gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Bassas Da İndia

Konu, 'Dünyadan ülke ve şehir tanıtımları' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Bassas Da İndia Coğrafi Verileri

Konum: Güney Afrika'da, Mozambik Kanalının güneyinde, Madagaskar'a yakın yer alan adalar grubu.
    Coğrafi konumu: 21 30 Güney enlemi, 39 50 Batı boylamı
    Harita konumu: Afrika
    Yüzölçümü: toplam: 80 km²
    kara: 0.2 km²
    su: 79.8 km²
    Sınır komşuları: 0 km
    Sahil şeridi: 35.2 km
    İklim: tropikal
    Arazi yapısı: volkanik kayalıklar
    Deniz seviyesinden yüksekliği: en alçak noktası: Hint Okyanusu 0 m; en yüksek noktası: isimsiz yer 2.4 m
    Doğal kaynaklar: yok
    Arazi kullanımı: yok: %100 kayalıklar
    Sulanan arazi: 0 km² (2006)
    Doğal afetler: Su altı kayalıklar denizciler için tehlike oluşturmakta, periyodik siklonlar ortaya çıkmaktadırlar.

Nüfus Bilgileri

Nüfus: Issız (Temmuz 2006 verileri)

Yönetimi

Ülke adı: Bassas da India
    Bağımsızlık durumu: Fransa'nın sömürgesidir; Reunion'da yapılan toplantılarla komisyon üyeleri tarafından yönetilmektedir.
    Hukuk sistemi: Fransa hukuku
    Bayrak: Fransa bayrağı kullanılmaktadır.

Ekonomik Göstergeler

Ekonomiye genel bakış: Hiç bir ekonomik aktivitesi yoktur.

Bassas Da İndia konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İndia Panço

İndia Panço

Malzemeler: Feza primeer 2 x 100 gr Şiş numarası: 7 numara Yapılışı: Uzun parça:70 ilmek atılarak örgüye başlanır. Bir sıra ters örülür bir sıra düz örülür ve böylece 198 sıra örülür. Kısa parça: 70 ilmek atılarak başlanır. 90 sıra düz örgü örülür. Birleştirme: Uzun parçanın uzun kenarı kısa parçanın kısa kenarına dikilir. Diger kenarda da aynı işlem uygulanır. Yaka kısmı örülür ve örgü...
  2. Dana

Dana

Bakınız; Sığır.Çevrenizdekilerin ve yakınlarınızın saygısını, sevgisini ve güvenini kazanıp, para açısından ferahlığa kavuşacağınız anlamındadır. Dana almak bol kazanç ve saygı görmek demektir. Çevrenizdekilerin ve yakınlarınızın saygısını, sevgisini ve güvenini kazanıp, para açısından ferahlığa kavuşacağınız anlamındadır. Dana almak bol kazanç ve saygı görmek demektir. Dana sağlıklı ve güçlü...
  3. Dama

Dama

Rüyada dama oynadiginizi görmek, bu günlerde yerinizi baska bir yerle degisecegine isarettir. Damada yenildiginizi görmek, ücret veya kazancinizin azalacagina; sizin yendiginizi görmeniz ise artacagina isarettir. Rüyada dama oynamak, batil seylerle ugrasmaya delalet eder. Ebu Sait El-Vaiz'e göre: Rüyada dama oynamak, günlerini bos ye-re harcamaya, hayale dalmaya, ticarette zarara, serefte...
  4. Ata Demirer - Dana Dana

Ata Demirer - Dana Dana

ata demirer abe dana Ata Demirer - Dana Dana A be dana dana dana Esmer dana Sarışın dana Oyna bana dana İstiyorum ana Al o kızı bana ah dana dana A be dana dana dana Esmer dana Sarışın dana Oyna bana dana İstiyorum ana Al o kızı bana Aman bi recalim var Kayınco kurmuş sofrayı akşamdan Abe dedi gel et yiyelim Abe dedim ne et yicez Hergün et hergün et balık yiyelim Dedi gümüş var dedi gelibolu...
  5. Orhan Ölmez - Damla Damla

Orhan Ölmez - Damla Damla

damla damla aksam sana doldurur musun kalbini benimle? yoksa sende tasiyamazda dökermisin beni yerlere? yagmur olsam yagsam sana islatirmisin kendini benimle? yoksa sende dayanamazda kacar misin en kuytu yerlere? yada bir gün düssem kalsam yasamaktan bir an yorulsam en karmasik hallerimde kalirmisin benimle birlikte? yoksa sende dayanamazda kacar misin bambaska ellere? iyi günümde kötü...

Sayfayı Paylaş