gebe
  1. *LavinyA*

*LavinyA* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Güvercinler ülkesinden!!! Uzak çookkk uzak yerler!

bayat ekmek ve kıymayla sandvic

Konu, 'Sandviç - Kanepeler' kısmında *LavinyA* tarafından paylaşıldı.

kıymayla yapılan yemek tarifleri kıymayla yapılan yemekler kiymayla yapilan yemekler yapılabilecek bayat ekmek oyunları

malzeme
    1/2kg kiyma

2 tatli kirmizi dolma biber

2-3 sogan

1/2 kg

kasar

8-10 baguett ekmek

Tuz

kara biber

et baharati

yapılışı:
    Önce sogani dograyin sonra kırmızı biberi ,kıymayı peyniri ve baharatlari da içine atın ,hepsini karistirin iyice eğer et yağsızsa çok az zeyt,nyağıe kleyebilrsiniz...

bu karışımı ekmeklerin üstüneyayın teker teker ve tepsiye dizin ve fırına sürün.. serivze hazır afiyet olsun..

affiyet olsun

bayat ekmek ve kıymayla sandvic konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bayat ekmek

bayat ekmek

Cevizli ekmek dolması * Malzemesi: 1 adet yuvarlak ekmek, 1 su bardağı dolduracak kadar kıyma, 1 adet soğan, 1 yemek kaşığı domates veya biber salçası (ya da iki salçadan da yarımşar kaşık), 1 su bardağı ceviz (dörde bölünmüş), yarım demet maydanoz, tuz, karabiber, 2 su bardağı et suyu, 3 yemek kaşığı tereyağı. Yapılışı: Ekmeğin tabanından küçük bir yuvarlak kapak açılır. Açılan...
  2. bayat ekmek köftesi

bayat ekmek köftesi

bayat ekmek köftesi bayat ekmekle yapılan köfte ekmek köftesi Sevgili melekler;dünya üzerinde aç olan birçok insanı göz önüne alınca bir de israfın olmaması gerektiğini benim gibi düşünüyorsanız,işte size bayat ekmeklerinizi değerlerndirmek için fırsat.Afiyet olsun. (Ben misafirlerim gelince aparatif olarak yaptım çok beğenildi J ) Peynirli bayat ekmek köftesi Malzeme: 1 adet bayat...
  3. Bayat ekmek gözlemesi

Bayat ekmek gözlemesi

Malzemeler 1 bütün ekmek su alabildiği kadar un tuz içi için peynir maydanoz sivri biber domates yağlamak çin tereyağ Yapılışı Bütün ekmeği ıslatıp elinizle ufalayın. Tuz ve alabildiği kadar un ekleyip kulak memesi yumuşaklığında yoğurun. Ceviz büyüklüğünde parçalara ayırın. Servis tabağı büyüklüğünde açın. İç malzemeden koyup ay şeklinde kapatın. Teflon tavada önlü arkalı pişirin. Tereyağ...
  4. Sandviç Ekmeği Yapımı

Sandviç Ekmeği Yapımı

Bu konu;sandvinç ekmeği yapımı hakkında bilgi vermektedir. Melekler! Sosisli,peynirlisi ve sucuklusu ve daha bir çok çeşidiyle, gerek çocuklarımızın, gerekse bizlerin severek yediğimiz sandvinç hazırlarken, sandvinç ekmeğini çoğunlukla marketlerden alırız.Ama ben kendi sandvinç ekmeğimi kendim yaparım deyipte sandviç ekmeği nasıl yapılır bilmeyen meleklerimiz için,sandvinç ekmeği yapımını...
  5. Bayat Ekmeklerinizden Künefe Yapın !

Bayat Ekmeklerinizden Künefe Yapın !

bayat ekmekten künefe nasıl yapılır,bayat ekmeklerden tatlı nasıl yapılır,bayat ekmelerden neler yapılır,künefeyi bayat ekmekten yapın,bayat ekmekten tarifler, 1 adet bütün bayat ekmek 250 gram tuzsuz beyaz peynir veya 1 paket dil peyniri 100 gram tereyağı Şerbet için: 2 su bardağı tozşeker Bir buçuk su bardağı su 1-2 damla limon suyu 1 çay kaşığı rendelenmiş limon kabuğu Süslemek için:...

Sayfayı Paylaş