gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Batının Bitmiş Kadını

Konu, 'Kadın Haberleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Ne olursa olsun Türkiye'den her halukarda her alanda ileri olan Avrupalı medeniyet, iş kadını dövmeye geldiğinde bizlere yavaştan yaklaşıyor arkadaşlarım, Dünya'nın her yerinde dayak yiyen ve baskı gören kadınlarımız adına, bu şuçu işleyen ve iştirak eden tüm erkekleri kınıyoruz... [​IMG]

Avrupa’da kadınların maruz kaldığı ev içi şiddet
    Avrupa Konseyi’nde Fransız Milletvekili Jean Guy Branger tarafından hazırlanan “Avrupa’da kadınların maruz kaldığı ev içi şiddet” adlı bir rapor gündeme gelmişti.Raporda dehşete düşürücü rakamlar vardı.Mesela Avrupa’da her 7 kadından 1’i ya zorla cinsel ilişkiye zorlanıyor, ya da tecavüze uğruyor.Fransa’da yılda 72 kadın, ev içinde yediği sert dayaktan ölüyor.Almanya’da bir yılda kocası tarafından öldürülen kadın sayısı 300.

Norveç, İsveç, Finlandiya, Danimarka gibi hiçbir ekonomik sorunu olmayan ülkelerde şiddete bağlı kadın ölümleri de hayli fazla.Fransa’da çeşitli şekillerde şiddete maruz kalan kadınların oranı % 95.Çek kadınlarının yüzde 38’i şiddet görüyor, Litvanya’daki kadınların yüzde 42,4’ü fiziksel ve cinsel şiddete uğruyor, Portekiz’de kadınların yüzde 52,8’ i eşlerinin şiddet uyguladığını belirtiyor.

Sadece Avrupa mı böyle?
    ABD’de her yıl 4 bin kadın dövülerek yaşamını yitiriyor, yılda 4 milyon kadın da eşinden dayak yiyor; her 15 saniyede bir kadın dayak yerken, her 6 dakikada 1 kadına tecavüz ediliyor. Yine ABD’de kız çocuklarının aile bireyleri tarafından istismar oranı yüzde 35 ile yüzde 46 arasında.Kanada’da kadınların yüzde 51’i 16 yaşına gelene kadar en az bir kere fiziksel veya cinsel şiddete maruz kalıyor ( 2004 YILI RAPORU )

Alman Milletvekili Claudia Roth, Almanya'daki kadınların yüzde 40'ının şiddete maruz kaldığını söyledi.

Baskısız ve dayaksız günler dilerim.

Batının Bitmiş Kadını konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Say ki bu kadın gitti masal bitti

Say ki bu kadın gitti masal bitti

Senin ki sesin rüzgar varlığın hayal renklerin uçuk ve tebessümlerin kaçamaktı. Küçük bir hıçkırıktın gecemin sessizliğine damlayan. Sen ki yaşanılmaya çalışılan bir düş yangını. Çek gemilerini benim sularımdan Bütün kıyıları kurşunlamış bütün suları bıçaklanmış bir denizdeyim. Rengine rehnedilmiş bir gece giydiriyorum üstüme. Şakacı bir sitem iliştiriyorum usulca yokluğuna. Bir...
  2. Bitti....

Bitti....

ayrılık resimleri ayrılık resmi ayrilik ğğğğğğğ sevgiler mi sahte yoksa biz mi sahteyiz...herşeyin yalan oldugu bu dünya ne kadar bu kadar acımsız birini verdin ki bana :(( özür dilerim seni sevdiğim için .... Hangi Ayrılık? Hangi sevgili var ki, senin kadar duyarsız ve kalpsiz? Ve hangi sevgili var ki, benim kadar çarEsiz? Hangi ayrılık var ki, böyle kanasın ve böyle...
  3. dünyada bir kadın bir batında en çok kaç bebek doğurmuş?

dünyada bir kadın bir batında en çok kaç bebek doğurmuş?

Acaba sınır ne?Kadın vücudu kaça kadar dayanır? Bir kadın ömrü boyunca kaç çocuk doğurabilir? Guinesse girmiş en büyük rakam nedir?
  4. bit

bit

bit nedir ve nereden gelir veya geçer
  5. "Bir Erkek Bir Kadın" Bitti mi?

"Bir Erkek Bir Kadın" Bitti mi?

bir erkek bir kadın, bir erkek bir kadın bittimi, bir erkek bir kadın bölümleri Ekranlarının sevilen dizisi "bir erkek bir kadın" ekranlara veda ediyor. Demet Evgar ve Emre Karayel'in başrollerini paylaştığı dizi uzun zamandır seyirci tarafından sevilerek izleniyordu. Dizinin bitme kararı ile ilgili detay bilgiler sizlerle birlikte... Yapımcılığını Bando Tv'nin üstlendiği,...

Sayfayı Paylaş