gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

BAT: Türkiye gelirimiz 2009’da artışa geçer

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

TEKEL’e, 1 milyar 720 milyon dolarla en yüksek teklifi veren British American Tabacco (BAT) CEO’su Paul Adams, kamuya açık, kapalı alanlarda sigaranın yasaklanması ile Türkiye’deki pazarda yüzde 5 küçülme beklediğini söyledi. Adams, Financial Times’da yeralan açıklamasında, "2009 yılından itibaren arzdaki artış ve maliyet düşürücü önlemler sayesinde Türkiye’deki gelirlerimizi artırırız" dedi. "Biz değeri düşmekte olan bir varlığı satın aldık" diyen Adams, bu düşüşün artan nüfus ve ve daha iyi fiyatlandırma ile üstesinden gelebileceklerini söyledi. Gazetenin haberine göre, Deutsche Bank analisti Jonathan Fell, "Bu, bana göre oldukça iyi bir anlaşma. Türkiye’de pazar lideri Philip Morris ile yakın bir paya sahip olmak da önemli. BAT, böylece inandığı bir pazarda varlığını güçlendirmiş olacak" diye konuştu. Hürriyet

BAT: Türkiye gelirimiz 2009’da artışa geçer konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Türkiye, enflasyon artışında 2008'de de OECD'yi geçecek

Türkiye, enflasyon artışında 2008'de de OECD'yi geçecek

Türkiye'nin tüketici fiyatlarında 2000 yılından bu yana yaşadığı artış oranı OECD ve Euro Bölgesi ülkelerine kıyasla en yüksek seviyesini yüzde 7.9'luk artış beklentisiyle korumaya bu yıl da devam etti. Türkiye gelecek yıla ilişkin tüketici fiyatlarında yüzde 5.7'lik artış oranı beklentisiyle yine söz konusu ülkelerin önüne geçti. Maliye Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı'nın...
  2. Türkiye Google 'da tanıtılacak

Türkiye Google 'da tanıtılacak

Türkiye Google'da tanıtılacak"Krizi çözüldü." Türkiye, Google'ın özel ülke tanıtım kampanyasına girdi. Türkiye, internetin en popüler arama motoru Google'da tanıtım atağına başlıyor. Türkiye, Google tarafından önümüzdeki ay başlatılacak ve 10 ülkenin tanıtımının yapılacağı özel arama sisteminde yer alacacak. Google’da yaklaşık 15 bin sözcük biri arandığında, sözcüklerin karşılığında...
  3. Türkiye, Zentiva’ya yaradı, gelirleri yüzde 32 yükseldi

Türkiye, Zentiva’ya yaradı, gelirleri yüzde 32 yükseldi

Eczacıbaşı’nın jenerik ilaç üretimine dönük şirketinin yüzde 75’ini alarak Türkiye’ye giren Çek Cumhuriyeti kökenli Zentiva’nın gelirleri yüzde 32 arttı. Zentiva Yönetim Kurulu Başkanı Jiri Michal, "Türkiye’deki faaliyetlerimiz, Romanya ve Çek Cumhuruyeti’ndeki düşük performansı fazlasıyla telafi etti" dedi. ÇEK jenerik ilaç üreticisi Zentiva, yılın ilk yarısında dünyadaki...
  4. hipertansiyonlular da artış

hipertansiyonlular da artış

Hipertansiyonlu sayısı artıyor Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Nefroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Karayaylalı, Türkiye'de 18 milyon civarında hipertansiyon hastası olduğunu, bunun toplumsal boyutlara ulaşan bir sağlık sorunu haline geldiğini söyledi. - Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Nefroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Karayaylalı,...
  5. IMF: Türkiye 2009'da % 5.1 küçülecek

IMF: Türkiye 2009'da % 5.1 küçülecek

IMF Türkiye ekonomisinin 2009'da yüzde 5.1 küçülmesinin 2010'da ise 1.5 büyümesini beklediklerini açıkladı. IMF ve Dünya Bankası'nın Washington'da hafta sonunda ortak düzenleyeceği bahar toplantıları öncesinde yayımlanan raporda, Türkiye'de tüketici enflasyonu, yıllık ortalamalara göre, bu yıl için yüzde 6.9, 2010 için de yüzde 6.8 olarak tahmin edildi. Türkiye'de cari açık beklentisi de bu...

Sayfayı Paylaş