşıldı.

Kizlar uzun zamandir kapanmayi istiyorum ama cesaret edipte bi türlü yapamadim.Cesaret edemedigim sey , kapanipta sonra geri basörtüsünü bi kenara atip acilip sacilmak degil.Yasadigim yer Avusturya.Acaba cevremdekilerin bakislarindan rahatsiz olurmuyum , dislanirmiyim.Pööfffffffffhhhhhhhhhhh ne zor bi karar.Kizlar fikirlerinizi bekliyorum beni cesaretlendirin :hıms:

smiley, BEYZA21 ve sevde 7 bunu beğendi.
  2. narçiçeğimm

narçiçeğimm Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    273
    Ödül Puanları:
    63
    Canım benim insanlar ne düşünür diye değilde,Allah ne der diye düşün bence. Belki bazı insanlar yanlış tepkiler verebilir ama unutma sen Allah'ın sözünü dinlersen oda kâinattaki herşeyi senin emrine vercektir.

smiley ve BEYZA21 bunu beğendi.
  3. sevde 7

sevde 7 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.092
    Ödül Puanları:
    113
    canım bende liseye gidiyodum kapanmaya karar verdiğimde turistik bir yerdee yaşıyoruz tepkiler bi değişik kimi yaşalnmışsın diyo kimi arkadaşlığını kesip tanımamazlıktan geliyo ailem bile kapanmamı istemedi neymiş kariyer yaparmışım engelmiş allah hizmeti için geldiğimiz şu fani dünyada kula hizmet için emrimi çiğniyeyim kabul eden böyle etsin kabul etmiyende allahından bulsun sonuç olarak 10 snedir kapalıyım kimin ne dediği değil rabbimin ne istediği önemli benim için doğru bir karar vermişsin vazgeçme kararındn

ÖzGüL, smiley ve BEYZA21 bunu beğendi.
  4. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.517
    Ödül Puanları:
    113
    İnsanların ne düşündüğü önemli değil zira,insanlar ne düşünür diye her konuda hareket edersek hayat bizim değil onların hayatı olmuş olur.Biz sadece insanların düşüncesi doğrultusunda hareket eden kukla görevi görmüş oluruz.Bende açıktım,hemde öyle bir açıktımki kimse kapanacağıma inanmıyordu bile ..Allahın sevgili kuluymuşum ki örtünmeyi nasip etti.Allahın emridir örtünmek canım..Merak etme Allah sana yardım edecektir.Sıkıntılar olucaktır lakin paygamberimizi düşün dinimiz için ne kadar çile çekti değilmi?

ahzap suresi ayet 59 :

[<<Ey Peygamber! hanımlarına, kızlarına ve müminlerin hanımlarına söyle. (evin dışında erkeklerin arasına çıktıklarında) cilbablarını, kendilerini baştan aşağı örten dış elbiselerini üzerlerine alıp örtünsünler.

bu, onların başkaları tarafından tanınıp rahatsız edilmemeleri için daha uygundur. Allah çok bağışlayan çok merhamet edendir. >>

ÖzGüL, smiley ve sevde 7 bunu beğendi.
  5. gonca 16

gonca 16 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    canım sen kendi istediğin için örtün.başkaları ne düşünür diye yaşarsak say say bitmez.umursamaz olmayı öğrenmeliyiz aslında.insanlar seni sen olduğun için sevmeli.kapanmak o kadar huzur verici bişeyki aslında.ben kapanmak nedir bilmezken şuan o kadar başkayımki kimse umrumda değil.herkes şaırıyor değiştiğime çünkü çoook açık giyinirdim.şuan çok şükür hersey değişti.rabbim yanında olsun.

smiley bunu beğendi.
  6. Marwa

Marwa Forum Okuru

başörtüsü

Bende almanyada yaşıyorum... ve 18 yaşındayım. Kapanmak istiyorum.gerçi şimdikte açik giymem sevmiyorum cünki.. dedikleri gibi dünyadwki denilenlere bakarsak vay halimize. Kariyer konusunda da şunu belirtmek isterim, bende okulun en iyi ögrencilerden biriyim okumakta istiyorum oda problem degil Uni ye girmek ama iş bulma konusunda başkaları belki birazcik daha şansli olabilir ama biz herşeyin en iyisini kazaniriz zaten. Bir adim atana allah bin adim yaklaşir bundan guzeli nedirki.... bende kararsizim aama hergun dua ediyorum allah yardimci olurInsha Allah... Selamet ile

7. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113
    kuzum her kafadan bir ses cikacagi kesin. Ama inan o simdide cikiyordur... Öyle degilmi.. Sevmeyen zaten hic bir sekilde sevmez, seven ise her sekilde sever seni canim... Benco cok güzel bir karar almissin kapanmakla, Rabbim kismet ederse bende kapanacagim insallah... Banada kesin cok sey diycekler Türkiyeye gitti zorla kapandi felan fisman... bosver densin, günahimizi alirlar... Umarim seni yeterince motive etmissimdir, eger edemediysem... yaz hemen takviye yaparim... gerci yukardaki meleklerimiz o kadar güzel güzel yazmislarki... bana söyleyecek pek birsey birakmamislar :D:D

BEYZA21 bunu beğendi.
  8. ÖzGüL

ÖzGüL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    599
    Ödül Puanları:
    193
    Kuzum cnm biz çoğu zaman Türkiyede dıslaniyoruz.milleti bi kenara koy gercekten bunu yapmak istiyosan yap.her kafadanbi ses cikacaktir ama önemli olan senin ne istediğin.

BEYZA21 ve smiley bunu beğendi.
  9. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

feyzullah bir ışık 'ın bir bayan niçin örtünmek adlı kitabını oku sordugun ve şüphe ettğin herşeyi bulacaksn .. hakkında hayırlısı..

BEYZA21 bunu beğendi.
  10. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bende aynı durumdayım.. kapanmayı çok istiyorum fakat beni dışardaki insanlar değil annem babam engelliyor. uzun süredir bunalımdayım. ailemin psikolojik baskıları beni çok yordu. saolsun eşim hep destekçim bana. benim bırakın ailemi 7 göbek sülalemde kapalı kimsecikler yok.. bu da beni o kadar zor duruma düşürüyor ki anlatamam. Allahım biliyo ki sağlığım daha önemli. eğer bu savaşı sağlığım için bırakırsam.. Allah affeder beni diye düşünüyorum.. önce sağlık sonra senin ne istediğin önemli.. Allah bize güç versin inşallah...

11. sevda oruç

sevda oruç Forum Okuru

mrb bende çok turistik bir yerde yaşıyorum öyleki sürekli denizde havuzdayız yazlarıı kapanmaya karar verdiğimde en çok korktuğum yazın sıcağında nasıl kapalı duracağımdı ama kararımdan vaz geçmedim 2014 e kapalı giricem dedim ve bunu başardım inanın o sıcak şimdi beni hiç etkilemiyor rabbim yardım ediyor gerçekten siz yeterki temiz niyetli olun ve kararınızı allahın rızası için onu düşünürek verinn..!

Başörtüsü takmak istiyorum ama ..... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Engellİler 'bakanlik' İstİyor Ama…

Engellİler 'bakanlik' İstİyor Ama…

Engelliler artık sorunlarının çözümü için artık bir "bakanlık" istiyor. Engelliler, daha fazla gecikmeden önlerindeki engellerin biran önce kaldırılmasını istiyor. Engellilerin tek beklentisi toplumda ayrımcılığa uğramadan özgür, rahatça yaşabilmek ve herkes gibi eğitim öğretim hakkından yararlanmak ve istihdam edilerek sosyal hayata katılmak istiyorlar. Engelliler, bunun da ancak...
  2. Başörtüsü

Başörtüsü

İffetli kadına, uzun ömürlü kiz çocuğuna , Temiz ve yeni başörtüsü varlıklı ve iyi kocaya, Eski ve yamalı başörtüsü yoksul kocaya, Başörtüsünün herkesin içinde açılması hata işlemeye, Başörtüsünün uçması eşten ayrılmaya, onun geri gelmesi ayrıldığı kocannın ona geri dönmesine delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Örtü, Örtmek / Örtünmek.)Rüyasında başına bir başörtüsü, takan kız hemen evlenir. Yeşil...
  3. Evlenmek İstiyorum Ama….

Evlenmek İstiyorum Ama….

Gündüz televizyonda yayınlanan evlilik programlarını seyrediyorum. Ne tuhaf istekleri var insanların. Evleneceksen, bir evin ve maaşın olması şartı var. Kimsenin sevmeye gönlü yok, herkes rahat yaşamanın derdinde. Evlilik bir yol arkadaşlığıdır. Bu yolda da öyle canın istediğinde önden, arkadan, uzaktan yürüyemezsin. Hep yan yana duracaksın. Kimsenin alışkanlığı, tutkuları, kişiliği taktığı...
  4. kurusıkı almak istiyorum ama?...

kurusıkı almak istiyorum ama?...

kurusıkı almak istiyorum kurusıkı almak için iyi en iyi Merhaba melişler ben deniz deli fırtınanız :fırtına: kurusıkı silaha merak saldım araştırmada yapıyorum alıcam inş. ama tabii aklıma takılan sorular var şimdi diyelim ki gittim faturası ile aldım taşıdım pekii yıllarca faturası ile birlikte silahı taşıyabilirmiyim ki? içinizde benim gibi kurusıkı da olsa silaha merak salan yada ilgilenen...
  5. HAMİLE KALMAK İSTİYORUM AMA:((

HAMİLE KALMAK İSTİYORUM AMA:((

Merhaba, eşimle bu ay korunmaz birşekilde ovulasyon döneminde ilişkiye girdik geçen ay regl 25 Temmuzda oldum bu ay 22 Ağustosta olmam gerekiyor.Şişkinlik,kasıklarda hafif ağrı,çok çok hafif midemde yanma,sık idarara çıkma gözlemledim.Hamile olma olsağım ne yoksa regl mi bu?

Sayfayı Paylaş